|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Вештачко оплодување VI дел
7.10.2014 21:52:42   
Hopeful RR
Milicka30, добра си е бројката, не си коби без потреба и биди оптимистична за во четврток! user posted image
Сопругот остава примерок веднаш штом ќе дојдете, заедно со пункцијата. Со среќа, дај боже сите да се суперквалитетни!

_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: Вештачко оплодување VI дел
8.10.2014 13:15:46   
Melanija RR
LoveableMe RR како помина пункцијата?user posted image user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: Вештачко оплодување VI дел
8.10.2014 13:40:35   
LoveableMe RR
Нa крaткo дa ви пишaм, пoминa дoбрo, извaдијa 14 јaјце клетки, сaкaaт дa oдиме нa петти ден трaнсфер, другoтo дa се смрзне. Вечер ќе ви пишaм пoвеќе. Пoзз дo сите

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: Вештачко оплодување VI дел
8.10.2014 13:43:33   
Melanija RR
LoveableMe RR одлично user posted image одмарајuser posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 54
   RE: Вештачко оплодување VI дел
8.10.2014 13:48:49   
sanjaaaa!
Браво LoveableMe user posted image user posted image user posted image ајде утре очекуваме инфо за многу ембриони! Овој пат мора да ти успее и да се радуваш на user posted image user posted image user posted image Одмарај и наскоро да не израдуваш со user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 55
   RE: Вештачко оплодување VI дел
8.10.2014 13:50:35   
mili4kask
Браво LoveableMe!!! Чекаме убава вест утре! Стискаме палци!! Ова е одлична бројка!user posted image

(Одговор на членот sanjaaaa!)
Непосредна врска до пораките: 56
   RE: Вештачко оплодување VI дел
8.10.2014 13:54:20   
Milicka 30
Bravo LoveableMe user posted image
Daj boze site da se kvalitetni.
Ovoj pat so dve user posted image

(Одговор на членот mili4kask)
Непосредна врска до пораките: 57
   RE: Вештачко оплодување VI дел
8.10.2014 14:07:58   
Zoya
LoveableMe odlicna brojka user posted image ti posakuvam mnogu embrioncinja so odlicna delba. Odmori se i pisi ni koga kje mozes.

_____________________________

Обиди од 2012;
IUI x 4 = /;
HSC 2013 (отстранет септум, изваден полип)
IVF #1 - /

(Одговор на членот Milicka 30)
Непосредна врска до пораките: 58
   RE: Вештачко оплодување VI дел
8.10.2014 14:38:44   
nataly86
Браво за бројкатаuser posted image user posted image user posted image ...јас знаеш и од минатите дискусии во однос 3 /5 ден трансфер дека сум дефинитивно за 5 ден трансфер.. Среќноо!!!

Инаку на сите Ви посакувам многу среќа во постапките..редовно ве читам иако не коментирам некогаш не сум во можаност (полни раце работа) и верувајте секоја инекција, нервоза и се друго вреди за една насмевка

Ве гушкаат Д&Т

(Одговор на членот Zoya)
Непосредна врска до пораките: 59
   RE: Вештачко оплодување VI дел
8.10.2014 14:45:36   
Hopeful RR
Loveable Me, супер!!! user posted image
Ајде нека бидат суперквалитетни и нека се оплодат сите, па наскоро со user posted image user posted image

Одмарај си сега user posted image

_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот nataly86)
Непосредна врска до пораките: 60
   RE: Вештачко оплодување VI дел
8.10.2014 15:13:03   
gina
Loveable Me user posted image user posted image user posted image bravo odlicna brojka i daj boze da imas mnogu embrioni i te cekame user posted image user posted image super user posted image user posted image sega odmaraj se i cekame novosti user posted image pozdavce

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 61
   RE: Вештачко оплодување VI дел
8.10.2014 16:52:33   
tea 88
Super brojka Loveableme .daj Boze site da se oplodat i nabrzo da si vidisuser posted image user posted image .pozz

