|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  95 96 97 [98] 99   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Вештачко оплодување VI дел
19.2.2015 22:21:30   
LoveableMe RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: nadez vera ljubov

ZENSKI SAKAV DA VI KAZAM NEZNAM DALI GLEDATE TLC OD STRANSKIVE KANALI JA IMA NA SITE KABELSKI OPERATORI OD UTRE CE IMA EMISIJA ZA IVF VO 20 00 MISLAM CE IMA SEKOJ PETOK.MISLAM STANUVA ZBOR ZA DVOJKI STO SE VO POSTAPKA NA IVF VO STRANSTVO.PA DA VIDIME KAKO E IVF VO DRUGITE ZEMJI.JAS USTE PRED NEKOJ DEN GO NAMESTIV ZA SNIMANJE DA NE ZABORAVAM DA GLEDAM


Баш гледав програма, ќе има во различни денови и си наместив на снимање и јас да н заборавам, баш ме интересира што еuser posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот nadez vera ljubov)
Непосредна врска до пораките: 2426
   RE: Вештачко оплодување VI дел
20.2.2015 8:27:19   
kate..
rr mnogu me boli stomak dali nekoja pred da pravi beta ja bolelo mnogu stomak,jas se plasam da ne prokrvaram do utre,

_____________________________

2011fevruari operacija cista otstraneta i jajnik,2012 spontan abortus,2013 april vonmatericna bremenost operacija hitno tubite otstraneti,prvo IVF neuspesno vtoro neuspesno

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 2427
   RE: Вештачко оплодување VI дел
20.2.2015 10:16:56   
LoveableMe RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: kate..

rr mnogu me boli stomak dali nekoja pred da pravi beta ja bolelo mnogu stomak,jas se plasam da ne prokrvaram do utre,


Kate..., оди денес направи тест, да не му ја мислиш до утре, позз

Постовите за хормонски испитувања се префрлени ОВДЕ.

< Поракaта ја уредил LoveableMe RR -- 20.2.2015 10:18:33 >


_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот kate..)
Непосредна врска до пораките: 2428
   RE: Вештачко оплодување VI дел
20.2.2015 12:23:58   
sky diver
Vcera zavrsi moeto vtoro IVF, testot e negativen user posted image

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 2429
   RE: Вештачко оплодување VI дел
20.2.2015 12:41:12   
LoveableMe RR
skydiver, не знам што да ти кажам. Што беше проблемот со вас, спермограм, хормони? Ај пиши, сум подзаборавила. Те user posted image

*******2014*******
user posted image user posted image user posted image АКТУЕЛНОuser posted image user posted image user posted image



20.01 - Pinky30 - почеток со терапија (Глигор Тофовски, ГАК)
00.01- almushka - пoчетoк сo терaпијa (Петaнoвски, Ремедикa)
00.01 - Kassy - пoчетoк сo терaпијa (Димитрoв, Ремедикa)
03.02- Kalisto -пoчетoк сo терaпијa (Лазаревски, Систина)
08.02- virgo - пoчетoк сo терaпијa ( Хaџилегa, Ремедикa)
20.02 - jana81- пoчетoк сo терaпијa (Поповиќ, Систина)
00.02 - MademoiselleNina - ИВФ на природен циклус (Ивановски, Систина)
22.02-vazna- пoчетoк сo терaпијa (Адaмoвскa, Систинa)
00.02-cika- пoчетoк сo терaпијa (Димитрoв, Ремедикa)

=========================
user posted image ИСЧЕКУВАЛКИuser posted image

17.02 - Pinky 30 = пункција 20.02 = ЕТ
20.02- almushka = пункција 23.02 = ЕТ


=========================

06.03- Pinky30= ТЕСТ
09.02- almushka= ТЕСТ


2015 година

nadeshuser posted image user posted image user posted image


< Поракaта ја уредил LoveableMe RR -- 20.2.2015 15:31:18 >


_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 2430
   RE: Вештачко оплодување VI дел
20.2.2015 12:43:58   
kate..
rr denes eve sega na toaletnata vidov rozevo ama so gelot izmesano sky driver isplaci se znam kolku ti e tesko no toa e

_____________________________

2011fevruari operacija cista otstraneta i jajnik,2012 spontan abortus,2013 april vonmatericna bremenost operacija hitno tubite otstraneti,prvo IVF neuspesno vtoro neuspesno

