|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

Чекор кон полесно забременување!

Автор: Редакција Рингераја | 20.3.2018
image

Отсуството на информација за плодниот период во месечниот циклус на жената е причина број еден во неможноста за забременување

Што значи крварење во средина на циклусот?

Автор: Редакција Рингераја | 23.4.2014
image

Spotting, или крварење во средина на циклусот е нормална појава и се јавува за време на овулација

5 насоки за побрзо забременување

Автор: Редакција Рингераја | 23.5.2021
image

Специјалистите за плодност ги споделија своите стручни насоки, кои ќе ви помогнат да ја зголемите плодноста и побрзо да забремените

Може ли да се забремени за време на менструација?

Автор: Редакција Рингераја | 22.4.2013
image

Можеби некои ќе се зачудат, но ова прашање “Може ли да се забремении за време на менструација?” е многу често поставувано. Одговорот е накратко: да!

7 чекори до здрава бременост

Автор: Редакција Рингераја | 9.5.2021
image

Со цел Вашата бременост и породувањето да поминат без никакви компликации, земете го во предвид Вашето тело пред да останете бремени

Овулација и плодни денови

Автор: Редакција Рингераја | 14.5.2021
image

До овулација доаѓа кога јајце клетката која созревала во јајникот во текот на циклусот ќе се издвои и ќе го започне својот пат преку јајцеводот во материцата.

Следење на овулација - овулациски тестови

Автор: Редакција Рингераја | 14.5.2021
image

Како да го следите природниот циклус на жената и да ги одредите плодните денови со помош на овулациски тестови?

Рингераја табела за следење на плодни денови

Автор: Редакција Рингераја | 14.5.2021
image

Сакате да забремените, а не знаете кога е вашата овулација? Сакате природен начин на контрацепција? Следете ги плодните денови со помош на Рингераја табелата!

Функција на женските полови хормони

Автор: Тихана Лесјак | 14.5.2021
image

Освен што во нив созреваат јајце клетките, јајниците создаваат и лачат женски полови хормони, а тоа се: естроген и прогестерон.

Следење на овулација – телесна (базална) температура

Автор: Редакција Рингераја | 13.5.2021
image

Како да го пратите природниот циклус на жената и да го ги одредите плодните денови со помош на мерење на телесната (базалната) температура?

СТРАНА 1 ОД 2


Анкета

Омилен секс
kikicka

Дали имате омилен секс?

За Добро Утро (45%)

После жестока расправија (34%)

Секс за една вечер (21%)


Број на сите гласови: 77

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!