|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Наутро или навечер? Кога е најдобро да правите бебе?

Редакција Рингераја, 18.8.2021
Верувале или не, имате поголеми шанси да имате бебе во одреден дел од денот. Погледнете со какви податоци дошле научниците

image
/11


 

Истражувањето спроведено на Универзитетот во Цирих покажа дека односот пред седум и пол часот наутро ги зголемува шансите за забременување. Причината е што утрото е посоодветно за сперма.
Во оваа студија учествуваа над 7.000 мажи. Исто така, беше откриено дека концентрацијата на сперматозоиди е посилна во текот на пролетта отколку во текот на летото.
Научниците го спроведоа ова истражување со надеж дека ќе им олесни на паровите да го прошират своето семејство. Покрај тоа, целта беше да се зголеми успехот на третманот со ин витро оплодување.

Истражувањето спроведено на Универзитетот во Цирих покажа дека сексот пред седум и пол часот наутро ги зголемува шансите за забременување. Причината е што утрото е посоодветно за сперма.

Во оваа студија учествуваа над 7.000 мажи. Исто така, беше откриено дека концентрацијата на сперматозоиди е посилна во текот на пролетта отколку во текот на летото.

Научниците го спроведоа ова истражување со надеж дека ќе им олесни на паровите да го прошират своето семејство. Покрај тоа, целта беше да се зголеми успехот на третманот со ин витро оплодување.

 

Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:

Следење на овулација – телесна (базална) т...
Како да го пратите природниот циклус на жената и да го ги одредите плодните денови со помош на мерење на телесната (база...
4
Прости ми најмила моја...
Дневникот на Палешка РР, Јуни 2010 година
3
Те молам Господе, спаси го моето мало анге...
Вистинска приказна од забременување
3
Патот до дете...
Исповед на една жена, која со години се обидува да стане мајка...
3
Анкета

Фудбал.
пеперутка16

Кој ќе го освои ЕУРО 2024?