|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

Емотивна порака на париски вдовец

Автор: Редакција Рингераја | 18.11.2015
image

На социјалните мрежи се прошири емотивна порака на париски вдовец кој напиша отворено писмо до терористите, откако дозна дека неговата сопруга и мајката на нивниот 17-месечен син, трагично загина во концертната сала Батаклан во Париз

Сама, но не и осамена

Автор: Редакција Рингераја | 5.1.2011
image

Сама со бебе? Денес се повеќе жени се наоѓаат во ваква ситуација. Како да се справите со тешкотиите на самохраното родителство? Можете ли да го одгледате Вашето бебе без татко? Одговорот е само еден: ”ДА!”

Старата VS новата љубов

Автор: Редакција Рингераја | 30.11.2010
image

Една од најчестите грешки, што мажот или жената ги прават додека тече постапката за развод, или малку потоа, е да започнат романтични состаноци со друг

Стресот и изолацијата на самохраните родители

Автор: Редакција Рингераја | 4.5.2010
image

Тешко е да се определи што му е потешко на самохраниот родител: повреденоста и стравот поврзан со одгледувањето на детето или изолацијата.

Самохрани родители

Автор: Редакција Рингераја | 4.5.2010
image

Да се биде самохран родител е тешко и стресно, без оглед на фактот дали родителот сам решил да се разведе, односно дали одлуката сам ја донел да го одгледува детето или станал самохран родител поради смрт или напуштање од страна на другиот партнер.

СТРАНА 1 ОД 1


Анкета

Градинка.
Admin

Во која градинка посетува вашето дете?