|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Херојот Лука е надвор од болничката соба!

Редакција Рингераја, 24.1.2021
Со прекрасна вест нe поздрави утрово Надица, мајката на малиот херој Лука

image
/11


 

На нивниот инстаграм профил, објави фотографија од малиот Лука, детето - херој со најсјајни очиња и насмевка што плени.

"Конечно надвор од болничките соби после 4 месеци. Ова е среќа. Уште долг пат не чека, но ова дете го сака животот. Ова мое црвче е поим за борбеност, истрајност и љубов.

Животе чекај не, доаѓаме секој ден посилни.

 

 

Бројните следбеници, кои постојано им даваат подршка, и овој пат не беа скромно со љубовта и добрите желби преку пораките кои им ги напишаа под денешната објава.

" Орден за храброст, ве молам. По еден за двајцата! "

" Суперхерој наш. Насмевка што плени, нека те чува дедо Боже и покажи му на светот што можеш "

се, само дел од нив.

 

Семејството се уште се наоѓа во Италија, каде и понатаму продолжува лекувањето на Лука.

 

Следете ја борбата на Лука на Инстаграм @mommyofonehero

Да останеме здрaви и среќни со производите...
Kомпанијата Johnson & Johnson од далечната 1886 година останува посветена на потребите на потрошувачите ширум светот ста...
9
Лимонот ги топи килограмите
Сок од лимон пијте наутро пред доручек, бидејќи ова ќе го забрза метаболизмот, а калориите нема да се „лепат“ на критичн...
8
Не сум баба туку мајка!
Постарите мајки-дури и навистина старите мајки кои туркаат колички и бришат растечени носеви на бебињата, се вообичаена...
7
Што ДА правите и НЕ правите при посета на ...
Еве десет едноставни „што треба и што не треба да направиш“ што секој ентузијаст и добронамерен посетител може да ги про...
6


Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:Анкета

ИМЕ
daki

Што мислите за името Пандора?

убаво е (13%)

не би ставила такво име (80%)

не е Македонско име (4%)

др.во коментар (3%)


Број на сите гласови: 289

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!