|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

image

Хрватскиот портал24 sata.hr објави вест за тестирање на пелени кои се наоѓаат на нивниот пазар, па Ви ги претставуваме резултатите од истражувањето

image

- Ако не ги отвореа границите, не беше проблем да го препливам Дунав и на грб да ги носам сите сватови, само тие да бидат среќни. Ова го планиравме долго и немаше да дозволиме да пропадне заради затворените граници

ТАТИНО КАТЧЕ

Eмотивно писмо на еден грижлив татко

Автор: Редакција Рингераја | 14.8.2013
image

Писмото на Јуре Карамарко коe ја крена цела Хрватска на нозе!

СООБРАЌАЈНИ ПРОПИСИ

Патувај паметно во Хрватска!

Автор: АМСМ - Авто Мото Сојуз на Македонија | 1.8.2013
image

Ова лето одлучивте да ја посетите земјата на рајските острови, магичната Хрватска? Можеби се двоумите дали со деца е паметно да тргнете на малку подолг пат, но благодарение на АМСМ советите нема ни да почувствувате кога сте пристигнале

СВАДБЕНИ МОМЕНТИ

Фото: Се венчале па скокнале во море!

Автор: Редакција Рингераја | 21.7.2012
image

Што ти е љубов: Младоженците Кристина и Кристијан од Хрватска на необичен начин го овековечиле почетокот на заедничкиот живот. Откако го изговориле судбоносното "да", држејќи се за раце скокнале од карпа право во морето

image

Хрватска – Жена која вчера се породи дома, во сплитско далматинската жупанија, бидејќи брзата помош не можела да дојде до неа, сместена е во болница

image

Оваа година, на 20-от по ред Дора фестивал, нема да има никакво натпреварување. Нина Бадриќ ќе ја претставува Хрватска на Евросонг во Баку, главниот град на Азербејџан. Така одлучи Елизабет Хомси, уредничка на забавната програма на HTV.

СТРАНА 1 ОД 1


Анкета

Работа.
пеперутка16

Кога почнавте да работите по породувањето?