|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

image

При изборот на педијатар, на пример, мене навистина ми е важно прописно да го удавам со глупави прашања и со своите ирационални стравови. Во деновите на мали и големи болести барам безусловна поддршка и ако тоа престанам да го добивам – менувам

image

Јевгениј Олеговиќ Комаровски е еден од најпознатите и најпризнати педијатри на територијата на бившата СССР. Доктор на медицински науки, ТВ водител и автор на 15 книги за нега на детето

image

Тргнувајќи уште за првиот прием кај педијатар, секоја мајка би сакала да знае каков лекар ќе има нејзиното дете

image

Почитувај го своето здравје, но пред се почитувај го здравјето на своето дете...

ВИДЕА

Ова е најдобриот педијатар на светот!

Автор: Редакција Рингераја | 25.7.2014
image

За децата, па и за возрасните одењето на доктор е стресно, а и страшно. Но тоа не е случај и со овој педијатар кој може да биде прогласен за најдобар на свет!

image

Рингераја постојано и будно ги следи Вашите проблеми од сите области. Со цел да Ви помогнеме воспоставивме соработка со стручни лица кои ќе одговараат на најчестите проблеми на нашите корисници.

ПРЕВЕНТИВА

Педијатарот и родителите

Автор: Прим.Др. Марина Поп-Лазарова, Ремедика | 3.11.2010
image

Педијатарот, секогаш за свои партнери ги има родителите бидејќи имаат заеднички интерес, а тоа е здравјето на детето

РАЗВОЈ

Првата година од животот на детето (втор дел)

Автор: Редакција Рингераја | 4.5.2010
image

Сите родители се среќни ако детето нормално се развива и ако е здраво. За таквиот развој и самите можат да допринесат, ако своето дете го носат на редовни контролни прегледи кај педијатар.

РАЗВОЈ

Првата година од животот на детето (прв дел)

Автор: Редакција Рингераја | 4.5.2010
image

Сите родители се среќни ако детето нормално се развива и ако е здраво. За таквиот развој и самите можат да допринесат, ако своето дете уште во првите месеци го носат на редовни контролни прегледи кај педијатар.

ОДНОСИ ВО СЕМЕЈСТВОТО

Интервју: Др. Митка Тренчева

Автор: Редакција Рингераја | 4.5.2010
image

Со посебно задоволство и почит ја претставуваме Др.Митка Тренчева, докторка - педијатар.

СТРАНА 1 ОД 1


Анкета

Како да се вика братчето на Филип???
snegulce

Мала помош?

Марко (38%)

Бојан (18%)

Петар (44%)


Број на сите гласови: 220

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!