|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

image

Пронајдете инспирација за празнично стилизирање на вашата коса во туторијалите за шик, урбани фризури

МАМИНО КАТЧЕ

Оставете ме да се наспијам како човек!

Автор: Редакција Рингераја | 3.1.2016
image

Мечтаам за тоа конечно некој друг да го прошета кучето и да можам на мир да си го испијам кафето, а за тоа време децата да не ме бараат и да не ми постават ниту едно прашање

image

Оваа година Англија ги привлече погледите кон себе со едни од најубавите, импресивни и необични украси меѓу земјите од Западна Европа

ПРАЗНИЧНО РАСПОЛОЖЕНИЕ

Детско мени за Нова Година

Автор: Редакција Рингераја | 18.12.2014
image

Подготвувањето на празнично мени и уредувањето на трпезата за возрасните не е секогаш лесно, но кога тоа треба да се направи за децата, станува уште потешко. Во прилог се неколку корисни идеи и совети за детското мени за Нова Година

image

Ова е приказна за момчето Сем и неговиот пријател пингвинот Монти. Ова е приказна за пријателството, љубовта и за важноста од подарување на вистински подарок за Нова Година. Приказната ќе ве наежи!

image

Ако сакате за кратко време да го симнете вишокот килограми, тогаш сигурно оваа 10-дневна диета ќе ви се допадне. Диетата е развиена од Хејли Помрој, советникот за диета на ѕвездите Џенифер Лопез, Рис Винтерспун и Шер

ПРАЗНИЧНО РАСПОЛОЖЕНИЕ

Новогодишни украси со шишарки

Автор: Редакција Рингераја | 16.12.2014
image

Користете шишарки, за да ги направите убави и ефектни новогодишните украси. Можеби нема да верувате, но со неколку шишарки, малку боја и лепило може да направите многу различни новогодишни украси. Еве некои идеи

image

Дедо Мраз е добар и дарежлив, тој ги исполнува сите соништа. Затоа децата треба да ја ослободат фантазијата и да посакаат убав подарок. Обично желбите на децата се под влијание од она што го виделе во излозите, рекламите во списанијата и на ТВ

ШМИНКА

Шминката како сојузник во Новогодишната ноќ!

Автор: Редакција Рингераја | 31.12.2013
image

Играјте си со боите и воспоставете склад меѓу шминката и облеката

РИНГЕРАЈА НОВОСТИ

СРЕЌНА НОВА 2013 ГОДИНА!

Автор: Редакција Рингераја | 31.12.2012
image

Годината која иде нека биде двојно посреќна од годината која мине! СРЕЌНИ НОВОГОДИШНИ И БОЖИЌНИ ПРАЗНИЦИ

СТРАНА 1 ОД 3


Анкета

Brak
zelba

na kolku god se omazivte

pod 20 god (10%)

pomedju 20-30 god (78%)

pomedju 30-40 (6%)

ne sum mazena (5%)


Број на сите гласови: 186

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!