|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

МИНУТА ОД ВАШЕТО ВРЕМЕ ЗА ВЕЧНА ЉУБОВ

Редакција Рингераја, 28.7.2010
Драги корисници на Рингераја.мк, Рингераја.ба, Рингераја.рс, Рингераја.хр, Рингараја.нет, Miobambino.it, луѓе со добра волја...

image
/11


Рингераја.мк е исправена пред, најверојатно најголемата потреба за поддршка, од било кога досега! Нашите залагања за помош на Јања Батич, не вродија со плод и покрај сите напори и желби за позитивен исход во случајот “Посвојување на две ромски близначиња од Македонија” 

Бидејќи нашите мајки, а веруваме и сите мајки од Балканот, неможат да стојат со скрстени раце и немоќно да чекаат, Тимот на Рингераја.мк ја покренува АКЦИЈАТА ЗА СОБИРАЊЕ ПОТПИСИ за поддршка на Јања Батич и двете близначиња кои ја чекаат својата мајка. 

За да добие на сериозност сета акција, потребни ни се вашето Име и Презиме, ЕМБГ(матичен број) и државата од која потекнувате. 

Рингераја.мк се обврзува дека податоците кои ќе ги испратите ќе бидат искористени САМО за оваа акција и НЕМА да бидат користени во други цели!

Оваа петиција, овој апел е само еден показател кој зборува дека сме свесни граѓани на оваа држава и дека имаме достоинство! Заради тоа Ве повикуваме да помогнете при овој обид за решавање на случајот, со што на децата ќе им се обезбеди пристојно живеалиште и родителска љубов. 

Писмо со петицијата ќе испратиме до органите надлежни за посвојување и до Министерството за труд и социјална политика. Ве молиме вашите податоци да ги испратите на filantropija@danu.biz со наслов -За поддршка на акцијата Минута од вашето време за вечна љубов меѓу двете близначиња и мама Јања- 

Поддршката за Јања во темата Агнес ги очекува близнаците, продолжува и понатаму со впишување на никовите, оваа акција е за сите членови кои сакаат да помогнат на поинаков начин а не да дадат само морална поддршка на форумот.   

Знаејќи дека ќе одговорите на овој наш повик однапред Ви благодариме

Интервјуто со Јања прочитај го тука!Тимот на Рингераја    

Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:

Наградуваме најубави новогодишни желби на ...
Новогодишната светлина нека ви го донесе патот до среќата, успехот и здравјето! Нека го стопи злото во добро, а сонот го...
7
СРЕЌЕН 5-ТИ РОДЕНДЕН РИНГЕРАЈА.МК!
Оваа година ставаме 5 свеќички на твојата роденденска торта, дуваме најсилно и најдлабоко од градите и ти посакуваме- ДА...
3
Избираме најубави новогодишни желби на Рин...
Новогодишната светлина нека ви го донесе патот до среќата, успехот и здравјето! Нека го стопи злото во добро, а сонот го...
3
Рингераја - приказна за нашето семејство!
Рингераја е повеќе од медиум, Рингераја е пријател, Рингераја е советник, Рингераја е рамо за плачење, Рингераја е помош...
2
Анкета

Работа.
пеперутка16

Кога почнавте да работите по породувањето?