|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Видео: Бебе спие во водењакот, докторите го будат

Редакција Рингераја, 28.5.2021
Неверојатна снимка на бебе родено во водењак, кого докторите го разбудуваат пред да го донесат на свет

image
/11


 

Раѓањето на тројки е многу ретко, па дури и поретко кога се родени во Водолија, односно во амнионската кеса. Веќе објавивме видеа во кои бебињата родени во Водолија дишеа воздух за прв пат и кога лекарите ќе им ја отстранат амнионската кеса, а во такви моменти можеме да кажеме дека гледаме вистинско чудо.
За време на раѓањето на тројките, д-р Родриго да Роса Филјо доживеа вистинско изненадување, две од трите бебиња беа во Водолија, но наместо веднаш да ја отворат амнионската кеса, тие одлучија да му се восхитуваат на бебето. Третото бебе, малата Аделин, се вртеше во торбата и спиеше цели седум минути.
Гледајќи го ова видео, всушност можете да го доживеете животот на бебето во вашата матка. „Тројца дојдоа на светот вчера“! И Хоаким е роден во Водолија. Бевме воодушевени “, пишува таа на Инстаграм со видеото.„ Но, тогаш дојде ... таа исто така е родена во Водолија и нe остави да и се восхитуваме додека спие убедливо. Така, поминавме седум минути гледајќи го нејзиното однесување како да е сe уште во стомакот. Тоа е магијата на животот “, напишаа понатаму. Предупредување: Видеото содржи експлицитни сцени

Раѓањето на тројки е многу ретко, па дури и поретко кога се родени во водењак, односно во амнионската кеса. Веќе објавивме видеа во кои бебињата родени во водењак за прв пат вдишуваа воздух и кога лекарите ќе им ја отстранат амнионската кеса, а во такви моменти можеме да кажеме дека гледаме вистинско чудо.

За време на раѓањето на тројките, д-р Родриго да Роса Филјо доживеа вистинско изненадување, две од трите бебиња беа во амнионската кеса, но наместо веднаш да ја отворат амнионската кеса, тие одлучија да му се восхитуваат на бебето. Третото бебе, малата Аделин, се вртеше во водењакот и спиеше цели седум минути.

Гледајќи го ова видео, всушност можете да го доживеете животот на бебето во вашата матка. „Тројца дојдоа на светот вчера“! И Хоаким е роден во водењак. Бевме воодушевени “, пишува таа на Инстаграм со видеото.„ Но, тогаш дојде ... таа исто така е родена во водењак и нe остави да и се восхитуваме додека спиеше цврсто. Така, поминавме седум минути гледајќи го нејзиното однесување како да е сe уште во стомакот. Тоа е магијата на животот “, напишаа понатаму.

 

Предупредување: Видеото содржи експлицитни сцени

Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:

Колку може да се здебелите во бременоста?
Порано важеше едно правило: од 9 до 12 килограми. Но тие времиња поминаа. Денес постојат нови правила: ако пред бременос...
5
Протест против предлог законот за абортус!
Не за Предлог-законот за прекин на бременоста! Вака гласи мотото на протестот кој граѓанските организации го најавуваат ...
5
10 најчесто поставувани прашања во бременоста
10-те најчести прашања од идните мајки
4
Како да се опуштите во текот на бременоста?
Единаесет е наутро, а вас веќе ви се спие? Ништо необично за трудница, бидејќи бебето кое расте во вас брзо ве заморува...
4
Анкета

/
Jana9

So sto odite na odmor?

Avtomobil (100%)

Avtobus (0%)

Avion (0%)

Brod (0%)

Voz (0%)

Nesto drugo (0%)


Број на сите гласови: 2

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!