|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Mamamegi: Останав бремена 5 месеци по царскиот рез

Редакција Рингераја, 16.6.2020
Приказна од породување на @mamamegi
Клучни зборови:

image
/11


 

Во западните држави останување бремена после првиот царски е одобрено после 1 година, додека во нашата држава лекарите советуваат тоа да е после втората или третата година.
Во мојот случај тоа се случи после 5 ипол месеци од првото породување да останам бремена, што значи дека разликата помеѓу моите ќерки е 14 ипол месеци.
Анамариа ја доев, а додека жената дои менструалниот циклус е нередовен. Тоа е најголемата забуна, но и причина повеќе да можеш најлесно да останеш бремена.
Јас дознав за втората бременост после 3 ипол месеци,и тоа одма на ехо преглед.
Иако поминаа 2 ипол години сеуште, а и секогаш ќе се сеќавам на тоа чувство. Среќа испомешана со страв. 
Бременоста се водеше до самиот крај како ризична, но фала му на Господ немав никакви проблеми. 
Не за џабе рекле старите,како што е Господ никој не е.

 

 

View this post on Instagram

Сите знаеме колку се умни,паметни и мудри денешните деца . Што се' се крие во едно детско главче и што се' спрема и мисли тоа детско мозоче знаат само тие. Тие живеат во некој нивен детски свет. И не брзајте да ги пораснете со некои Ваши одлуки,наредби,мислења спрема нив. Оставете нека биде дете додека сака,може и треба,тоа е кратко време, возрасноста подолго трае. Не го претрупувајте тоа мало мозоче со разни,големи и секакви информации. Немора да знае да брои на 2 годинки на 2 јазика.Немора да оди секој ден по цел ден на разни курсеви,занимливости,активности и што уште. Се' во свое време и за се' има време.

A post shared by (@mamamegi) on Feb 11, 2020 at 5:03am PST

Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:

10 работи кои бебето во стомакот не ги сака
Дали забележавте дека бебето во матката реагира на силното смеење и на одредена храна, со нагли движења? Некои работи шт...
6
Како да закрепнете по царскиот рез?
Речиси 1 од 3 жени ќе се породи со помош на царски рез, па станува сe поважно да ги знаете предностите и недостатоците о...
6
Видео: Бебе спие во водењакот, докторите г...
Неверојатна снимка на бебе родено во водењак, кого докторите го разбудуваат пред да го донесат на свет
5
Што боли најмногу за време на бременоста?
Бременоста е период од животот на жената, во кој телото доживува најмногу болки
4
Анкета

Problemi
gabriela 02

Sto bi napravile ako ste vo brak i imate edno dete i nereslivi ogromni problemi

Bi go ostavile soprugot (56%)

Bi gi trpele problemite zaradi deteto (38%)

Bi se premazile (7%)


Број на сите гласови: 106

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!