|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

ПЛОД

Тестирајте се денес за мирна бременост

Автор: Дијагностика Фармахем | 5.4.2018
image

Дознајте повеќе за здравјето на вашето дете пред раѓањето

image

Проверете го вашиот карактер, според тоа каква новогодишна елка ќе изберете

image

Кое е првото јајце кое ви падна в очи? Погледнете што значи. Тест: Изберете Велигденско јајце

ПРАЗНИЧНО РАСПОЛОЖЕНИЕ

Новогодишни украси во тегла

Автор: Редакција Рингераја | 24.12.2015
image

Неколку прекрасни идеи за новогодишни украси

image

Дали вашето дете ќе биде момче или девојче? Овој древен кинески календар го предвидува полот на вашето дете према добата на мајката и месецот на зачнување

image

Доколку се уште се двоумите дали е време да се остварите во улогата на родител, решете го овој тест и донесете правилна одлука за раѓање на своето прво или второ дете

ОДНОСИ ВО СЕМЕЈСТВОТО

Тест: Каков родител сте?

Автор: Редакција Рингераја | 7.4.2014
image

Според истражувањата на психолозите, постојат три типови на родители: попустливи, рестриктивни и урамнотежени. На кој тип му припаѓате вие? Решете го овој тест без многу размислување, а потоа погледнете ги резултатите

image

Тест со кој ќе видите дали јајцата се свежи и дали може да ги зготвите

image

Комичен тест Ви открива дали сте подготвени да станете мајка и татко. Иако да се биде родител е една од најубавите работи на светот, нередот, ноќните будења и борбата со малото дете се ситуации низ кои поминуваат повеќето родители

image

Како да го пратите природниотциклус на жената и да ги одредите плодните денови со помош на овулациски тестови?

СТРАНА 1 ОД 2


Анкета

градинка
детенце

Која возраст е најдобра за одење во градинка?

од една година (18%)

од третата година (73%)

Нема потреба од градинка (9%)


Број на сите гласови: 11

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!