|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Хуманитарен проект ДА БИДЕМЕ ХУМАНИ 3

Марина Кљајиќ Петковски, 25.11.2021
Со големо задоволство и годинава по трет пат, Елена Стојчевска @elenagagic и Симона Василевска @moe_dete ни го најавија нивниот традиционален хуманитарен проект кој го организираат заедно со хуманитарната организација Љубезност @ljubeznost

image
/11


За сето ова да се реализира, и овој пат неопходна е наша помош, со приклучување во работилницата и донирање на дoнациските броеви и сметки. А секако, ништо од ова не би се реализиралo без несебичната заложба на хуманите пријатели - малите и лoкалнi бизниси кои учествуваат со донација на свои производи.

Нека започне празничната магија! 
 
На своите Инстаграм профили тие напишаа: 
"КОНЦЕПТОТ НА "ДА БИДЕМЕ ХУМАНИ ВЕЌЕ ВИ Е ДОБРО ПОЗНАТ":
Оваа година со малку поинаков концепт:
1. ДА БИДЕМЕ ХУМАНИ, ДА ДОНИРАМЕ И ДА СЕ ЗАБАВУВАМЕ,
2. ДА КРЕИРАМЕ И ДА ПОСВЕТИМЕ ВНИМАНИЕ НА НАШИТЕ ДЕЦА ДОМА
3. ДА СЕ НАГРАДУВАМЕ
4. ДА ПРОМОВИРАМЕ И ПОДДРЖИМЕ ОКОЛУ 100 ЛОКАЛНИ БИЗНИСИ КОИ СЕ ПРИЈАВИЈА КАКО СПОНЗОРИ НА ОВОЈ НАСТАН.
Благодарение на вашите донации минатата година и учеството и поддршката на повеќе од 100 локални бизниси, беа подарени повеќе од 1000 новогодишни пакетчиња на деца од социјално загрозени семејства, а исто така беа собрани материјални донации на пакетчиња и производи за пакетчиња.
Имаме повеќе начини на кои што секој може да биде дел од овој хуманитарен проект.
1. За почеток отвараме работилница на тема НОВА ГОДИНА-ТОПОЛ ДОМ. Вклучете се во работилницата со вашите дечиња, ученици од градинки, училишта, едукативни центри, креирајте и забавувајте се, така што за учество во работилницата донира 100 ДЕНАРИ ЗА СЕКОЕ ДЕТЕ. Парите од инста работилницата ќе бидат донирани за купување на новогодишни пакетчиња на деца кои не можат да си го дозволат тоа. ЗА БЛАГОДАРНОСТ ЗА ВАШАТА ХУМАНОСТ ние ќе ве наградиме со подароци од нашите хумани пријатели.
2. Можете само да донирате на телефонските броеви или сметката без учество во работилниците.
3. Можете да донирате новогодишни пакетчиња (без разлика на содржината внатре) со поддршка од здружението Љубезност ќе бидат соодветно подигнати и распределени на социјално ранливи категории.
СЕКОЕ ДЕТЕ НА СВЕТОТ Е ИСТО, И СЕКОЕ ДЕТЕ ЗАСЛУЖУВА НАСМЕВКА ВО МАГИЧНИТЕ ПРАЗНИЧНИ ДЕНОВИ.
ДА БИДЕМЕ СИТЕ ХУМАНИ!" 
Може да се приклучите во овој хуманитарен настан и да донирате 100 денари на броевите
070 143-100 - Телеком
143-700 - А1 ( без префикс)
или на жиро сметката на ЗГ Љубезност-Скопје, Е-донации на Комерцијална Банка, 300-0000042978-15 со назнака: за донација за новогодишни пакетчиња за социјално загрозени дечиња, како и можноста да донирате пакетчиња, кои ќе стигнат во раце на дечињата со помош на организацијата "Љубезност".
1
2

Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:

Контактирајте не
Сакате посебна понуда за огласување наменета за Вашата компанија, сакате да испратите текст за објавување до нашата Реда...
3
Добротворна акција - донирај лаптоп
Во едно вакво кризно време, покрај негативата која преовладува, една од светлите точки, кои неизмерно радува, е фактот ш...
3
„Mајка и дете” – вечна тема во делата на Х...
Изложбата „Хенри Мур - графичарот“ се состои од 80 принтови и 6 скулптури - минијатури од колекцијата на Британски совет...
3
Рингераја - приказна за нашето семејство!
Рингераја е повеќе од медиум, Рингераја е пријател, Рингераја е советник, Рингераја е рамо за плачење, Рингераја е помош...
2
Анкета

Работа.
пеперутка16

Кога почнавте да работите по породувањето?