|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Вештачко оплодување VI дел
6.10.2014 11:36:57   
LoveableMe RR
Отвораме нов дел од најрекодната и најчитаната тема за вештачко оплодување, со желби за многу бебиња и среќни моменти на овие страници. user posted image user posted image user posted image user posted image

*******2014*******
user posted image user posted image user posted image АКТУЕЛНОuser posted image user posted image user posted image


21.08 - Kaya - почеток со терапија (Димитров, Ремедика)
01.09 - Zoya - почеток со терапија (Лазаревски, Систина)
05.09 - sonce79 - почеток со терапија (Лазаревски, Систина)
15.09 - Loveable Me RR- почеток со терапија (Димитров, Ремедика)
19.09 - Tea88 -почеток со терапија (Таше Tрпчевски, Плодност)
/.09 - Nestrpliva- почеток со терапија (Ивановски, Систина)
29.09 - kapina - почеток со терапија (Лазаревски, Систина)
29.09 - gina - почеток со терапија (Лазаревски, Систина)
29.09 - Milicka30 -почеток со терапија (Таше Tрпчевски, Плодност)
05.10 - sasaiciko -почеток со терапија (Хаџилега, Ремедика)
25.10 - mili4kask - почеток со терапија (Ивановски, Систина)
04.10 - skriena - трансфер со смрзнати ембриони (Лазаревски, Систина)
/ .10 - Anonimen - почеток со терапија (Поповиќ, Систина)
/.10 - butterfly00- почеток со терапија (Лазаревски, Систина)
/.10 - весник - трансфер со смрзнати ембриони (Лазаревски, Систина)
/.11 - Pinky30 - почеток со терапија (Глигор Тофовски, ГАК)
/.11 - sanjaaaa- - почеток со терапија (Ивановски, Систина)


=========================

user posted image ИСЧЕКУВАЛКИuser posted image
12.09 -Kaya =пункција ///// = ET
23.09- Zoya = пункција 25.09 = ET
25.09 -sonce79 =пункција 28.09 = ET
01.10 -tea88=пункција 04.10 = ET
02.10 -Nestrpliva=пункција 04.10 = ET
08.10 - LoveableMe RR=пункција 12.10 = ET

=========================
/////// - Kaya = ТЕСТ
11.10 - Zoya= ТЕСТ
12.10 - sonce79= ТЕСТ
18.10 - tea88 =TЕСТ
18.10 - Nestrpliva=TЕСТ
26.10- LoveableMe RR=TЕСТ

ПОДДРШКА
user posted image

firenca didi, Adelle,gina,Bogdancanka RR, koki12, skopjance, mimiiiiiiiiiiiii, taci14 ,Herco, trust, kapina, cacim, babyhope, LoveableMe RR, I LOVE, baby77, Anna78, kate.., dzvezda, bubble, SOLE, butterfly00, snekki, milasteve, almushka, Yaya,skriena, brm_bm, mery, macika4, весник, marina111, fragolina
=====================

2014 година
nataly86 user posted image Lina*user posted image Каrmauser posted image biljana87user posted image Anonimenuser posted image babylove**user posted image avgustina2 user posted image Kolacence user posted image lolla user posted image mesecina83 user posted image lily98 user posted image stefanieuser posted image Hopeful user posted image



< Поракaта ја уредил LoveableMe RR -- 6.10.2014 22:08:58 >
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Вештачко оплодување VI дел
6.10.2014 11:46:15   
mili4kask
user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Вештачко оплодување VI дел
6.10.2014 12:01:21   
sanjaaaa!
Ајде со среќа на сите во оваа тема, успешно ивф на сите и многу бебиња!
loveableMe закажа ли пунција или уште не си била на преглед! Со среќа и се убаво и во најдобар ред да помине.

