|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Грицкај здраво - грицки КАДАБО

Кадабо, 8.8.2020
Нашите производи може да ги консумирате секој ден, да бидат вашиот здрав појадок, блага ужинка или протеинска вечера, добро мезе со вашите гости, или уникатен подарок. Или едноставно уживајте сами, со чаша млеко или јогурт

image
/11


ГРИЦКАЈ ЗДРАВО, ГРИЦКИ КАДАБО е заштитен знак на компанијата за производство на солени и благи тостерки, различни видови на грисини на ДООЕЛ Кадабо, која постои и успешно функционира на пазарот неколку години.

Во Кадабо рачно ги изработуваме нашите производи кои се резултат на микс од различни видови интегрални суровини и различни видови на семиња со што добиваме здрави и хранливи грисини, за да се заситиме и истовремено да ја добиеме потребната енергија, која ни овозможува нормално да функционираме.

Како резултат на тоа се добива палетата на производи на Кадабо:

- Солени и благи тостерки

- Интегралки

- Солени ванилици

- Грахам грицки

- Санвита и

- Натурело

 

paleta1

 

Со долготрајните испитувања на вкусот на нашите клиенти, комбиниран со нашето долгогодишно искуство, успеавме да пласираме производи со врвен квалитет, пред се ЗДРАВИ и убедливо уникатни и незаменливи.

 

САНВИТА се солени грисини кои се изработени од основа на сончогледово брашно, семки од сончоглед, ленено семе, пченични трици, пченично брашно тип-500, прежелатинизирано пченично брашно и 'ржено сладно брашно. Целокупниот производ е базиран на сончогледова смеса која му дава одлични нутритивни вредности, меѓу кои би ги споменале следните:

Заситени масти 1,8

Холестерол 0 мг.

Протеини 7 гр.

на 100 гр. Санвита грисини

 

sanvita

 

Натурело е вториот најнов производ на Кадабо. Станува збор за благи грисини, единствени на пазарот по вкус и состав. Натурело содржи: кршено зрно соја, интегрално ржено брашно, ленено семе, пченично брашно тип-500, прежелатинизирано пченично брашно и 'јачменово сладно брашно, брашно од соја, декстроза, сируп од ванила и сето тоа добро замесено дава Натурело.

Содржи:

Заситени масти 0,7 гр.

Холестерол 0 мг.

Шеќери 2,56 гр.

Протеини 8 гр.

На 100 гр. Натурело микс

 

натурело

 

Во оваа група на семенски производи спаѓаат и Грахам грицките кои на пазарот ги пласираме со нова форма и амбалажа. Истите се изработени од цело зрно пченица, збогатени со зрна сончоглед и сусам и со тоа стануваат производи во групата на здрава храна со 0 мг. холестерол, 8,43 мг. диететски влакна, 1 гр. шеќер и дури 15 гр. протеини.

 

3

 

И нашите најпродавани и добро познати, Интегралки

 

интегралки

 

 

1

 

Производите на Кадабо се рачно изработени грисини од различни видови семиња и интегрални суровини, без ароми и конзерванси, без никакви адитиви и вештачки бои. Истите може да ги најдете во сите маркети во Прилеп и во ЗУР и Рептил маркети во Скопје.

 

Производите се наменети за сите возрасти и вкусови

Едноставно е

Грицкај здраво

Грицки Кадабо

 

Телефон за контакт

075/517-518

Facebook

Instagram

 

2

 

3

 

4

 

5

 

6

Рингераја - приказна за нашето семејство!
Рингераја е повеќе од медиум, Рингераја е пријател, Рингераја е советник, Рингераја е рамо за плачење, Рингераја е помош...
2
Соработка со Рингераја
Отворени сме за соработка, доколку сте заинтересирани Ве повикуваме да не исконтактирате.
2
Контактирајте не
Сакате посебна понуда за огласување наменета за Вашата компанија, сакате да испратите текст за објавување до нашата Реда...
2
Рингераја времеплов
По што ќе ја паметиме годината која изминува?
2


Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:Анкета

Dali?
Jana9

Dali piete cedeni sokovi?

Da (60%)

Ne (0%)

Ponekogas (40%)


Број на сите гласови: 5

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!