|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

image

Spotting, или крварење во средина на циклусот е нормална појава и се јавува за време на овулација

image

Киретажата претставува мала хируршка операција која се користи како за поставување на дијагноза од материјалот што се добива, така и за третмански цели

БОЛЕСТИ И СИМПТОМИ

Крварење од носот кај деца

Автор: Редакција Рингераја | 12.9.2013
image

Кога носето ќе прокрвари, се плашат и родителите и децата. Но дали стравот е оправдан?

СЕ ЗА МАМИЧКА

Менструација за време на доење

Автор: Редакција Рингераја | 2.11.2010
image

Добивањето, или отсуството на менструација, кога мајката дои, често предизвикува грижи. Бидејќи нормалните граници се многу широки и строго индивидуални, ќе дадеме одговори кои се општо-важечки.

image

Прочитајте кои се најчестите причини поради кои во второто и третото тромесечје доаѓа до крварење

image

Крварењето во првото тромесечје од бременоста е знак дека постои некаков проблем.

РИЗИЧНА БРЕМЕНОСТ

Што значи безбедна бременост?

Автор: ЈЗУ Специјална болница по гинекологија и акушерство “Чаир” | 4.5.2010
image

Класифицирањето на бременостите како нормални или високоризични е ефективен начин да се посвети додатно внимание на пациентките кои имаат поголема потреба од медицинска грижа.

ДНЕВНИК НА ТРУДНИЦИ

Промени во телото на трудницата

Автор: Редакција Рингераја | 31.5.2020
image

Се прашувате дали сето ова што вам ви се случува е нормално? Еве еден текст како објаснување, што се случува во организмот на една трудница по неколку недели од бременоста.

ПОВРЕДИ И НЕСРЕЌИ

Прва помош при потешки повреди

Автор: Редакција Рингераја | 4.5.2010
image

Тешко надворешно крварење, гушење, давење, труење...

СТРАНА 1 ОД 1


Анкета

.
Jana9

Dali kupuvate od interenet?

Da (33%)

Ne (67%)

Ponekogas (0%)


Број на сите гласови: 3

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!