|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

Тато, од каде доаѓаат бебињата?

Автор: Редакција Рингераја | 19.2.2014
image

Таткото има интересно објаснување за прашањето на детето "Од каде доаѓаат бебињата?". Дали детето ќе му поверува или не, погледнете сами

Наместо да заспие, почна да пее со тато!

Автор: Редакција Рингераја | 18.2.2014
image

Овој татко се обидуваше да го заспие бебето, пеејќи му приспивна песна. Но се случи спротивното! Бебет наместо да заспие, почна да пее заедно со него

Урнебесна смеа на четири бебиња!

Автор: Редакција Рингераја | 4.2.2014
image

Таткото ги анимира, а бебињата урнебесно се смеат. Видео кое ќе ве расположи

Видео: Ти ме направи мајка!

Автор: Редакција Рингераја | 27.1.2014
image

Ова е едно од најзначајните видеа за мајките и допира директно во срцето!

Слатко девојче експресно ја смири својата сестра!

Автор: Редакција Рингераја | 22.1.2014
image

Кога поголемата сестра Џесика за прв пат ја сретна својата новородена сестра, се случи нешто преслатко. Малата Ванеса почна да плаче, а Џесика ја убеди дека се чувствува добро. Постарите сестри се дар од Бога!

Видео: Магијата на родителството!

Автор: Редакција Рингераја | 18.12.2013
image

Секој кој досега ја почувствувал магијата на родителството, знае како изгледаат непроспиените ноќи, нередот низ куќата, недостатокот на време за себе и за партнерот и грижата околу тоа што прави малечкото

Видео: Каков татко, таков син

Автор: Редакција Рингераја | 4.12.2013
image

Крушата под круша паѓа! Ќе речете бебе се смее и тоа не е ништо ново. Но ова бебе се смее имитирајќи го својот татко. Преслатко!

Приказна за мајчината љубов кон бебе родено 600 гр

Автор: Редакција Рингераја | 22.11.2013
image

Вард Мајлс Милер е мало бебенце кое освои милиони срца ширум светот со својата храбра борба и истрајност...

Прекрасно видео: Прво бањање на близнаци

Автор: Редакција Рингераја | 10.11.2013
image

Сестрата Sonia Rochel од една париска болница, ја испробала својата метода на спа капење и на близнаци! Оставете се и погледајте ја оваа прекрасна интеракција меѓу две бебиња, која ќе ве остави без здив и ќе ви пренесе прекрасен мир

Ајде да се смееме

Автор: Редакција Рингераја | 21.10.2013
image

Погледнете го видеото - ќе ве наполни со позитивна енергија!

ОЗНАКИ:
СТРАНА 4 ОД 7


Анкета

Работа.
пеперутка16

Кога почнавте да работите по породувањето?