|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Дали е лошо да имате секс во иста соба со бебето?

Редакција Рингераја, 22.11.2021
Дали е толку лошо ако имате секс додека е бебето во истата соба, објаснуваат експертите

image
/11


 

Ако конечно сте расположени да водите љубов по породувањето, досега знаете дека бебето никогаш не е во иста просторија со вас и вашиот партнер. Значи, има само една опција: имајте секс со бебе во близина.
Дали е страшно? Не. Дали вие ќе бидете првиот пар кој ќе има секс со бебе што спие во собата? Дефинитивно не. Факт е дека бебињата (особено новороденчињата) можат да спијат преку сè, вклучувајќи ги и звуците на сексот.
Но, ако идејата ви пречи, обидете се да бидете тивки и брзи (ова значи многу предигра) или сменете ја вашата локација. Експериментирајте со секс на други места во вашиот дом (кујна, бања, плакар итн.). Имајте на ум дека ако се двоумите дали да имате секс „пред“ вашето бебе, тоа ќе се претвори во неможност да се вклучите. Ќе имате помала веројатност да станете возбудени, подмачкани и заљубени воопшто.
За да ја избегнете таа ситуација, бидете однапред со сопругот за вашето двоумење. Ако само му кажете не на сексот, тој може да го толкува тоа како прашање на врската, а не како прашање на локацијата. Запомнете дека колку е подобра вашата комуникација, толку подобар ќе биде вашиот сексуален живот.

Конечно сте расположени да водите љубов по породувањето, но бебето е во иста просторија со вас и вашиот партнер. Значи, имате само една опција: имајте секс иако бебето е во близина.


Дали е страшно? Не. Дали вие ќе бидете првиот пар кој ќе има секс иако бебето спие во собата? Дефинитивно не.

Факт е дека бебињата (особено новороденчињата) можат да спијат преку сè, вклучувајќи ги и звуците на сексот. Но, ако идејата ви пречи, обидете се да бидете тивки и брзи, или сменете ја вашата локација. Експериментирајте со секс на други места во вашиот дом (кујна, бања, плакар итн.). Имајте на ум дека ако се двоумите дали да имате секс „пред“ вашето бебе, тоа ќе се претвори во неможност да го имате. Ќе имате помала веројатност да се возбудите и да се загреете за секс воопшто.


За да ја избегнете таа ситуација, разговарајте однапред со сопругот за вашето двоумење. Ако само му кажете не на сексот, тој може да го толкува тоа како прашање на врската, а не како прашање на локацијата. Запомнете дека колку е подобра вашата комуникација, толку подобар ќе биде вашиот сексуален живот.

 

Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:

Кортикостероиди за дерматолошка примена
Кога ќе се спомне кортикостероид, кај родителите веднаш се појавува страв, недоумица и се поставуваат безброј прашања - ...
4
Волшебно: близначиња се родиле држејќи се ...
Оваа неверојатно волшебна фотографија го воодушеви светот – на неа се идентичните близначки Џена и Џилиjан кои се родиле...
4
Помогнете му на вашето дете да расте прави...
Принова во семејството! Бебе меѓу останатите членови во семејството. Сите се среќни, му се радуваат, го набљудуваат, го ...
3
Зошто доењето станува непопуларно?!
Негувањето на бебињата е нешто неразделно поврзано со сите видови во природата. Во праисториските времиња, доењето било...
3
Анкета

Dali?
Jana9

Dali poveke sakate

Da sosiete obleka (17%)

Da si kupite od butik (83%)


Број на сите гласови: 6

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!