(Одговор на членот gina)
Непосредна врска до пораките: 62
   RE: Вештачко оплодување VI дел
8.10.2014 17:32:22   
kapina
Loveable me super brojka ajde sega samo sto poveke embrioncinja da ima jas imam. na 10 ti zakazanovo sistina. za prvo merenje na estradiolot I I zatoa kakvi stimulacii ke primam no seuste nemam dobieno ciklus sto ako se padne sabota ili nedela treti den od ciklusot do nedelata piev yasmin I prekinav taka rece dr lazarevski

(Одговор на членот tea 88)
Непосредна врска до пораките: 63
   RE: Вештачко оплодување VI дел
8.10.2014 19:07:21   
lolla RR
Ловабл, супер број на извадени јк, сега релакс и чекај трансфер. Среќно!

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 64
   RE: Вештачко оплодување VI дел
8.10.2014 19:12:59   
sonce79
Loveable Me, odlicna brojka... Drzam sreka za sto poveke embrioni, site kvalitetni i oplodeni user posted image

(Одговор на членот lolla RR)
Непосредна врска до пораките: 65
   RE: Вештачко оплодување VI дел
8.10.2014 21:33:38   
LoveableMe RR
Фала ви девојки, задников ме боли и стомакот и едвај седам, лежев повеќе денес, од утре по старо. Ми дадоа еден куп апчиња, доксицилин неколку дена, достинекс 7 дена, тифил по една дневно, декзаметазон по шема околу 7 дена, естрофем исто, аспирин и не знам дали нешто заборавив, аман еден куп апиња.

Е сега ме чуди зошто естрофем, ми објаснуваа нешто со ендометриумот, но сепак имам висок естрадиол и плус естрофем???

На пунцкијата ми дадоа појачана доза цитерал, плус ќе пијам апчиња до недела. Позз

< Поракaта ја уредил LoveableMe RR -- 8.10.2014 21:34:23 >


_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот sonce79)
Непосредна врска до пораките: 66
   RE: Вештачко оплодување VI дел
8.10.2014 22:33:54   
nataly86
не се секирај и јас цело најлонче имав со апчиња..исто и кај мене беше висок естрадиол и примав естрофен..знаат што прават уживкај си..сега нека има супер ембриончиња па user posted image user posted image

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 67
   RE: Вештачко оплодување VI дел
8.10.2014 23:24:52   
nadesh
Zdravo na site user posted image nova sum na forumot no ve sledam poveke vreme .Od vas nauciv mnogu raboti .Se borime so neplodnost odnosno azospermija napravivme i biopsija na testisite no nula user posted image ,ke odime so donor.Vo plodnost na eho denes koga bev na pregled mi vide doktor Tase polip mi prepisa primulot nor pa ke vidime kako ke bidi.Vo meguvreme mi stigna izvestuvanje od fondot deka treba da napravam 3d/4d ili hsc ,prasanjeto mi e ako znae nekoj dali mozi da napravam 4d eho ili moram da cekam da se sredi so polipot.Pozzzz do site clenki i mnogu uspeh so ovaa borba user posted image

(Одговор на членот nataly86)
Непосредна врска до пораките: 68
   RE: Вештачко оплодување VI дел
9.10.2014 1:14:28   
skriena
loveableme super brojce na jajcekletki daj boze da se site kvalitetni so sreka ponatamu i pisi kako ke bide ponatamu a za apcinja stvarno premnogu upm so tie ineksii i apcinja uzivaj do transfer i samo pozz misla i ke si gi imame user posted image user posted image crticki

(Одговор на членот nadesh)
Непосредна врска до пораките: 69
   RE: Вештачко оплодување VI дел
9.10.2014 7:55:30   
sanjaaaa!
Денеска мислам е пункцијата на milicka 30 нека и со среќа и со лесно! Ја очекуваме со информација за извадени квалитени јајце клетки!
Loveable Me ќе израдува со многу ембриони денес! Убав ден на сите!!!