(Одговор на членот mili4kask)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Вештачко оплодување VI дел
6.10.2014 12:05:43   
LoveableMe RR
Фала ви девојки, денес попладне треба да ми кажат, рекоа можно е среда или четврток, така што попладне ќе ви пишам точно кога. позз, среќно на сите во постапкатаuser posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот sanjaaaa!)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Вештачко оплодување VI дел
6.10.2014 12:05:47   
sasaiciko
ПОЦНАВ ОД ВЧЕРА ДА ПРИМАМ ТЕРАПИЈА А ИНВИТРОТО КЕ ГО ПРАВА ВО РЕМЕДИКА КАЈ ДР.ХАЏИЛЕГА

(Одговор на членот sanjaaaa!)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Вештачко оплодување VI дел
6.10.2014 12:05:53   
Zoya
Нека има многу нови трудници во овој нов дел user posted image Како што гледам прва сум на списокот која треба да прави тест па да се надевам дека позитивно ќе го започнам овој VI дел. LoveableMe гледам си ме ставила за тест на 9.10 но мене ми рекоа да правам 16 дена после ЕТ што му доаѓа на 11.10, па ако издршам може ќе оставам во сабота да го правам тестот. Поздрав до сите и држете ми среќа да се израдувам на тестот

_____________________________

Обиди од 2012;
IUI x 4 = /;
HSC 2013 (отстранет септум, изваден полип)
IVF #1 - /

(Одговор на членот mili4kask)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Вештачко оплодување VI дел
6.10.2014 12:06:53   
Felly RR
Новата тема нека ни донесе и многу user posted image и многу user posted image user posted image на РР!!!

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот sanjaaaa!)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Вештачко оплодување VI дел
6.10.2014 12:10:16   
sanjaaaa!
Ајде Zoya да ни тргне со радост во ова тема, дај боже да ти биде позитивен тестот и само убави вести да читаме! Среќно!!!user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Zoya)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Вештачко оплодување VI дел
6.10.2014 12:10:27   
LoveableMe RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Zoya

Нека има многу нови трудници во овој нов дел user posted image Како што гледам прва сум на списокот која треба да прави тест па да се надевам дека позитивно ќе го започнам овој VI дел.... Поздрав до сите и држете ми среќа да се израдувам на тестот


Ајде, да го продолжиш возот на Hopefuluser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Zoya)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Вештачко оплодување VI дел
6.10.2014 12:16:29   
sonce79
Nestrpliva28, se banjam normalno, mi rekoa nikako lezenje vo kada, samo, ama toa ne deka sekoj den go pravam ionaka.user posted image Gore dole, se si pravam normalno, ama ne digam nisto ne se napregam.. Inaku primam aspirin 100, krinon gel, femibion i eristofen.I mene mi e prvo ivf. Ti kaj koj doktor si?

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Вештачко оплодување VI дел
6.10.2014 12:28:26   
gina
user posted image user posted image user posted image so sreka na site vo novata tema da bide so uspesni ivf

Nestrpliva dobre ni dojde

sasaicko srecno so terapijata

loveableMe te cekame so novosti

sakav i da ve prasam koga ce dobiete popladne posle 16h dali go racunate kako prv den ili naredniot ? Jas sega si se misla ako dobijam popladne dali da go racunam prv den i prviot den treba da se javam kaj sestrata da mi kaze termin za vtor den a vtor den od ciklus treba da odam sistina a popladene sestrite ne se javuvaat ...

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Вештачко оплодување VI дел
6.10.2014 12:32:26   
LoveableMe RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: gina

.....sakav i da ve prasam koga ce dobiete popladne posle 16h dali go racunate kako prv den ili naredniot ? Jas sega si se misla ako dobijam popladne dali da go racunam prv den i prviot den treba da se javam kaj sestrata da mi kaze termin za vtor den a vtor den od ciklus treba da odam sistina a popladene sestrite ne se javuvaat ...


