|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

На слончето на Халкбанк му треба име!

McCann Скопје, 14.10.2018
Биди кум на новата маскота за Детско штедење и можеш да добиеш 10.000 ден.

image
/11


Во октомври, месецот на штедење, Халкбанк ја претстави својата нова маскота за Детското штедење – слонче!

 

Слончето е толку неодоливо, но нема име! Сакајќи на луѓето да им даде можност самите да придонесат во создавањето на оваа нова маскота, Халкбанк објави конкурс за именување на слончето, со тоа што најдобриот ќе добие штедна книшка со 10.000 денари.

 

„Во рамки на нашата корпоративна платформа, сакаме да истакнеме дека луѓето се навистина важни, но најважни несомнено се децата. Токму затоа, оваа кампања сакаме да ја направиме заедно со нив. Сакаме да им дадеме шанса тие да се вклучат во создавањето на препознатлив лик со кој ќе може да се идентификуваат, кој ќе го сакаат и преку кој заедно ќе учиме и ќе создаваме поголема свесност за важноста од стекнување рани навики за штедење“, изјавиМаја Наумовска од Дирекција за односи со јавност во Халкбанк.

 

Конкурсот за именување на слончето ќе се спроведува во две фази, односно почнувајќи од денес, 12 октомври, па с? до 19 октомври, на Facebook страната на Халкбанк посетителите ќе имаат можност да ги пишуваат своите предлози за име на слончето, од кои ќе се одберат две најатрактивни имиња.

 

Во втората фаза, од 19-21 октомври, преку јавна анкета, повторно на Facebook страната на Халкбанк, посетителите ќе гласаат за едно од понудените имиња, и на 22 октомври ќе биде прогласен победникот.

 

Доколку сакате и вие да учествувате во именувањето на новата маскота, следете го овој линк.

Водич низ Рингераја
Погледнете го списокот на алатки кој секако ќе Ви затреба еднаш во животот. Погледнете што се' можете да најдете на Ваши...
3
Новогодишни пакет изненадувања - прв добитник
Ana Marija е првиот добитник на новогодишен пакет изненадувања.
3
Orbit повикува: Ајде заедно да подариме на...
Сите љубители на здравите, убави детски насмевки имаат можност во периодот од денес па с? до 30-ти јуни, со купување на ...
3
Караванот“Orbit подарува насмевка” започна!
Orbit караванот ја започна обиколката низ училиштата ширум земјата, преку која на забавен начин децата ќе научат како да...
3


Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:Анкета

koe imence e poubavo
babay

:")

radoslav (8%)

dimitar (92%)


Број на сите гласови: 288

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!