|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Вештачко оплодување VI дел
10.10.2014 12:09:56   
Hopeful RR
Milicka30, супер!!! user posted image

Можно е да се случи некое да се развива поспоро од другите, но не се замарај за тоа - секако ќе ти вратат две, така што супер се одвиваат работите. Трансферот е лесен и краток, треба да имаш испиено барем 0.5л вода, доволно колку за нагон, но не да не може да се издржи. Со среќа во недела! user posted image

Loveable Me, што одлучи - зема одмор или отвори боледување? Твојот трансфер е во понеделник, така? Со среќа user posted image

_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 101
   RE: Вештачко оплодување VI дел
10.10.2014 12:13:01   
LoveableMe RR
Хопефул, земав одмор, мислев да се спасам од трошоци на тој начин, па ми дозволија со исклучок дека се работи за ИВФ, инаку овој период не користиме одмори кај нас.

Денес сум за никаде, минатите денови бев супер, денес ми се повраќа, ме боли стомак, како да сум надуена така се чувствувам, па се мислам да одам кај докторот да види што е....не ми јавиле уште за трансферот дали ќе биде утре или понеделник, чекам да се јават

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 102
   RE: Вештачко оплодување VI дел
10.10.2014 12:23:37   
kapina
Jas od utre pocnuvam so fostimon od150 I od 75 mg. Inace estradiolot mi bese odlicen 5, 98

< Поракaта ја уредил LoveableMe RR -- 10.10.2014 12:47:35 >

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 103
   RE: Вештачко оплодување VI дел
10.10.2014 14:05:06   
LoveableMe RR
Само што се вратив од кај докторот, ми рече дека е ок, малку сум ептен отечена, нормално ми рече е после пункцијата, но не е нешто што треба да се третира.

Ми рече да продолжам со терапијата и понеделник трансфер. Рече дека дотогаш ќе ги остават сите ембриони да се развиваат и дека од нив ќе изберат што да смрзнат, а што да вратат.

А јас пак сум крш, ме боли глава, стомак, а и нелагодно се осеќам како да имам температура, аман веќе, досега бев добро, ама еве од денес сум крш....

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 104
   RE: Вештачко оплодување VI дел
10.10.2014 15:25:17   
gina
LoveableMe izdrzi cel pat go izode pa za uste malu sega bidi poopustena teskoto pomina jadi poveke ovosje za da vnesuvas vitamini i napise eden paracetamol za temeraturata

inaku i jas se vrativ od kaj lazareski od utre pocnuvam so po 2 fostimona i superfakt od 0,5 ama malku sum zagrizena dr. mi rece deka estradiolot mi e pokacen 34,99 me vide i na eho rece deka se e super za da bide pokacenuser posted image se nadevam deka do kraj se ce bide okuser posted image

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 105
   RE: Вештачко оплодување VI дел
10.10.2014 15:28:57   
kapina
Mene ne me gleda na eho odlicen e rece samo estradiolot

(Одговор на членот gina)
Непосредна врска до пораките: 106
   RE: Вештачко оплодување VI дел
10.10.2014 15:32:49   
LoveableMe RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: gina

LoveableMe izdrzi cel pat go izode pa za uste malu sega bidi poopustena teskoto pomina jadi poveke ovosje za da vnesuvas vitamini i napise eden paracetamol za temeraturata

inaku i jas se vrativ od kaj lazareski od utre pocnuvam so po 2 fostimona i superfakt od 0,5 ama malku sum zagrizena dr. mi rece deka estradiolot mi e pokacen 34,99 me vide i na eho rece deka se e super za da bide pokacenuser posted image se nadevam deka do kraj se ce bide okuser posted image


Џина фала ти и на сите, ми значи стварно поддршката. Зошто одиш со толку малку фостимона? Млада си многу или имаш полицистични јајници? Естрадиолот и мене ми беше 32, не ми беше под 20 за првото ИВФ во Систина и доктор Ивановски рече одиме со стимулација, па супер пројдов (ако на крај биохемиска), немав проблеми, лесно поминав со стимулации, уживај