(Одговор на членот sky diver)
Непосредна врска до пораките: 2431
   RE: Вештачко оплодување VI дел
20.2.2015 12:44:48   
Melanija RR
sky diver user posted image user posted image

Уф мразам вакви лоши вести, лошо почна годинава. Се надевам со пролетта и сонце ќе дојдат user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 2432
   RE: Вештачко оплодување VI дел
20.2.2015 12:53:48   
Kalisto
Sky diver user posted image user posted image zal mi e. No soberi sili za ponatamu, ova taka trebalo da bide user posted image

Kate.. ne se predavaj, optimizam samo, i utre da imas najubavi vesti! user posted image

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 2433
   RE: Вештачко оплодување VI дел
20.2.2015 13:50:00   
vazna
Sky diver bas mi zal stavarno mnogu loso trgna i godinava i nedelava, iskreno mnogu se nerviram vaka koga ke procitam negativen rezultat duri jas izgubiv nadez za moeto invitro uste nepocnata, no sto da se pravi toa e mora da se odi ponataka.

(Одговор на членот Kalisto)
Непосредна врска до пораките: 2434
   RE: Вештачко оплодување VI дел
20.2.2015 14:38:30   
virgo
Оф леле аман веќе ке препукнам навистина за сите ми е МНОГУУУУ ЖАЛ!!!!!
Ајде дај Боже следно што ќе прочитам од сите вас што изгубивте толку многу, ќе бидат поубави и порадосни вести!!!
Мене во понеделник ми закажаа за проверка на хормони и ехо.
Па ќе видиме што ќе биде.

Ве user posted image сите и стискам палци за сите вас

_____________________________

Разочарувањето е само трновит пат до успехот и среќата!!!
Верувај во себе ТИ СИ ЕДИНСТВЕНА!!!

(Одговор на членот vazna)
Непосредна врска до пораките: 2435
   RE: Вештачко оплодување VI дел
20.2.2015 14:42:50   
kate..
rr i mojata beta negativna 0,5 e mnog sum razocarana

_____________________________

2011fevruari operacija cista otstraneta i jajnik,2012 spontan abortus,2013 april vonmatericna bremenost operacija hitno tubite otstraneti,prvo IVF neuspesno vtoro neuspesno

(Одговор на членот virgo)
Непосредна врска до пораките: 2436
   RE: Вештачко оплодување VI дел
20.2.2015 15:31:48   
vazna
Lele Kate mnogu mi e zal stvarno neznam sto da kazam i jas sum mnogu razocarana za site vas pa duri i za samata sebe user posted image user posted image no sto e toa e nema otkazauvanje mnogu te user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот kate..)
Непосредна врска до пораките: 2437
   RE: Вештачко оплодување VI дел
20.2.2015 15:32:22   
LoveableMe RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: kate..

rr i mojata beta negativna 0,5 e mnog sum razocarana


kate.., ова ти е второ ИВФ? Можеби е време е да промениш лекар, да побараш друго мислење, други испитувања за да дојдеш до саканата цел, теuser posted image

vazna и сите останати, не мора да значи дека кај вас ќе биде неуспешно, не тргнувајте од старт ете ако кај другите не успее, нема ни кај мене, затоа што нема правило, ајде среќно и да ставам што повеќе од вас на долниот списокuser posted image

< Поракaта ја уредил LoveableMe RR -- 20.2.2015 15:33:27 >


_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот kate..)
Непосредна врска до пораките: 2438
   RE: Вештачко оплодување VI дел
20.2.2015 16:15:22   
Hopeful RR
Девојки, не ми се верува, не знам ни што да пишам... user posted image user posted image user posted image Бидете силни и издржете, не губете верба и знајте дека секој ден сте се поблиску до вашите бебиња. Ве user posted image

_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 2439
   RE: Вештачко оплодување VI дел
20.2.2015 16:25:02   
kate..
Da 2 ivf edno kaj tofofski na drzavna i eve vtoro remedika petanoski,nezz dali da ostanam kaj petanoski ili na dr mesto

_____________________________

2011fevruari operacija cista otstraneta i jajnik,2012 spontan abortus,2013 april vonmatericna bremenost operacija hitno tubite otstraneti,prvo IVF neuspesno vtoro neuspesno

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 2440
   RE: Вештачко оплодување VI дел
20.2.2015 16:39:22   
kate..
dr e super nemam zborovi,prijatelkava povrdi pozitiven 70 za nedela vreme treba pak da napravi beta.ivf kaj xadji lega

