|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Видео од царски рез кое го заобиколи светот!

Редакција Рингераја, 26.5.2022
Денес, царскиот рез е многу чест. Сепак, малкумина знаат како навистина изгледа, а сега можете да го видите тоа
Клучни зборови:

image
/11


 

Инстаграм профилот на The Language Of Birth има детален клип од царски рез. Можете да видите како лекарот многу нежно го извлекува бебето од утробата.
„Кога бебето е во оваа положба, тоа може да предизвика големи проблеми со вагинално породување, но ние без тешкотии родивме бебе со царски рез.
 
Во ова видео го гледаме раѓањето на бебето, при што лекарот работи многу внимателно за и мајката и бебето да бидат целосно безбедни. Трпеливо, со смирувачка музика и поддршка од бабата, мајката поминува низ породување без стрес и потоа го добива бебето во раце.
Кога докторот и мајката работат тимски и синхроно, се може да се постигне – велат во ова видео.

На инстаграм профилот на The Language Of Birth има детален клип од царски рез. Можете да видите како лекарот многу нежно го извлекува бебето од утробата.

„Кога бебето е во карлична положба, тоа може да предизвика големи проблеми со вагинално породување, но ние без тешкотии родивме бебе со царски рез.
 Во ова видео го гледаме раѓањето на бебето, при што лекарот работи многу внимателно за и мајката и бебето да бидат целосно безбедни. Трпеливо, со смирувачка музика и поддршка од бабицата, мајката поминува низ породување без стрес и потоа го добива бебето во раце.
Кога докторот и мајката работат тимски и синхроно, се може да се постигне – велат во ова видео.

 

 

 

 

Вака изгледа чистата среќа. Вака изгледа породувањето. Со анестезија породувањето не боли, туку е само првиот чекор на патот жената да стане мајка. Таа работи со лекарите за да се погрижи малото суштество кое го носи девет месеци да пристигне на овој свет на најубав можен начин.

Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:

Хормон на бременоста – hCG
Клетките на растечкиот ембрион започнуваат да лачат хормон наречен хуман хорионски гонадотропин или hCG, супстанција кој...
5
Како да се храните 30 денови пред терминот?
Влегувајќи во 8-от месец од бременоста, идната мајка треба да обрнe особено внимание на исхраната
4
Движење на бебето во стомакот
За секоја идна мајка, првото движење на бебето во стомакот претставува најсреќен момент во животот, бидејќи тоа говори д...
4
Зошто бебињата клоцаат во стомакот?
Прашајте некоја мајка какво е чувството на клоцање на бебето одвнатре? Единствен одговор кој ќе го добиете е: бебето не...
4
Анкета

Ime za sin mi
Carelija

Georgi

mi se dopaga (52%)

ne mi se dopaga (48%)


Број на сите гласови: 130

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!