|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Анџелина Џоли е најблиска со посвоениот син

Редакција Рингераја, 2.6.2014
Сите би помислиле дека по слични ќе ми бидат децата кои сама ги родив, но не е така. Најсличен ми е Медокс, така што мислам дека генетиката нема преголемо влијание на карактерот, изјави глумицата

image
/11


 

Анџелина Џоли (38) и Бред Пит (50) имаат шест деца, три посвоени – Медокс (12), Захара (9) Пакс (10) и три свои биолошки деца Шајло (8), Нокс (5) и Вивиен (5).

Глумицата во најновото интервју, на општо изненадување, рекла дека од сите деца најсличен и е Медокс, кого прв го посвоила.

“Мислам дека децата се раѓаат со карактер кој ќе го имаат и кога ќе пораснат, освен ако не доживеат некоја голема траума која засекогаш ќе ги промени. Ако погледнете фотографии на деца кои се многу мали, како изгледале и која енергија ја имале, ќе видите дека се исти и кога ќе пораснат. Се раѓаат со толку многу изградено во себе, што на родителите им останува само да ги насочуваат и да не им пречат премногу. Да речеме, сите би помислиле дека послични ќе ми бидат децата кои ги родив, но не е така. Најсличен ми е Модокс, така што мислам дека генетиката нема преголемо влијание врз карактерот, рече Анџелина.”

 

1

 

Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:

Како да ја негувате бебешката кожа за да б...
Како родители, ние се стремиме да им го обезбедиме најдоброто на нашите малечки,обезбедувајќи им удобност, здравје и цел...
4
Доењето е здравствено прашање, а не начин ...
Американската академија за педијатрија суптилно ги промени упатствата за доење на новородените бебиња: Доењето веќе не е...
4
Која храна не се препорачува во првата год...
Постојат намирници кои не се препорачуваат сe додека бебето не наврши барем една година. Дигестивниот систем на бебињата...
4
Колку сон им треба на бебињата? Табела за ...
На бебињата им треба многу сон, но колку точно на секоја возраст? Овој пост ќе ве научи колку спиење му е потребно на ва...
4
Анкета

Фудбал.
пеперутка16

Кој ќе го освои ЕУРО 2024?