_____________________________

2011fevruari operacija cista otstraneta i jajnik,2012 spontan abortus,2013 april vonmatericna bremenost operacija hitno tubite otstraneti,prvo IVF neuspesno vtoro neuspesno

(Одговор на членот kate..)
Непосредна врска до пораките: 2441
   RE: Вештачко оплодување VI дел
20.2.2015 16:41:41   
kapina
Devojki zal mi mnogu no toa e sto e jas vo pon treba da ispitam fsh lh i estradiol da vidam dali nastapuva ovulacija kaj mene i dali estradiolot raste oti na treti den bese mnogu nizok

(Одговор на членот kate..)
Непосредна врска до пораките: 2442
   RE: Вештачко оплодување VI дел
20.2.2015 17:40:53   
Milicka 30
Кate i skydiver user posted image знам дека во овој момент нема зборови кои би ве утешиле, ама бидете силни, ако овој пат не е успешно наредното ќе биде.

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 2443
   RE: Вештачко оплодување VI дел
20.2.2015 18:08:22   
LoveableMe RR
Kate..., aкo сaмo еднaш си билa кaј негo, дaј му уште еднa шaнсa, сигурнo ќе биде.

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Milicka 30)
Непосредна врска до пораките: 2444
   RE: Вештачко оплодување VI дел
20.2.2015 19:06:32   
nadesh
Sky diver i Kate mnogu mi e zal.....mnogu maki i stresovi ama mora da bidi izdrzete i prodolzete napred navistina mnogu mi e krivo ajde mora da trgni za napred spisokot.

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 2445
   RE: Вештачко оплодување VI дел
20.2.2015 19:37:29   
Melanija RR
kate.. user posted image user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот nadesh)
Непосредна врска до пораките: 2446
   RE: Вештачко оплодување VI дел
20.2.2015 19:51:34   
Pinky30
Leleeee uzasen mesec devojki mora da sobereme siliiiii ovoj pat e tezok no eden den ke ni se isplati Gospod e so nas...ova e iskusenie koe mora da go izdrzime i posle loso ide dobro...Jas isto denes bez razocarana no sto e tuka e...od tolku j.k. Edna mi vratija samo molam Boga da e edna ama vredna...mn.j.k no ne dovolno oformeni...nemozam da se zamaram veke sega moram da veruvam vo ednava i so dobra misla da gi minam ovie dve nedeli...mi dadoa terapija...samo sto me zagrizuva 37imam temperatura dali mozam da pijam paracetamol? Celo telo me boli...jadam supa,ovoshje,vit.c sto drugo pravite vie vo vakov slucaj? Ili da se javuvam kaj Dr.?

Ve gushkam devojki i davajte si volja za zivot nema uteha za ovaa bolka no koga imame vakvi sansu ke gi iskoristime i ke uspeeme

(Одговор на членот nadesh)
Непосредна врска до пораките: 2447
   RE: Вештачко оплодување VI дел
20.2.2015 21:32:33   
simpaticna
Sky diver i kate... mnogu mi e zal no nema otkazuvanje blizku e i vasite bebcinja ve cekaat ovoj pat ne bile spremni za da dojdat sledniot pat samo napred cvrsto glavata gore srcuski sto bi pravela i jas bez vasuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Pinky30)
Непосредна врска до пораките: 2448
   RE: Вештачко оплодување VI дел
20.2.2015 22:09:13   
kate..
ajde so novi sili ke uspeeme prv pat sum kaj petanovski,mnogu i blagodaram na peperutce sekogas e tuka za mene ve guskam site

_____________________________

2011fevruari operacija cista otstraneta i jajnik,2012 spontan abortus,2013 april vonmatericna bremenost operacija hitno tubite otstraneti,prvo IVF neuspesno vtoro neuspesno

(Одговор на членот simpaticna)
Непосредна врска до пораките: 2449
   RE: Вештачко оплодување VI дел
21.2.2015 12:15:11   
SOLE
leleeee abe zosto taka user posted image nesakam losi vesti, kate I sky diver ve guskam silno user posted image , kolku ke bese poubavo I pointeresno sega site da vi cestitavme I zaedno da se raduvame, ama ete toa e toa... borbata prodolzuva I so novi sili ponataka, mora da staneme mamickiiiii user posted image

(Одговор на членот kate..)
Непосредна врска до пораките: 2450
Страница:   <<   < Претходна страница  95 96 97 [98] 99   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  95 96 97 [98] 99   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?