|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

Ризница на витамини, минерали, диетални влакна

Автор: Александра Олјеска | 11.3.2011
image

Свежо јаболко се препорачува да се јаде половина час предходно или неколку часа по оброкот. Јаболкото содржи голем процент вода, во која се стопени хранливите состојки и брзо се апсорбира

Дозирано вежбање – болестите под контрола

Автор: Александра Олјеска | 20.6.2011
image

Телесната неактивност е еден од најзначајните ризици за срцеви болести на кои инаку се особено склони луѓето со шеќерна болест.

Пушењето ја намалува плодноста

Автор: Редакција Рингераја | 21.10.2021
image

Пушењето има негативно влијание врз зголемување на неплодноста, како кај машката, така и кај женкста популација. Преземете нешто - престанете со пушењето!

image

Свесни сме дека секој лек кој го консумираме потекнува од некоја билка. Целата фармацевтска индустрија е покрената од мешање на разни лековити билки. Нашите баби не учеле дека некои чаеви поволно влијаат на здравјето и помагаат за побрзо оздравување.

Синдром на полицистични јајници

Автор: Редакција Рингераја | 4.5.2010
image

Дали Синдромот на полицистични јајници може да биде причина за дебелеење или пак дебелината може да предизвика појава на Синдром на полицистични јајници?

Храна за зголемување на плодноста

Автор: Редакција Рингераја | 21.12.2021
image

Менувањето на навиките во исхраната може да ја подобри плодноста. Прочитајте што велат експертите.

image

Лековитите растенија се дар на човештвото против многу болести и несакани состојби. Тука можеме да ја споменеме и храната која исто така може да биде лековита.

image

Доаѓањето на детето носи многубројни промени во животот на партнерите. На тие промени полесно ќе се адаптираат, доколку психички,физички и практично се подготват

СТРАНА 3 ОД 3


Анкета

Градинка.
Admin

Во која градинка посетува вашето дете?