|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

ОДНОСИ ВО СЕМЕЈСТВОТО

Тест: Каков родител сте?

Автор: Редакција Рингераја | 7.4.2014
image

Според истражувањата на психолозите, постојат три типови на родители: попустливи, рестриктивни и урамнотежени. На кој тип му припаѓате вие? Решете го овој тест без многу размислување, а потоа погледнете ги резултатите

image

Тест со кој ќе видите дали јајцата се свежи и дали може да ги зготвите

image

Комичен тест Ви открива дали сте подготвени да станете мајка и татко. Иако да се биде родител е една од најубавите работи на светот, нередот, ноќните будења и борбата со малото дете се ситуации низ кои поминуваат повеќето родители

image

Како да го следите природниот циклус на жената и да ги одредите плодните денови со помош на овулациски тестови?

image

Сакате да забремените, а не знаете кога е вашата овулација? Сакате природен начин на контрацепција? Следете ги плодните денови со помош на Рингераја табелата!

СТРАНА 2 ОД 2


Анкета

Работа.
пеперутка16

Кога почнавте да работите по породувањето?