|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

image

Породувањето дома е апсолутно преземање одговорност, враќање кон природата и покажување на женската моќ - овие фотографии го докажуваат тоа!

image

24-годишната инфлуенсерка Легаси Алонг одлучи да го сподели породувањето со третото дете со целиот свет. Својот најмал син го роди во својот дом во купатилото, без помош од никого и без лекови за намалување на болката. Погледнете го видеото

ВИДЕА

Во живо: Принцезата почна да се породува!

Автор: Редакција Рингераја | 22.7.2013
image

Следете ги настаните во живо!

ЗАНИМЛИВОСТИ

Пет годишно момче ја породи мајка си

Автор: Редакција Рингераја | 15.6.2012
image

Мини акушерка на возраст од само 5 години. Ученикот Joby беше единствениот кој можеше да и помогне на мајка си чие породување започна дома. Тој го спаси животот на новороденчето отплеткувајќи ја папочната врвца од неговиот врат

image

Хрватска – Жена која вчера се породи дома, во сплитско далматинската жупанија, бидејќи брзата помош не можела да дојде до неа, сместена е во болница

СТРАНА 1 ОД 1


Анкета

Работа.
пеперутка16

Кога почнавте да работите по породувањето?