|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

Фолната киселина штити од аутизам?

Автор: Редакција Рингераја | 2.6.2014
image

Жените кои пред бременоста, или за време на првото тромесечје од бременоста пијат фолна киселина, значително го намалуваат ризикот од појава на аутизам кај детето

Малини – извор на плодноста!

Автор: Редакција Рингераја | 13.2.2014
image

Покрај неодоливиот вкус, малините се карактеризираат со состојките кои неверојатно благотворно делуваат на репродуктивното здравје на мажите. Ова овшје е богато со витамин Ц, но содржи и доста магнезиум кој го поттикнува производството на тестостерон

Пчелини производи за побрзо забременување

Автор: Редакција Рингераја | 16.12.2013
image

Познат како нектар на боговите, желе на кралевите, медот одамна заработил почитување заради своите лековити и антивирусни својства, но исто така е од голема корист за паровите кои се борат со стерилитет

Добриот појадок помага при забременување

Автор: Редакција Рингераја | 22.10.2013
image

Нова студија на истражувачите од Хебрејскиот Универзитет во Ерусалим и Универзитетот во Тел Авив, покажува дека добриот појадок може да има позитивно влијание на жените кои имаат проблем со плодноста

Исхрана пред бременост

Автор: Редакција Рингераја | 12.8.2015
image

Како ќе се храните пред да забремените е многу важно за нормална бременост и здрав плод. Тука Ви нудиме одговор на најчестите прашања

Сакате бебе? Погрижете се за јајце клетките

Автор: Редакција Рингераја | 22.1.2023
image

Во минатото се наложуваше една основна теза на факторот кој влијае врз здравјето на јајце клетките, факторот возраст. Новите истражувања покажуваат дека ова тврдење може да се оспори до одреден степен

7 чекори до здрава бременост

Автор: Редакција Рингераја | 3.1.2024
image

Со цел Вашата бременост и породувањето да поминат без никакви компликации, земете го во предвид Вашето тело пред да останете бремени

image

Најновата иновација е создавањето на првиот космички тартуф во светот кој го произведуваат пчелите, познат како медтартуф. Специфичниот состав е идентичен со печурката тартуф, потврдено со анализи во акредитирани лабoратории во Македонија и светот.

Најдобар секс за забременување

Автор: Редакција Рингераја | 25.3.2021
image

За да се забремени мора да се поклопат повеќе работи, но во секој случај најважно од се е соодветното време. Како можеме да ги зголемиме шансите за забременување? Колку често и каков полов однос треба да имаме за да успее забременувањето?

Подгответе го телото за здрава бременост

Автор: Александра Олјеска | 22.1.2023
image

Да се забремени понекогаш не е толку лесно како што изгледа. Додека некои двојки се „плодни“ и зачнуваат без било какви проблеми и обиди, на некои двојки им треба малку повеќе време да „ направат дете“.

СТРАНА 2 ОД 3


Анкета

Градинка.
Admin

Во која градинка посетува вашето дете?