|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Наградуваме најубави новогодишни желби на Рингераја!

Редакција Рингераја, 7.12.2020
Новогодишната светлина нека ви го донесе патот до среќата, успехот и здравјето! Нека го стопи злото во добро, а сонот го претвори во стварност. Посакајте поубава година од 2020 и освојте награда од нашите спонзори

image
/11


Драги наши


Дали веќе ве зафати Новогодишната еуфорија? Дали и вие што поскоро сакате да си замине 2020 година? Дали замисливте желби за поубава 2021 година? Дали веќе размислувате што да им подарите на вашите најсакани? 


Рингераја.мк исто така мислеше на своите најсакани - НА ВАС!


Одлучивме да ви ги направиме овие предпразнични денови уште поубави и да ве израдуваме со подароци од нашите партнери.


Посакајте најубава Новогодишна желба, запишете ја во нашиот прозорец на желби и добијте подарок од нашите спонзори.


Напишете ја вашата Новогодишна желба

 

meni Сребрен спонзор на најубавите новогодишни желби на Рингераја

Магрони ДОО Скопје

Улица: 1732 гр. 2, Скопје 1000 Тел: 02 322 8458

 

Со своите брендови 

Ладна - Природна изворска вода

Добра вода - Природна минерална и газирана функционална вода 

 

Магрони ДОО Скопје е основана во 2000 година и е една од водечките компании за производство и дистрибуција на природна изворска вода, природна минерална вода, освежителни безалкохолни и алкохолни пијалоци. 

Кога зборуваме за флаширана вода, тука е Ladna, со препознатливиот квалитет. Нејзиниот совршено избалансиран хемиски состав со исклучително ниско ниво на натриум ја прави одлична за децата, поради што е прва вода препорачана од Здружението на педијатри на Македонија и е идеално решение за подготовка на детски оброци, кашички, како и за секојдневна употреба.

Неодамна отворија и своја интернет продавница MagStore која обезбедува директна и бесплатна испорака до вашиот дом со минимална нарачка од 500 денари.

Отсега Ladna може да ја најдете на онлајн продавницата MagStore.

Направете ги вашите дневни, неделни и месечни залихи на Ladna директно од удобноста на вашиот дом!

 

Магрони Доо доделува 10 награди:

  • 1 пакет природна изворска вода Ладна 1 л. и
  • 1 пакет природна изворска вода Ладна 0,5 л.

 

Дополнително, секој од 10-те добитници би добил и пакетче со рекламен материјал:

  • Стаклено шише за вода
  • Календар
  • Тефтер
  • Тефтер со магнет
  • Приврзок
  • Блокче за цртање
  • Боички

ladna

 

meni 

Спонзор на најубавите новогодишни желби на Рингераја

Mакпрогрес ДОО

Улица: Војдан Чернодрински број 8 Виница

Тел: 033 362 289

 

Макпрогрес доо е успешна интернационална компанија, лоцирана во источниот дел на Р.С Македонија. Во 30 годишното постоење Макпрогрес преку континуирани инвестиции и висока стапка на раст прерасна во еден од водечките производители на кондиторски производи во Југоисточна Европа со извоз во повеќе од 55 земји во светот.

Во производното портфолио има преку 400 најразновидни прехрамбени производи кои се пласираат под 6 главни брендови: Винчини, Армониа, Сончева Долина, Натура, Дониа, Фантазија.

Примарната дејност на компанијата е производство на кондиторски производи како и преработка, обработка и доработка на земјоделски зрнести култури, компанијата влезе и во сегментот на здрава храна. Во септември 2017 Макпрогрес целосно ја купи прилепската фабрика Дониа. Од неодамна компанијата официјално пушти во употреба и нов погон за производство, преработка и пакување на полуготови производи создадени според потребите и барањата на модерните потрошувачи под брендот Фантазија. Дел од дејностите со кои се занимава се и малопродажба, угостителство и производство на амбалажа.

Со оглед на новонастанатата ситуација со која сите се соочуваме и за да бидеме поблиску до нашите верни потрошувачи ја воведовме и новата онлајн продавница која обезбедува поедноставно и побрзо купување. Со нарачка над 500 денари имате бесплатна достава до вашиот дом.


 

Макпрогрес ДОО доделува 10 новогодишни пакетчиња производи на Vincinni.

 

vincinni

 

meni 

Спонзор на најубавите новогодишни желби на Рингераја

Л-Д ДОО Струмица - La Dama 

Улица: Ѓорѓи Василев бр. 91, Струмица

Тел: 034 346158


La Dama e македонски бренд на женски и детски хулахопки и чорапи на компанијата Л-Д ДОО Струмица, основана во 1992 година, која своето 27 годишно искуство и традиција на пазарот ги користи за постојано создавање квалитетни производи што ги задоволуваат и најспецифичните барања на потрошувачите. Портфолиото на La Dama се состои од 18 вида производи кои се создаваат во комплетно адаптиран технолошки процес. Во портфолиото има класични свилени хулахопки, перлон хулахопки, микрофибер хулахопки, транспарентни хулахопки со сатенски сјај и 21% ликра, мат хулахопки со проѕирни прсти, мрежести поставени хулахопки, хулахопки со обликувачки ефект, детски хулахопки, свилени и перлон доколенки, и перлон, мрежести и проѕирни мат куси чорапчиња.

