|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Менструална чашка - би користеле или не?

Редакција Рингераја, 18.4.2017
Менструална чашка е новитет кој им го олеснува „периодот“ на жените ширум светот. Иако може да издржи во внатрешноста на жената 12 часа без да се вади, во Македонија ретко кој слушнал за неа

/11


 

Оваа чашка е еластична чашка која собира крв, се свиткува на повеќе начини и се внесува исто како тампонот, само што треба да се внесе се додека не се допре матката. Чашката личи на мал резервоар и собира течност додека не се насобер, но не треба да стои во телото подолго од 12 часа. Сепак вадењето на овој новитет е покомплициран, затоа што со вагиналните мускули треба да ја исфрлите чашката што е можно подалеку и тоа во седечка положба за да не се разлее крвта на сите страни.

Дупчињата на чашата служат за да се направи вакуум и да се фиксираат во внатрешноста.  Оваа чашка откако ќе се испразни и измие може повторно да се користи.

Денес е меѓународен ден на мајките!
Денот на мајките означува ден кога се истакнува важноста и улогата на мајката во општеството. Денот на мајките се славел...
3
Што треба да имате предвид пред да купите ...
Моќноста на моторот е главната карактеристика на сите електрични апарати, па токму затоа е многу важно да одберете довол...
3
НОВА НАГРАДНА ИГРА СО ЛИНО
Нашиот омилен пријател Лино е повторно тука да наградува! Да видиме колку сме добри во играта меморија?
3
Првото бебе во Скопје е машко!
Првото бебе во Скопје во 2017 година е машко, родено рано утринава во 04:15 часот во Специјалната болница за гинекологиј...
3


Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:Анкета

ime
Jana9

Ime za bliznaci

Daria i Dario (0%)

Tea i Teo (0%)

Mateja i Matej (0%)

Klimentina i Kliment (0%)

Stefanija i Stefan (100%)


Број на сите гласови: 1

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!