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот gina)
Непосредна врска до пораките: 107
   RE: Вештачко оплодување VI дел
10.10.2014 15:43:51   
skriena
zdravo devojki jas se vrativ od kaj doktor lazarevski mi rece deka se e ok suprafakt neprimam poveke do vcera denes da prodolzam so 3x2 estrofemi a od utre so 3x3 do sreda pa na eho vo sreda i da mi kaze koga transfer ova so zamrznati embrioni stvarno e super lesno nema bockanje nema nisto a i brzo odi so gospot napred sto ke bide samo toj znae se nadevam na najdobro pozz

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 108
   RE: Вештачко оплодување VI дел
10.10.2014 15:45:55   
LoveableMe RR
Skriena, супер вести, ајде овој пат да не израдуваш, викаат тие од фрижидер се пожилави за да се фататuser posted image user posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот skriena)
Непосредна врска до пораките: 109
   RE: Вештачко оплодување VI дел
10.10.2014 15:46:43   
mili4kask
LoveableMe RR можеби си исцрпена по сето тоа што си поминала. И јас така се чувствував по пункцијата за првото ИВФ. Многу овошје и ајде издржи се гледа крајот после сите боцкања мора да бидеш силна. Јас официјално почнувам со боцкање на 25.10. На сите што се во моментов во процедура им стискам палци!!!

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 110
   RE: Вештачко оплодување VI дел
10.10.2014 15:51:09   
LoveableMe RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: mili4kask

LoveableMe RR можеби си исцрпена по сето тоа што си поминала. И јас така се чувствував по пункцијата за првото ИВФ. Многу овошје и ајде издржи се гледа крајот после сите боцкања мора да бидеш силна. Јас официјално почнувам со боцкање на 25.10. На сите што се во моментов во процедура им стискам палци!!!


Фала ти, ти посакувам среќаuser posted image user posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот mili4kask)
Непосредна врска до пораките: 111
   RE: Вештачко оплодување VI дел
10.10.2014 15:52:30   
mili4kask
Ти благодарам! Се надевам сите ќе се радуваме на убави вести во иднина! user posted image user posted image

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 112
   RE: Вештачко оплодување VI дел
10.10.2014 16:31:21   
skriena
loveableme se nadevam deka e taka fala na podrska tvoite kako se kako odi delbata ?

(Одговор на членот mili4kask)
Непосредна врска до пораките: 113
   RE: Вештачко оплодување VI дел
10.10.2014 17:07:13   
kapina
Blaze si vi na vas imate estradiol od 30 I kusur jas imam samo 5,98 od denes prodolzuvam so superfact od 0,3 a od utre so po 2 fostimonI do vtornik vo sreda sum na kontrola na eho

(Одговор на членот skriena)
Непосредна врска до пораките: 114
   RE: Вештачко оплодување VI дел
10.10.2014 17:14:54   
Hopeful RR
kapina, добар ти е естрадиолот, треба да е под 20 пред да се почне со стимулација. Инаку, ако одиш со Фостимон од 150 и од 75 IU, тоа се 3 дози, така што не се секирај. Обично се почнува така, па се зголемува по потреба.

_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 115
   RE: Вештачко оплодување VI дел
10.10.2014 18:11:12   
skriena
kapina znaci pak vo sreda zaedno kaj lazarevski srekno

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 116
   RE: Вештачко оплодување VI дел
10.10.2014 19:10:39   
kapina
Da da pak zaedno ke sme fala ti hopefull jas se isplasiv koga vidov kolku e no doktorot rece super e

(Одговор на членот skriena)
Непосредна врска до пораките: 117
   RE: Вештачко оплодување VI дел
10.10.2014 19:15:02   
kapina
Gina na tebe od kolku ti se fostimonite od kolku miligrami oti na mene sega neli mi dadoa 4 fostimonI prasoci od 75 mg I 4. od 150 mg

