|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

image

Ништо не може да ви го промени животот толку, како што може да биде тест за бременост. Дали навистина може да добиете лажен тест за бременост? Излезе дека има неколку причини зошто вашиот тест можеби не е точен како што мислевте

ДА ГО ЗГОЛЕМИМЕ СЕМЕЈСТВОТО

Лажни митови за плодноста

Автор: Редакција Рингераја | 16.5.2014
image

Одредени секс-пози ги зголемуваат шансите за забременување, првото дете е гаранција за плодноста и скапите витамини ја зголемуваат плодноста, се најчести митови за плодноста

image

Се прашувате себеси -Дали сум бремена? Дознајте кога да направите тест за бременост дома, како да ги прочитате резултатите и што потоа да направите? Прочитајте ја оваа статија во која е опфатено се' што треба да знаете за тестовите за бременост

ЗАНИМЛИВОСТИ

Тестот за бременост му го спаси животот

Автор: Редакција Рингераја | 10.3.2014
image

Еден маж одлучи да го испроба тестот за бременост, кој во неговиот стан го заборавила бившата девојка. Резултатот бил шокантен

ПРВИ ЗНАЦИ

Бледа линија на тестот за бременост

Автор: Редакција Рингераја | 23.8.2021
image

Користењето на домашен тест за бременост е многу едноставно. Две линии значат дека сте бремена, една дека не сте. Но што ако се појават танки, слабо видливи линии? Си играат ли Вашите очи со Вас, или навистина сте бремена?!

image

Можеби некои ќе се зачудат, но ова прашање “Може ли да се забремении за време на менструација?” е многу често поставувано. Одговорот е накратко: да!

image

Дали сум бремена? Кога да направам тест за бременост? Кој тест за бременост е најточен?

СТРАНА 1 ОД 1


Анкета

Simona
DARKMASTER

?

da, mnogu e ubavo (7%)

da (37%)

ne bas (34%)

ne (15%)

ic ne e ubavo (7%)


Број на сите гласови: 41

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!