|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

image

Изминатава недела (28.06) во паркот кај езерата во Аеродром, главниот јунак на кампањата „Патот до здрави заби“, Четко Четковски, заедно со своите другарчиња ја состави роденденската сложувалка.

image

Мачките се едни од најомилените домашни миленици на луѓето. Припадничките на понежниот пол се повеќе склони слободното време да го поминуваат со нив. Дали сте знаеле дека ова може и да придонесе да го подобрите вашето здравје?

image

Мама'с, Рингераја и здружението Во Мојот Свет ве канат на креативна дружба со хуманитарен карактер на 21.12. сабота во 12 часот во игротека Тиквичка, во Карпош 4. Дојдете, забавувајте се и дегустирајте

image

Место - игротека Дримленд во Соравија, време - на 12 февруари, недела, од 10 до 11:45 часот

РИНГЕРАЈА ДРУЖЕЊА

Рингераја Бла Бла средба

Автор: Редакција Рингераја | 26.12.2010
image

Предновогодишната дружба со Рингераиниот Дедо Мраз и започнатите муабети во виртуелниот Бла Бла клуб поттикнаа уште една реална дружба на Рингерајки.Оваа дружба беше во знакот и на прекрасно изработените обетки од Оливиа кои ги подари на пријателките

image

Погледнете го разговорот со психологот Розета Павлова и искуството на мајката Ивана Кочева и нејзиниот син Михајло на темата склопување нови пријателства на детето. (Бебешки приказни)

РИНГЕРАЈА ДРУЖЕЊА

ТОШЕ - еден и единствен!

Автор: Редакција Рингераја | 4.5.2010
image

“"Светлина" - да тоа беше нашиот Тоше, тој што ни светеше, тој што не грееше. Со неговиот ангелски глас ги разнежуваше нашите души, ги полнеше нашите срца. Ни пееше, ни свиреше, не сакаше, поттикнувајќи не и нас да пееме и сакаме. Горди сме што тој беше дел од нас и покрај нас, си замина но не не остави. Постојано е со нас и во нас, гледајќи не од неговата звезда. Ти не замина, ти отиде да светиш за нас, да ни го осветлиш патот по кој чекориме. Вечна слава. Среќен роденден.” – Бетпет

РИНГЕРАЈА ДРУЖЕЊА

Предновогодишна средба кај Анушка

Автор: Редакција Рингераја | 4.5.2010
image

Се започна спонтано од еден обичен пост да се собереме пред Нова Година некаде да се видиме на кафе.

image

При тргнување на излет, доколку сакаме да имаме пријатно дружење кое ќе помине во најдобар ред, треба да се погрижиме за следниве хигиенски постапки...

СТРАНА 1 ОД 1