|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

image

Со задоволство ви го преставуваме Johnson's бебе календарот за 2021 година кој го красат 12 рингераини ѕвездички

image

Драги родители, не ги пропуштајте моментите на среќа и чиста радост со вашите малечки, зачувајте ги тие спомени како нешто најдрагоцено! Поделете ги и со нас, бидејќи за ПРВ ПАТ во МК избираме најсимпатични фотографии за Ѕвезда на бебе календар 2020!

АКТУЕЛНО

НОВА НАГРАДНА ИГРА СО ЛИНО

Автор: Редакција Рингераја | 9.3.2016
image

Нашиот омилен пријател Лино е повторно тука да наградува! Да видиме колку сме добри во играта меморија?

image

По минатогодишниот успешно организиран ликовен конкурс, многу пријавени цртежи и супер награди, Ladna повторно доделува патување во Дизниленд за две дечиња кои ќе ги насликаат најубавите цртежи на годинешната тема „Водата и природата“

НАГРАДНА ИГРА

Добитници на награди - среда

Автор: Редакција Рингераја | 17.4.2014
image

Лудо и незаборавно кликање во третиот натпреварувачки ден! Погледнете ја листата со добитници

ЗА ЛИНО

Подготвени? ГЛАСАЊЕТО ЗА ТАБЛЕТ ЗАПОЧНУВА!

Автор: Редакција Рингераја | 24.3.2014
image

Чоко мустаќите се тука, Лино Чоко Дринк-от е испиен, останува уште гласањето за најкреативната фотографија која ќе добие таблет!

image

Викендов завршува караванот на забавни натпревари Олимпијада +

АКТУЕЛНО

Натпревар по повод Светскиот ден на млекото!

Автор: Редакција Рингераја | 29.5.2013
image

Трговскиот центар Рамстор и Млекара А.Д.Битола Ве канат да го одбележиме Светскиот ден на млекото - 1.јуни! Преку различни активности, игра и забава, да ги обновиме знаењата за придобивките од консумирање на млекото

РИНГЕРАЈА НОВОСТИ

Трето место за Рингераја.мк

Автор: Редакција Рингераја | 15.3.2013
image

Рингераја.мк освои трето место на натпреварот Први меѓу еднаквите!!!

MAKE

Learn English Kids Ликовен натпревар

Автор: British Council | 8.9.2011
image

British Council заедно со Рингераја имаат задоволство да Ве поканат да учествувате на првиот ликовен натпревар за Рингераја членовите, кој ќе се одвива од 12-24 септември 2011

СТРАНА 1 ОД 1


Анкета

ILARIJA
sweety***

Dali vi se dopaga imeto ILARIJA?

da mnogu (11%)

da (6%)

i taka i taka (11%)

ne (72%)


Број на сите гласови: 47

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!