Џина, јави се сега во работно време и прашај ги конкретно, ако добиеш денес попладне, што во тој случај, најдобро ќе ти кажат, за ако евентуално добиеш попладне, да знаеш што да правиш. Позз

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот gina)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Вештачко оплодување VI дел
6.10.2014 12:39:10   
Melanija RR
Оваа најпишувана тема на форумот посакувам да има помалку страници но повеќе совети,и секако многуuser posted image user posted image user posted image

На сите во процес многу сила и издржливост на патот до user posted image user posted image

СЕ надевам дека другите рингерајки исто наскоро ќе го поминат овој пат до посакуванитеuser posted image user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Вештачко оплодување VI дел
6.10.2014 12:44:04   
Hopeful RR
Ајдеее, вртиме нова страница, со среќа на сите user posted image Ви праќам baby dust и ве чекам сите што поскоро да ми правите друштво user posted image

gina, мене во Систина ми кажаа дека ако се добие до 14ч може да сметаш дека ти е прв ден, а ако е подоцна, следниот ден се смета како прв. Со среќааа!



_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Вештачко оплодување VI дел
6.10.2014 12:52:55   
Nestrpliva28
I mene istoto mi go kazaa vo Sistina.potocno mi rekoa ako dobies do 17h se smeta za 1den od ciklusot a ako e posle toj period togas naredniot den ti e 1den

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Вештачко оплодување VI дел
6.10.2014 14:21:38   
Nestrpliva28
Sonce neznam dali ja dobi privatnata poraka sto ti ja prativ inaku sum kaj dr.Ivanovski vo Sistina.a ti?


< Поракaта ја уредил LoveableMe RR -- 6.10.2014 14:23:23 >

(Одговор на членот sonce79)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Вештачко оплодување VI дел
6.10.2014 14:22:27   
LoveableMe RR
Lilika9, твојот пост е префрлен со соодветната тема Инсеминација, позз.

За тоа која рингерајка, кај кој доктор е, има во табелата погореuser posted image user posted image user posted image

< Поракaта ја уредил LoveableMe RR -- 6.10.2014 14:23:56 >


_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Nestrpliva28)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Вештачко оплодување VI дел
6.10.2014 14:43:24   
sonce79
Nestrpliva28,Немам приватна порака. Инаку јас сум кај Лазаревски исто во Систина.

Hopeful, како си ти? Осеќаш ли некакви промени сега? Кога ти е следниот преглед?

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Вештачко оплодување VI дел
6.10.2014 15:08:01   
Hopeful RR
Ок сум, малце ме фаќа паника да не настинам или да не закачам некоја инфекција, па пијам увин чај и брусница по цели денови. Следниот преглед е на 15, и се надеваме тогаш ќе чуеме две срценца user posted image

Инаку, има промени, да - имам рефлукс од желудникот, заморот е се уште присутен, градите ми се како проектили, а ми се спие ко ненормална, во 23ч сум кома user posted image Почнаа и гадењата, и веројатно јас сум една од ретките што им се радува, си викам дека е убав знак. Терапијата се уште ми е истата, и најверојатно ќе потрае.

Едвај чекам да чујам убави вести од сите вас, да се дружиме на другите теми! user posted image

_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот sonce79)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Вештачко оплодување VI дел
6.10.2014 15:46:03   
Milicka 30
Девојќи со среќа на сите, дај боже сите да се шетаме со мешињаuser posted image
Јас денес ептен се разочарав и покрај тоа што др.ми препиша терапија со максимален бр.инекции, примам 7 вечери по 6 мерионали и денес кога бев на контрола само 3 фоликули имам а естрадиолот ми е супер.
Ме чуди тоа што јас од кломифен имав повеќе фоликули а сега од мерионалите многу малку.Дали некоја од вас имала таков случај?
Утре сум повторно на преглед па ќе видиме што ќе ми каже др.
Ловеавлеме со среќааа !!!

