|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Оброци, десерти и сокови

Нестле, 22.8.2011
Во првата година бебето расте многу брзо, па во периодот меѓу четвртиот и шестиот месец исхраната со мајчино млеко станува недоволна за покривање на се поголемите нутритивни и енергетски потреби. Тогаш е време за воведување на првата цврста храна.
Клучни зборови:

/41


КАШИЧКИ И СОКОВИ

75-годишно искуство во исхраната на новороденчињата и малите деца е содржано во секоe шише Alete! Строго контролираните состојки и балансираниот рецепт на производите придонесува за здрав развој на вашето дете. Производите Alete се без додаток на шеќер или со намалено количество на сол и богати се со витамини и минерали. Асортиманот содржи овошни, месни, кашички од зеленчук, кашички за добра ноќ и овошни сокови. Започнете го прихранувањето со мека и кашеста структура на производи со благи артикли (веќе од 4-тиот месец) и продолжете со готовите оброци што содржат мали парчиња месо и зеленчук.

И вашето бебе нека ужива во разновидниот вкус – од првата лажица!

Кликнете на сликата за повеќе информации!


http://static1.ringaraja.net/uploads/SLO/uploads/700241d31584b7be5fad0645900e05ed.jpg  

МЛЕЧЕН ДЕСЕРТ

Здравото може да биде и вкусно – млечниот десерт е вистинскиот пример за тоа! Направени специјално за бебиња и за мали деца, млечните десерти се највкусниот начин на своето дете да му ги обезбедите корисните состојки на млекото и на тој начин да го поттикнете неговиот раст и развој.
Богати се со калциум, магнезиум и со цинк – за цврсти коски и јаки заби! Квалитетот на протеините, како и количеството шеќер се приспособени кон возраста на детето. Одлични се како меѓуоброк или како десерт и идеален оброк за надвор.
Наменети се за бебиња од 6 месеци и постари. Изберете го омилениот вкус на вашето дете од широката палета нашите производи – кајсија, боровница, малина, банана, ванила, чоколада, бисквит и ориз во млеко.

Пријатно и здраво задоволство – за среќно и здраво дете!


Прошетка со бебе во зима
Многу мамички се прашуваат дали можат да излезат со бебето на прошетка во зимските денови, колку долго да останат надвор...
9
Матичен млеч - совршенство од природата
Матичниот млеч е совршен производ од природата. Тој е корисен за зачувување на здравјето, за зголемување на апетитот и з...
7
Риба во исхраната на новороденчиња
Рибата, како и месото ги ставаме во групата на намирници кои се главен извор на протеини. Исто така е добар извор на вит...
4
Десет факти за сонот на бебето
Спиењето е еден од главните проблеми кои ги имаат младите родители. Еве неколку информации како сонот на бебето да не би...
4


Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:Анкета

женски имиња
kristina oh

да избереме име за моето мило...

ема (20%)

стефанија (10%)

ива (23%)

ирина (12%)

тамара (10%)

михаела (24%)


Број на сите гласови: 241

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!