|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

СЕМЕЈНО ЗДРАВЈЕ

Време е за сирупче!

Автор: Редакција Рингераја | 3.5.2018
image

Малите деца се особено подложни на вирусните и бактериски болести, а кога чајчињата и домашните лекови нема да помогнат, неопходно е да им се даваат лекови. Во раната возраст лекарите најчесто препишуваат сирупчиња

image

Сирупот од борови иглички е одличен за белите дробови, при проблеми со дишните патишта, воспаление на белите дробови или бронхит. Го подобрува имунитетот и штити од настинка и грип. Како да го подготвите?

СЕМЕЈНО ЗДРАВЈЕ

Природен сируп против кашлица

Автор: Редакција Рингераја | 20.10.2014
image

Сируп кој навистина делува

БОЛЕСТИ И СИМПТОМИ

Инхалација или сируп?

Автор: Редакција Рингераја | 25.3.2014
image

Дилема на секој родител кога детето има воспаление на дишните патишта: дали е поефикасно детето да се инхалира или доволно е да пие сируп?

ПР ТЕКСТОВИ

Имунобор Кидс Сируп

Автор: Borola, The Healthcare Company | 3.3.2014
image

Имунобор Кидс Сируп е наменет за да ја помогне функцијата на имуниот систем кај деца со склоност кон чести бактериски, вирусни и габични инфекции, при антибиотска терапија – за време и после неа. Се користи како општо и тонизирачко средство

ПОВРЕДИ И НЕСРЕЌИ

Семејна аптека за годишен одмор

Автор: Редакција Рингераја | 4.5.2010
image

За мали незгоди, изгореници од сонце, гребнатини, убоди од оси, пчели, медузи и други непријатности или други болести, мораме да бидеме посебно подготвени кога одиме на годишен одмор.

СТРАНА 1 ОД 1


Анкета

Млеч од 6 недели
Emkara

Дали би му дале на вашето бебе млеч на 6 недели за подобрување на имунитетот?

да,зошто да не (13%)

не,бидејќи е прејак за бебе на толкава возраст (73%)

можеби (13%)


Број на сите гласови: 30

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!