|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Љубовна порака која ја прочита цел свет!
Клучни зборови:

image
/11


 

Мојата жена е медицинска сестра. Мојата жена е херој, напиша Боби Вестон од Гардендејл. Ова е само дел од неговата емотивна исповед која на објави на Фејсбук, заедно со слатката слика од неговата жена Рајена и нивниот син Дикон.

Во постот од 7-ми ноември, кој имаше повеќе од 740,000 прегледи и 170,000 споделувања, Боби објасни како неговата сопруга кратко преспива , пред да ги облече чевлите и да замине да работи, во одделението за траума при болницата во Бирмингам.

“Таа ќе го бакне бебето, ќе ме бакне мене и ќе оди да се грижи за луѓето кои ги доживуваат најтешките денови од нивните животи. Судари на автомобили, прострелни рани, експлозии, изгореници и скршеници – професионалци, сиромашни, овчари, зависници и проститутки – не е важно кој си и во какви околности ти се случила несреќата”, напиша Боби.

“Таа ќе се погрижи за вас. Ќе си дојде дома по 14 часа работа, ќе ги соблече чевлите кои оделе низ крв, солзи и оган. Понекогаш нема да зборува за тоа. Понекогаш едвај чека да зборува за тоа. Понекогаш ќе се смее се додека не почне да плаче, понекогаш само ќе плаче – но и покрај тоа, ќе дојде навреме во нејзината смена. Мојата жена е медицинска сестра. Мојата жена е херој.”

Објавата на Боби инспирира 40,000 корисници ширум светот да остават свој коментар, воодушевени од љубовта и посветеноста на партнерите.

Боби во еден коментар додаде: “Жена ми не пропушти шанса да каже дека таа е само мал дел од еден голем тим – но таа е голем дел од мојот мал тим и јас се гордеам со неа.”

Каде грешите ако децата постојано ви се бо...
Не го фаќај тоа, какано е. Никако не земај работи што паднале на подот или на земја“. Сте се слушнале ли себеси како ги ...
17
Краток водич: Како да ја одржуваме облеката?
Знаеме ли што значат симболите на етикетите?
4
За нашата мила Рингераја
Мила моја Рингераја, овој пат во мојот дневник би сакала малку да ти се обратам тебе, да ти испратам една виртуелна пре...
3
Топ десет здрава храна за деца
Желба на родителите е да имаат здрави и силни деца. Но, за да биде тоа така, тие треба да ги научат уште од најраното де...
3


Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:Анкета

Избор на име?
Lady_D

Кое име повеке ви се допаѓа?

Лука (45%)

Филип (55%)


Број на сите гласови: 100

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!