 

La Dama доделува 5 награди:

- Пакет производи на La Dama

 

ladama

 

 

meni 

Спонзор на најубавите новогодишни желби на Рингераја

Гурус 2019 ДООЕЛ Прилеп

Улица: Браќа Ламески 20А

 

Со брендот Еко Гурус

Производите Еко Гурус се безбедни за семејството и за домашните миленици, што значи дека нивното користење во вашиот дом нема да има негативно влијание врз вашето здравје. Со состојки кои се наоѓаат во природата, можете да бидете сигурни дека вашиот дом ќе биде чист и безбеден.

Ние специјално ги формулиравме сите наши производи за да добиеме максимално од чистењето со минималната количина на производ. Поминаа деновите кога имавте илјадници шишиња под мијалникот - со Еко Гурус добивате повеќенаменски, ефективни производи што ќе траат.

 

Производи на Еко Гурус:

Oтстранувач на бигор со јаболкова киселина
Отстранувач на флеки со сунѓерче
Течен детергент за алишта без парфем
Универзална абразивна паста за чистење со сунѓерче

Еко Гурус доделува пакет производи на 5 добитници

 

ekogurus

 

meni 

Спонзор на најубавите новогодишни желби на Рингераја

Кодинг Горска ДООЕЛ

Улица: Шар Планина бр. 4 Скопје

 

Компанијата Кодинг е една од најуспешните приватни компании во Македонија. Основана е во 1987 година, а од 2004 започна со производство и дистрибуција на ГОРСКА вода.

Горска вода - нискоминерална природна изворска вода, погодна за подготовка на храна за доенчиња која ги задоволува посебните потреби на вашите најмали. Освен мајчиното млеко, водата е неопходна за нивен правилен раст и развој. Двојно филтрирана и идеално балансирана за подготовка на адаптирано млеко и бебешка храна. Горска вода е совршена за гасење на нивната жед.

 

Кодинг Горска ДООЕЛ доделува:

3 награди x 3 пакети Горска Вода - погодна за подготовка на храна за доенчиња 1L PET

 

gorska

 

meni 

Спонзор на најубавите новогодишни желби на Рингераја

Винарија Пешков Кавадарци

Улица Пешо Самарџиев број 37 Кавадарци

 

Ние сме семејна винарија од Кавадарци, но во нашето портфолио со производи имаме и домашен маџун. Нашиот маџун се добива со варење на гроздовиот сок од сортата на грозје Вранец позната по големата содржина на антиоксиданси. Најпознат антиоксиданс е ресвератролот кој го смалува вишокот на холестерол, дава еластичност, докажано е дека е анти - канцероген и анти - вирусен. За маџунот се вели дека е хранлив како мајчиното млеко. Изобилува со минерали(калиум, калциум, фосфор, железо), витамини, танини, антиоксиданси, овошен шеќер, органски киселини. Токму поради тоа претставува вистинска ризница на хранливи материи. Се препорачува за зајакнување на имунолошкиот систем. Кај деца над една година се препорачува 1 мала лажичка во оброк секој ден, додека за возрасните 1 до 2 пати дневно.

 

Винарија Пешков доделува 2 награди: 

- Маџун 900 гр.

 

madzun

 

meni 

Спонзор на најубавите новогодишни желби на Рингераја

Aquila Home

Тел: 077913592

Aquila Home na Instagram

 

Aquila Home доделува: 

 

Три рачно изработени украси од епоксидна смола (фото)

 

aquila

 

Напишете ја вашата Новогодишна желба

 

Почнувајќи од денес, 07.12.2020 година до 05.01.2021 година, запишувајте ги новогодишните желби посветени на вас или вашите најмили во Новогодишниот прозорец на желби на Рингераја и собирајте што е можно повеќе лајкови!

 

 ***Правила на наградната игра***

 

1. Замислете си желба

 2. Најавете се или регистрирајте се на Рингераја.мк

3. Отворете го прозорецот на Новогодишни желби

4. Напишете ја Новогодишната желба

 5. Соберете лајкови и освојте награди!

 

 

***Напомена: Желбите од нерегистрирани членови на Рингераја.мк нема да се земаат во предвид за наградување.

 

Нека вашите желби бидат дел од најголемиот семеен интернет медиум Рингераја.мк!

 

Започнете ја Новата година со подароци од нашите спонзори!

 

СРЕЌНИ И ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ ВИ ПОСАКУВА

Ваша Рингераја.мк

 

Напишете ја вашата Новогодишна желба

  

2

Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:

Рингераја - приказна за нашето семејство!
Рингераја е повеќе од медиум, Рингераја е пријател, Рингераја е советник, Рингераја е рамо за плачење, Рингераја е помош...
2
Соработка со Рингераја
Отворени сме за соработка, доколку сте заинтересирани Ве повикуваме да не исконтактирате.
2
Контактирајте не
Сакате посебна понуда за огласување наменета за Вашата компанија, сакате да испратите текст за објавување до нашата Реда...
2
Рингераја времеплов
По што ќе ја паметиме годината која изминува?
2
Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?