|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Знаци дека сте бремена со девојче-дали се веродостојни?

Редакција Рингераја, 19.8.2020
Стомакот ви се проширува, јадете повеќе слатки, имате дамки на вашата кожа... Погледнете ги знаците дека носите девојче, според нашите баби.

image
/11


 

Во бременоста и кога запознавате луѓе, секогаш има најголем интерес дали ќе раѓате момче и девојче. И, додека сè уште чекате веродостојни испитувања и резултати, сигурно ќе наидете на безброј „безбедни“ знаци од околината дека ќе родите момче или девојче. Иако може да биде стресно за вас на моменти, сите овие старомодни предвидувања можат да бидат многу интересни.
И како бабите, тетките и другите луѓе знаат дека ќе родиш девојче?
- Ако тие велат дека сте модринки или имате дамки на вашата кожа
- Ако стомакот ви се прошири
- Ако се чувствувате како да јадете многу слатки
- Ако имате сериозна гадење наутро
- Ако вашата кожа потемни и е зима
- Доколку цело време чувствувате студено на почетокот на бременоста
- Ако брадавиците ви се темни
- Ако левиот колк е поистакнат
Во нашата нација, но и пошироко, има безброј приказни и предвидувања според различни показатели.
Дали некој од нив се покажа како точен во вашата земја?

Кога среќавате други луѓе во бременоста, секогаш има најголем интерес дали ќе родите момче и девојче. И, додека сè уште чекате веродостојни испитувања и резултати, сигурно ќе наидете на безброј „безбедни“ знаци од околината дека ќе родите момче или девојче. Иако може да биде стресно за вас на моменти, сите овие старомодни предвидувања можат да бидат многу интересни.
И како бабите, тетките и другите луѓе знаат дека ќе родите девојче?


- Ако велат дека сте огрделе или имате дамки на вашата кожа
- Ако стомакот ви се проширил
- Ако ви се јаде благо
- Ако имате сериозно гадење наутро
- Ако вашата кожа потемни иако е зима
- Доколку цело време чувствувате студ на почетокот на бременоста
- Ако брадавиците ви се темни
- Ако левиот колк е поистакнат


Во нашата нација, но и пошироко, има безброј приказни и предвидувања според различни показатели.
Дали некој од нив се покажа како точен кај вас?

 

Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:

Хормон на бременоста – hCG
Клетките на растечкиот ембрион започнуваат да лачат хормон наречен хуман хорионски гонадотропин или hCG, супстанција кој...
5
Подготовка за породување
Дознајте што се' ве чека на породувањето
5
Прашавме доктор:Болки во грбот во бременоста
Рингераја постојано и будно ги следи Вашите проблеми од сите области. Со цел да Ви помогнеме воспоставивме соработка со ...
4
Хемотерапијата за време на бременоста
Студијата објавена во научното списание „The Lancet Oncology“ покажала дека децата на жените со рак кои примале хемотера...
4
Анкета

Dali?
Jana9

Dali vasite deca sakaat da citaat lektiri na letniot raspust?

Da (100%)

Ne (0%)


Број на сите гласови: 4

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!