|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

10 работи за здрав живот

www.getlokal.mk, 13.9.2014
Дознајте ги десетте начини како да водите активен, а притоа здрав живот што во овој динамичен свет воопшто не е лесно

image
/11


 

Секојдневен тренинг


Секојдневно изберете си одредена вежба и нека стане ваша рутина. Ќе имате забележителни резултати и без да одите редовно во фитнес-центар. Секогаш користете ги скалите наместо лифтот, по ручекот излезете на прошетка и немојте да ги избегнувате куќните обврски.

 

1

 

Домашното милениче како тренер
Доколку имате услови и простор, набавете си миленик. Не само што се мили и слатки, туку делуваат врз крвниот притисок, го смалуваат нивото на стрес и ве поттикнуваат да бидете физички активни кога сакаат да ги прошетате.

 

Прочитај повеќе

Статијата е преземена од веб сајтот Гетлокал (www.getlokal.mk)

Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:

Напредување на исклучиво доено бебе
Ако сте загрижени дали вашето бебе добива доволно млеко со доење, најпрво прочитајте го овој текст. Добивањето на тежина...
4
Запознајте ја мајката која дои туѓи деца
Иако доењето туѓи деца беше совршено вообичаена професија во минатото (доилките беа особено пожелни во аристократските и...
4
Изберете безбедна и удобна опрема за бебе
Една од најважните работи кои треба да ги направите во текот на бременоста е купувањето на опрема за бебето. Секоја тр...
4
Фото: Снежана Лупевска со синот
Новинарката Снежана Лупевска Созен во јули годинава се породи со своето прво дете. Со сопругот Ерџан го одбраа името Мик...
4
Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?