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Вештачко оплодување VI дел
6.10.2014 15:47:29   
skriena
loveable me interesira ako sakas da mi kazis so napraj so eserihija koli so ti rekoja za terapija inace znajs deka i jas imav problem so nea i zatoa mi go prekinaja prethodniot pat transferot so zamrznatite embrioni prasaj ako sakas zemisi cistebor od borola firmata navistina pomagaat i se na prirodna baza jas gi pijam i onaka sega ako nemam maka a ne daj boze i da imam lazarevski mi rece deka mozam da gi zemam samo od niv se dovolno da se ispijat 3 dozi pozz

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Вештачко оплодување VI дел
6.10.2014 15:50:55   
LoveableMe RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: skriena

loveable me interesira ako sakas da mi kazis so napraj so eserihija koli so ti rekoja za terapija inace znajs deka i jas imav problem so nea i zatoa mi go prekinaja prethodniot pat transferot so zamrznatite embrioni prasaj ako sakas zemisi cistebor od borola firmata navistina pomagaat i se na prirodna baza jas gi pijam i onaka sega ako nemam maka a ne daj boze i da imam lazarevski mi rece deka mozam da gi zemam samo od niv se dovolno da se ispijat 3 dozi pozz


skriena, трансферот ти се одложи само заради ешерихијата коли? Мене докторот не ми рече ништо, ќе примам антибиотик после пункција, плус диво оригано чај, а планирам да земам и Д-маноза.

Миличка30, може послабо реагираш на мерионалите, не знам....но знаеш дека бројот на фоликули не зависи дали ќе бидеш бремена, уживај, еден или два ембриони се доволни да останеш бременаuser posted image

< Поракaта ја уредил LoveableMe RR -- 6.10.2014 15:52:32 >


_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот skriena)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Вештачко оплодување VI дел
6.10.2014 16:03:35   
mili4kask
ИЗВОРНА ПОРАКА: LoveableMe RR
Миличка30, може послабо реагираш на мерионалите, не знам....но знаеш дека бројот на фоликули не зависи дали ќе бидеш бремена, уживај, еден или два ембриони се доволни да останеш бременаuser posted image


Точно такаuser posted image Јас кога го правев првото ин-витро, имав три оплодени јајце клетки од кои само една беше да кажам квалитетна. И токму таа една се фати. Доволно е толку за успешна бременост. user posted image

< Поракaта ја уредил LoveableMe RR -- 6.10.2014 16:08:52 >

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Вештачко оплодување VI дел
6.10.2014 16:08:21   
LoveableMe RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: skriena (star post)

zdravo na site mn sum razocarana user posted image user posted image denes bev kaj lazarevski ama nisto ne ispadna kako treba za vrakanje na zamrznatite embrioni moram da pocekam do nareden mesec ovoj sega nemam ovulacija a i endometiumot na matka ne se zadebeluva kako treba pa doktorot resi nareden ciklus po vestacki pat da dojde do ovulacija pa mi dade 7 dena da stavam suprafakt i esrofem da zemam pa 8 den da odam na eho pa so gospot napred stalno koga ke dojdam do karaj na rabotata nesto koci neznam zosto ama toa e a za beta da se ispita vo sistina mene mi zemaa po 900 den pozzz


skriena, најдов во претходните дискусии зошто ти се одложил трансферот, позз

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот mili4kask)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Вештачко оплодување VI дел
6.10.2014 22:06:53   
LoveableMe RR
Дискусиите со фраголина се префрлени во соодветната ТЕМА.

Јас се вратив од Ремедика, естрадиолот ми е околу 6000, ми рече докторот имам над 10 и повеќе фоликули од она што го виде на ехо, вечерва примам прегнил 10 000 и денес и утре супрефакт 0,3, во среда ми закажаа пункција, ми изнададоа триста насоки, чистење на дебело црево, без накит, без лакирани нокти (не знам ова за што им е..), депилирана (нормално се депилирам, не знам дали треба цела, бидејќи сега имам оставено дел...) лесна храна и сл.


_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?