|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Љубов посилна од затворените граници!

Редакција Рингераја, 5.10.2015
- Ако не ги отвореа границите, не беше проблем да го препливам Дунав и на грб да ги носам сите сватови, само тие да бидат среќни. Ова го планиравме долго и немаше да дозволиме да пропадне заради затворените граници
Клучни зборови:

image
/11


 

Кога границата меѓу Хрватска и Србија беше затворена, Миодраг Новаковиќ од Осијек на својот Фејсбук профил и порача на хрватската влада: На 3. октомври одам по невестата во Нови Сад и граничниот премин Ердут ќе го преминам милум или силум

Во истиот момент освои бројни симпатии од двете страни на Дунав, а за среќа немаше потреба од сила. Тој завчера стигна со сватовите пред куќата на убавата Санела Љепиќ од Ченеј. Својата среќа не можеше да ја опише со зборови:

-          Да не ја отвореа границата ќе се снајдев некако, но ќе дојдев по мојата Санела, одоколу, било од каде, преку Австрија или Босна. Премногу сум возбуден. Ми го скратија патот отворајќи ја границата – рече младоженецот

Санела изјави дека се чувствува прекрасно и дека би нашла начин да се омажи и ако не ги отвореле границите. Исто толку бил среќен и братот на Санела, Александар:

-          Ако не ги отвореа границите, не беше проблем да го препливам Дунав и на грб да ги носам сите сватови, само тие да бидат среќни. Ова го планиравме долго и немаше да дозволиме да  пропадне заради затворените граници.

 

СО СРЕЌА!!!

Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:

Направете сами: Дедо Мраз лепче
Израдувајте ги децата за Нова Година со вкусно лепче Дедо Мраз
3
Поддржуваме мали бизниси: Дора Мода
Еден Инстаграм профил го привлече нашето внимание. Станува збор за doramodahandmade и нејзините хеклани приказни
3
Создадете подобар живот
Својот живот го заробувате во негативни мисли и енергија ако го трошите на она лошо што може или би можело да се ...
2
Во шопинг по совршена венчаница
Што треба да имате на ум…( 6 совети за купување венчаница)
2
Анкета

Вода за деца.
пеперутка16

Мамички, колку месеци варевте вода за вашите бебиња?