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 118
   RE: Вештачко оплодување VI дел
10.10.2014 20:11:05   
gina

ИЗВОРНА ПОРАКА: LoveableMe RR


ИЗВОРНА ПОРАКА: gina

LoveableMe izdrzi cel pat go izode pa za uste malu sega bidi poopustena teskoto pomina jadi poveke ovosje za da vnesuvas vitamini i napise eden paracetamol za temeraturata

inaku i jas se vrativ od kaj lazareski od utre pocnuvam so po 2 fostimona i superfakt od 0,5 ama malku sum zagrizena dr. mi rece deka estradiolot mi e pokacen 34,99 me vide i na eho rece deka se e super za da bide pokacenuser posted image se nadevam deka do kraj se ce bide okuser posted image


Џина фала ти и на сите, ми значи стварно поддршката. Зошто одиш со толку малку фостимона? Млада си многу или имаш полицистични јајници? Естрадиолот и мене ми беше 32, не ми беше под 20 за првото ИВФ во Систина и доктор Ивановски рече одиме со стимулација, па супер пројдов (ако на крај биохемиска), немав проблеми, лесно поминав со стимулации, уживај

LoveableMe ne nemam policisticni jajnici i imam 32god. ama ne znam mi rece nema da te forsiram mnogu a i ja gledase semata od prvoto ivf i togas sum primala po 2 fostimona e sega prosliot pat mi rece ce e smenime terapijata trebase superfaktot da go prekinam nesto drugo trebase da primam ama sega mi rece ce prodolzime so superfakt

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 119
   RE: Вештачко оплодување VI дел
10.10.2014 20:12:32   
gina

ИЗВОРНА ПОРАКА: kapina

Gina na tebe od kolku ti se fostimonite od kolku miligrami oti na mene sega neli mi dadoa 4 fostimonI prasoci od 75 mg I 4. od 150 mg

kapina od 75 se

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 120
   RE: Вештачко оплодување VI дел
10.10.2014 20:17:20   
kapina
Hopefull a ti kolku fostimonI isprima oti taman tri ke dojdat namene dali moze uste da se zgolemi dozata ili da se namali vo tekot na postapkata ne mi e jasno oti prviot pat isprimav tocno30 menogoni isto od225 mg

(Одговор на членот gina)
Непосредна врска до пораките: 121
   RE: Вештачко оплодување VI дел
10.10.2014 21:22:18   
sasaiciko
Devojki na site vi posakuvam sto poskorouser posted image sakav da prasam dali vi preporacaa nekoj poseben nacin na ishrana dodeka primate terapija?sto poveke a sto pomalku da vnesuvate?

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 122
   RE: Вештачко оплодување VI дел
10.10.2014 21:47:52   
LoveableMe RR
Kapina, јас за првото ИВФ примав по 3 фостимони, а потоа ми ги зголемија на 4, со две водички, но сега во Ремедика ми кажаа дека не е многу добро да се менува дозата и треба да се оди во континуитет повеќе дена.

Мене ми се оплодени 11 јајјце клетки, чекам да ми јават колку блстоцисти ќе има за смрзнување.

Сацичко,имаме ТЕМА и совет за ИВФ, исто и за исхрана, велат протеинската помага за поголем квалитет на јајце клетките.

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот sasaiciko)
Непосредна врска до пораките: 123
   RE: Вештачко оплодување VI дел
10.10.2014 22:27:08   
kapina
Na mene pak mi kazaa 2 prasoci edna vodicka I tableti poliginax da stavam po ciklus a na mm mu dadoa citeral da pie oti mu bea malku pokaceni leukocitite vo spermogramot iako spermokulturata sto ja pravese pred nekojden bese uredna

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 124
   RE: Вештачко оплодување VI дел
10.10.2014 22:29:26   
kapina
Super loveableme stom se oplodile 11

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 125
Страница:   <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?