|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

image

Ќе бидам вас, ако станете астронаути, или учители, или луѓе кои само се борат да си го најдат патот. Сите ние се бориме мои сакани деца. Вие никогаш не би можеле да ме разочарате, затоа што сум ваш обожавател

image

Никој не вели дека е лесно да си мајка, но тешко ќе поверувате низ што минуваат родителите додека и сами не станете родител

CELEBRITIES

Наташа Беквалац е бремена?!

Автор: Редакција Рингераја | 4.8.2017
image

Поп-пејачката Наташа Беквалац и нејзиниот партнер Лука Лазукиќ на почетокот на идната пролет ќе станат родителите, бидејќи пејачката е бремена, пишува српски „Блиц“

РАЗВОЈ НА ДЕТЕТО

Разоткриени! 4 митови за родителството

Автор: Редакција Рингераја | 14.10.2015
image

Полни сме со информации како треба и како не треба да ги воспитуваме децата. Да провериме колку се точни неколку "факти" за родителството.

ВИДЕА

Ова е најдобрата реклама за родителството!

Автор: Редакција Рингераја | 29.1.2015
image

Се чувствувате „осудена„ како мајка? Сега конечно ќе можете да се смеете на тоа. Погледнете го ПРЕЕМОТИВНОТО видео за родителството

ФОТОГРАФИИ

Фото: Другата страна на родителството

Автор: Редакција Рингераја | 7.1.2015
image

Забавниот проект на фотографот Даниел Гинтер ги покажува убавите спомени, но и тешката страна од родителството. Забавувајте се!

image

Ако се наближува времето во кое почнувате да размислувате за дете, веројатно се прашувате дали ќе бидете добра мајка. Секоја жена си го поставува ова прашање. Родителството е одговорност која ги плаши повеќето луѓе и овие прашања се целосно природни

ФОТОГРАФИИ

Урнебесна фотографија од 5-члено семејство

Автор: Редакција Рингераја | 10.9.2014
image

На оваа фотографија се прикажани двете страни на родителството

image

Никој не знае како да биде родител, се додека не добие бебе. Повеќето родители ќе ви кажат дека правеле погрешни работи во одгледувањето на бебето, бидејќи не знаеле подобро...

УРЕДНИЧКИ ИЗБОР

Каков родител е Џенифер Лопез?

Автор: Редакција Рингераја | 15.8.2012
image

Во интервју за In Style Џенифер Лопез се отвора за тоа како е да се биде мајка на 4-годишни близнаци и за нејзиниот однос кон љубовта

СТРАНА 1 ОД 1


Анкета

Работа.
пеперутка16

Кога почнавте да работите по породувањето?