|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Изберете безбедна и удобна опрема за бебе

Андреј Компани, 15.7.2020
Една од најважните работи кои треба да ги направите во текот на бременоста е купувањето на опрема за бебето. Секоја трудница или мајка сака да најде се' на едно место, да биде квалитетно, безбедно и притоа со пристапни цени

image
/11


Како што е многу важно да знаете каде ќе се породите, исто толку е важна одлуката на кого ќе му ја дадете вашата доверба за купување на опрема за бебе: бебешка количка, бебешко креветче, релаксатор, седиште за во кола...

Издвојте малку време и обрнете внимание при изборот.

Производителите нудат многу различни опции и често е многу тешко да се направи избор.

Најважно од се' е бебешката опрема да биде безбедна и квалитетна, да има доволно избор како би ги задоволила потребите и вкусовите, и секако - да може да се вклопи во Вашиот буџет.

 

Андреј Компани се добро познати на нашиот пазар и 25 генерации израснале со дизајни кои постојано се менуваат, но квалитетот останувал секогаш на највисоко ниво, со сите стандарди за безбедност на производите кои ги нудат.

 

Со цел да ви помогнеме во изборот, можеме да ви ја споделиме додадената вредност која Андреј Компани ја нуди како компанија:

 

1. 100% безбедни производи

 

Во согласност со сите европски норми за безбедност.

Не содржат штетни материи и хемикалии што се опасни за здравјето на Вашите деца

100% тестирани во сертифицирани европски лаборатории според сите барања на EN стандардите

Немаат никакво влијание врз имуниот систем, нерамнотежа на хормоните, алергии.

 

2. Удобно, практично и корисно

Направено со грижа за бебињата. Удобноста на бебињата е главен приоритет покрај квалитетот и безбедноста на производите.

Големо портфолио на производи во согласност со различните вкусови, потреби и начин на живот на идните родители. Во секоја нова колекција има модели со различни функции, така што секој клиент може да избере производ кој најмногу му одговара.

Олеснете го негувањето на бебињата и помогнете во нивниот развој.

 

3. Разумен сооднос цена / квалитет

Kвалитет во согласност со  пристапноста на цената.

 

4. 25 годишното искуство, задоволните лица на родителите кои доаѓаат повторно со доверба и среќата на децата се наш најголем мотив да продолжиме понатаму.

 

5. Различен стил и концепти на дизајнирање - Традиционално - специфични елементи за дизајн, марки и украси на ткаенината. Концептот за секој производ е создаден  да се осигури дека сите бои и стајлингот придонесуваат за развој на сетилата на децата и самодовербата на нивните родители.

 

1

 

1. Chipolino Capriz релаксатор - 7250 ден 

Овoj релаксатор е погоден за бебиња на возраст до 6 месеци со тежина до 9 кг .;

 

Сетот вклучува:

Рамка;

AC / DC адаптер;

Далечински управувач;

Мека перница;

Крошна со меки кадифен играчки и мрежа за комарци;

USB и Bluetooth

 

1


2. Chipolino Milo 2 во 1 количка со седло со три позииции и транспортер - 16 429 ден

 

Погодна за новороденчиња и деца до 4 години и со тежина до 22 кг;

Седиштето се преобразува во креветче за новороденче до 6 месеци и тежина не повеќе од 9 кг;

Единицата за седишта може да се инсталира во 2 насоки - свртена напред и наназад;

Систем за безбедност на 5 точки со меки рамни влошки;

Прилагодување на потпирачот за грб;

Голема преклоплива и прилагодлива крошна со прозорец за сонце;

Рачка за прилагодување на висината;

Директен и вртлив режим за предните тркала;

Сите тркала се со брзо ослободување и суспензија;

Голема корпа за складирање;

Вклучена кочница на стапалото;

Вклучена торба за мама;

Компатибилен со моделот на седишта за автомобил „МИЛО“;

Произведено според европски стандарди EN 1888-1 & EN 1888-2

 

3


3. Chipolino Malta 3 во 1 количка со седло со три позиции, корпа транспортер - 20 990 ден
 

Погодно за новороденчиња 0+ месеци со тежина до 15 кг

Лесна алуминиумска рамка

Лежечко седиште, вклучително и позиција погодна за спиење

Седиштето се претвора во креветче

Седиштето може да се инсталира во двете насоки

Специјална луксузна ткаенина

Мека вметнетa подлога на седиштето

Систем за брзо ослободување на предните и задните тркала

Прилагодлив одмор на нозете

Прилагодлива рачка

Одвоeна предна лента и крошна

Голема крошна со двоен слој со панел за гледање

Дополнителна голема корпа за складирање

Предни единечни тркала што се заклучуваат 

Задни тркала опремени со сопирачка

Лесно и компактно преклопување без отстранување на предниот браник

Дополнителни додатоци (се продаваат одделно) - капак за дожд, чадор, мрежа за инсекти, душек, вреќа за спиење, душек со перница

Компатибилен со седиште за автомобили Малта (со адаптери) 

Произведено според Европски стандард EN 1888, изработено од 100% безбедни материјали

 

3

 
4. Chipolino Close to me - 6400 ден креветче со повеќе нивоа

Ова креветчето е погодно за новороденчиња до 6 месеци, со тежина до 9 кг .;

Режим на ко-спиење - прицврстување на креветот на родителите;

Со цврста рамка

Креветчето е произведено во согласност со европскиот стандард EN1130

 

4

 
5. Chipoino baby soothers -  1590 ден плишана играчка со музика и проектор која може да се прикачи на креветче

 

 5

 

6. Chipolino changing mats - 1720 ден повивална 50х70 см

со мека подлога одговара на држалка за корита

 

 6
 

7. Chipolino fancy 4 во 1 - 5199 ден 4 во 1 дубак 

Дубакот 4 во 1 Фенси ги охрабрува обидите на бебето да ги направи своите први чекори и го подобрува неговиот баланс и координација. Боите и звуците на послужавникот со играчки ја стимулираат креативноста на детето и ги развиваат неговите вештини за слух и визија.

Дубакот за бебиња е погоден за деца на возраст од 6 месеци и со тежина до 12 кг .;

Мултифункционален производ со 4 различни начини на употреба - бебе дубак, центар за играње, музика и играчки за туркање;

Бебе дубакот е произведен во согласност со европскиот стандард EN 1273.

 

7

 

АНДРЕЈ КОМПАНИ

Повелете во нашите продажни салони

Скопје, Петричка 6 спроти Железничка
Штип, Ванчо Прке ББ
Instagram: @andrejkompani

1

 

 

 

 


Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:

Како да ја негувате бебешката кожа за да б...
Како родители, ние се стремиме да им го обезбедиме најдоброто на нашите малечки,обезбедувајќи им удобност, здравје и цел...
14
Децата родени со царски рез страдаат од ал...
Заради породувањето со царски рез децата не доаѓаат во контакт со бактериите од породлниот канал на мајката, па така не ...
6
Алергии кај бебе
Алергиите на кожата кај бебињата се чести бидејќи кожата е потенка и почувствителна, со што е подложна на инфекции. Покр...
5
Хандлинг бебе - правилно кревање и спуштање
Родителите некогаш не знаат правилно како се креваат и спуштаат малите бебиња. (словенечко видео)
4
Анкета

Мојот порок е?
kikicka

Дали и вие имате некој порок?

Цигари (47%)

Алкохол (3%)

Секс (12%)

Коцкање (2%)

Лоша храна (37%)


Број на сите гласови: 104

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!