|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

ЗАНИМЛИВОСТИ

Близначки со различна боја на кожата

Автор: Редакција Рингераја | 17.11.2017
image

Две седуммесечни близначки станаа интернет сензација, откако нивната мајка почна да објавува снепови на дечињата со различна боја на кожа

ФОТОГРАФИИ

Фото: Јована и Жељко Јоксимовиќ со ќерките

Автор: Редакција Рингераја | 6.10.2017
image

Јована Јоксимовиќ, два дена по породувањето

image

На неполни две години близначките Ана и Ања го искачија Триглав

image

Родители споделија снимки од ултразвук за да ја покажат специјалната врска меѓу нивните неродени близначки. На снимките, двете бебиња се „бакнуваат“ во утробата на нивната мајка

image

Видео запис кој го заврти цел свет! Две сестри близначки си "разговараат" еден час по раѓањето!

image

Mindy Tran, 22 виде дека нејзиниот автомобил почна да се движи надолу по стрмната улица. На задното седиште беа двете нејзини ќерки близначки. Мајката се фрли под автомобилот за да го запре, а соседот дотрча и ја подигна рачната кочница

ВИДЕА

Видео: Таен разговор на две близначки

Автор: Редакција Рингераја | 13.8.2012
image

Две идентични близначки ги делат своите тајни

ЗАНИМЛИВОСТИ

Мојата сестра близначка е џуџе

Автор: Редакција Рингераја | 10.2.2012
image

Криси Бернал, мајката на Сиена и Сиера, во шестиот месец од бременоста беше известена дека носи близнаци – Сиена беше толку мала што не можеле да ја видат на претходните ехо снимки

image

Оваа приказна може да Ви личи на сценарио за филм, но ова е една апсолутно вистинска животна приказна. Две сестри од Индонезија, раздвоени по раѓањето, се пронашле по скоро триесет години, за да откријат дека живееле на 40 километри раздалеченост

image

Сестри близначки од Њу Џерси, го родиле своето прво дете во иста болница и скоро истовремено. Исто така и двете добиле синчиња!

СТРАНА 1 ОД 1


Анкета

imence
milobebence

koe ime za devojce poveke vi se dopaga?

lina (29%)

nina (22%)

sofija (38%)

mina (11%)


Број на сите гласови: 143

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!