(Одговор на членот skriena)
Непосредна врска до пораките: 70
   RE: Вештачко оплодување VI дел
9.10.2014 8:55:45   
lolla RR
И јас бев со куп апчиња исто ко тебе Ловабл, си запишував дури и на лист што сум испила од што не се памтеше све. Мм се исплаши а и јас ама све помина. Уживај, пиј што ти дале. плус јас и метфорин до 12 недела пиев.

(Одговор на членот sanjaaaa!)
Непосредна врска до пораките: 71
   RE: Вештачко оплодување VI дел
9.10.2014 10:34:09   
LoveableMe RR
E па тоа ми е чудно, естрофем се дава за поддршка на оние кои имаат низок естрадиол, или не? Јас така знам, а кај мене е висок естрадиолот, а гледам лолла и натали86 сте пиеле естрофем...не ми се јасни ова докториве значи ич, ние како заморчиња, си играат со нас....user posted image
Само што ми се јави ембриологот, ми кажа дека од 14 јајце клетки, 11 се оплодиле, утре ќе следат како ќе оди делбата и ќе ми јават кога трансфер.

Пијам и електролити, Изоспорт ми рече сестрата по литар на ден, има по 1,7л по супермаркетиве, сопругот ми донесе и еве ги пијам за баланс во организмот

Kaжете ми земавте боледување 15 дена за ова, тоа е 20% од плата, а ми рекоа ако е до 1 месец боледувањето, било 10% од плата, ама не сум сигурна дали е така. Докторот рече, одмарање првите 4-5 дена и толку, после можеш на работа. Така што не знам што да правам, ако се утврди бременост, дали после тоа ви викале да одмарате или не??

Миличка30, те чекаме со убави вести денесuser posted image user posted image

надеж, добредојде, тука сме за дружба, жал ми е состојбата на сопругот, но пробајте побарајте повеќе мислења од доктори за тоа и пробајте со исхрана, макар и два да најдат некогаш, доволни се за исполнување на вашата желба, а за 4Д ако се гледа нешто дека не е во ред на ехото, може ќе ти направат проблем, не знам другиве ќе ти кажат. Тука сме за советuser posted image

< Поракaта ја уредил LoveableMe RR -- 9.10.2014 10:48:07 >


_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот lolla RR)
Непосредна врска до пораките: 72
   RE: Вештачко оплодување VI дел
9.10.2014 10:48:53   
Hopeful RR
Milicka30, денес е убав ден за убави јајце клетки! Со среќа и со лесно, те чекаме да ни пишеш кога ќе се чувствуваш подобро.
user posted image

Loveable Me, за одморот - до две недели покрива фирма, а за следни две недели се одбиваат 10%. Со тоа што, јас мислам да си земеш само една недела, а после да си одиш на работа - освен ако работата не ти е физички напорна. Некои земаат 2 недели, па со утврдување бременост се добиваат уште 2, ама мислам дека стварно нема потреба. Е сега ако сакаш да киднеш од работа, тоа е веќе друг муабет user posted image

_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 73
   RE: Вештачко оплодување VI дел
9.10.2014 10:54:16   
LoveableMe RR
Hopeful, фала ти, не сакам да киднам од работа, имам малку скали на влез пред работа, а потоа со лифт нагоре, нема проблем, но не знам дали да земам неколку дена одмор или боледување за ИВФ? Како покрива фирма 2 недели? Не ти одбиваат од плата?

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 74
   RE: Вештачко оплодување VI дел
9.10.2014 11:22:04   
Hopeful RR
Сега се распрашав подетално, погрешна информација сум ти дала. Секако се одбива од плата, за жал. До 30 календарски дена боледување значат дека земаш 90% од плата, со тоа што не знам ако боледувањето е пократко (една или две недели) дали се намалува процентот, ако ти треба - да прашам. Ова боледување го отвора матичен гинеколог.

Имам и јас скали, ама си ги качував полека :) Ако имаш денови од одмор, може сепак тоа е поедноставна и поисплатлива варијанта...

_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 75
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?