|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Забремени, иако не го видела сопругот 15 години

Редакција Рингераја, 14.8.2012
Палестинката Далил Зибен успеа да забремени иако веќе 15 години не го видела сопругот и роди здраво момче. Таткото е член на Хамас и е политички затвореник

image
/11


 

 

Бебето Муханад се роди со помош на царски рез во болницата во Наблус. Мајката била оплодена ин витро со семенскиот материјал на таткото. Во строга тајност се држи како била пренесена спермата од затворот.

Таткото е политички затвореник во Израел и нема надеж дека за скоро ќе биде ослободен, бидејќи има пресуда за 32 години затвор. Во израелските затвори палестинците немаат право да бидат насамо со своите сопруги. Освен тоа Далил не го видела својот сопруг цели 15 години.

И покрај тоа таа успеа да зачне со неговата сперма. Семејството ја чува во најстрога тајност информацијата како стигнала семената течност до жената и како успеале да ја сочуваат во непроменета форма за време на патувањето. Далил и сопругот имаат две возрасни ќерки, но мечтаеле за машки наследник.

"Идејата беше на сопругот, открива среќната мајка. Сакавме бебе и тој најде начин како да го оствари тоа. Откако брат му, татко му и мајка му беа убени, куќата остана празна."

Нејзината ќерка додава: "Кога разбрав дека ќе имам брат на почетокот се изненадив. Среќна сум што ќе имам брат, благодарение на Алах."

Директорот на Клиниката во Наблус изјавува дека бебето Муханад е прв случај од ваков вид е затоа е толку скапоцен за сите.Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:

Останала бремена по сообраќајна несреќа!?
Неверојатна приказна за жената која не можела да роди: Паднала од велосипед и останала бремена
3
Кога сите околу Вас се бремени...
Кога еднаш ќе почнете да ја планирате својата иднина и ќе почнете да размислувате за бременост, во Вашата близина од ниг...
3
Неплодноста боли...
Боли постојано, боли и не престанува...
3
Витамини за плодност за мажи
За танго се потребни двајца, па не заборавајте за витамините за плодност на мажи!
3
Анкета

deana
ikipp

dali vi se dopaga imeto deana

mnogu (24%)

da (6%)

dobro e (15%)

ne bas (21%)

ne (21%)

ne e ic ubavo (13%)


Број на сите гласови: 71

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!