|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  11 12 [13] 14 15   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Педијатар
4.4.2012 12:53:00   
Ikana
А во Букурешт има друг педијатар освен Лазеска или треба во Ѓорче да се оди? И ако знаете кој е педијатар во Ѓорче што работи со сини картони? фала!

(Одговор на членот rina13)
Непосредна врска до пораките: 301
   RE: Педијатар
4.4.2012 12:56:16   
Maca25
Букурешт има уште една докторка, одма до ординацијата на Лазеска. Сме ја носеле Н. неколку пати кај неа, додека Лазеска беше на одмор. Вака добра е, одма се заангажира за Нина, одма не препрати кај 2 различни специјалисти. Ок ми се виде.

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 302
   RE: Педијатар
4.4.2012 13:01:49   
Ikana
Фала Маца, еве сега ќе средиме и тоа, аман више од докториве user posted image

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 303
   RE: Педијатар
4.4.2012 15:11:51   
dostickage
vo Bukurest samo Lazeska e specijalist pedijatar.
Drugite dve se opsti lekari no rabotat samo so deca.Znam od pricina sto koga za prv pat otidovme so sin mi vo sovetuvaliste samata lekarka od tamu ne sovetuvase da ideme kaj Lazeska zasto samo taa e specijalist.Sepak za  V toa ni trebase.

Aj bas pisete Ikana i Maca kaj kje idete na maticen doktor.

Btw mozeme decata da gi nosime kade skame , no sepak im treba maticen lekar za ne daj Boze upati i sl.

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 304
   RE: Педијатар
4.4.2012 15:13:36   
Ikana
Еве јас решив или кај Илија Тимовски во Воена болница, или исто таму кај Ангеловска. Може и да се сретнеме а женски?user posted image

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 305
   RE: Педијатар
4.4.2012 15:14:48   
dostickage
Specijalisti se neli Ikana?
Jbt malce ni se decava specificni i taka mi e strav u  pm.
Znaes neso detali?

fala

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 306
   RE: Педијатар
4.4.2012 15:15:10   
Maca25
Јас живеам блиску до Идадија и ќе се распрашам тука кој доктори се и какви се.
Ајде мамички, давајте препораки за вашите педијатри.

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 307
   RE: Педијатар
4.4.2012 15:19:07   
Ikana
Мислам дека се специјалисти, да.
Не се плаши, крај краева се на приватно ги носиме, ова за упут и формалности ти треба...ама супер се и двајцата, ми ги препорачаа, така да јас кај еден од нив ќе ја пријавам, утре.

ИЗВОРНА ПОРАКА: dostickage

Specijalisti se neli Ikana?
Jbt malce ni se decava specificni i taka mi e strav u  pm.
Znaes neso detali?

fala


(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 308
   RE: Педијатар
4.4.2012 15:23:29   
dostickage
Super ,so srekja.
Aj pa kej te cekam utre da mi kazes detali.Rabotno vreme i sl.

Treba da go nosam zverot na merenje ne sum go odnesla otkako napravi edna godina a kje pravi  dve user posted image

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 309
   RE: Педијатар
4.4.2012 15:26:10   
vanessa30
Maca vo Idadija ti e d-r Sonja Davceva, ja smetaat za edna od posolidnite pedijatri, ama kaj nea ima mnogu guzva.

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 310
   RE: Педијатар
4.4.2012 15:28:32   
Maca25
Секаде би ја однела, само кај Давчева не. Имам слушано еден куп безвезе муабети за неа и искрено би се распрашала за др. доктори што се таму.
Во секој случај фала ти за оваа информација.

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот vanessa30)
Непосредна врска до пораките: 311
   RE: Педијатар
4.4.2012 15:32:28   
Calypso
Vo Idadija jas go nosam maliov kaj d-r Katerina Starkovska. Fina mi se gleda zenata, sto znam. Iako ne se slagam so nea za nekoi raboti, sepak, ja pocituvam kako lekar. Vo sekoj slucaj, ja imam kako maticna ako mi zatreba ne daj Boze. Inaku i tetka mi e specijalist pedijatar neonatolog, pa nea pocesto ja konsultiram. Ama za maticna, ja odbrav Starkovska, oti mora da imas maticen za deteto.

_____________________________

All that is gold does not glitter,
Not all those who wander are lost;
The old that is strong does not wither,
Deep roots are not reached by the frost.

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 312
   RE: Педијатар
4.4.2012 23:00:07   
Andriance

ИЗВОРНА ПОРАКА: Maca RR

Секаде би ја однела, само кај Давчева не. Имам слушано еден куп безвезе муабети за неа и искрено би се распрашала за др. доктори што се таму.
Во секој случај фала ти за оваа информација.


mene site mi vikaa begaj od nea..."za sekoj slucaj kje vi dadam antibiotik" i " nemozam da ve pustam bez antibiotik" za mene ne se opcii

_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 313
   RE: Педијатар
4.4.2012 23:31:43   
Maca25
Освен тоа што за се и сешто дава антибиотик, уште си има случено договор со една лабараторија па сите ги препраќа таму, иако Идадија си има своја лабараторија. И одма антибиотикот, затоа што она нема потреба од многу многу размислување.

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 314
   RE: Педијатар
5.4.2012 6:10:35   
Mimushka
а дали некој слушнал за ДР Златко Апостолски кај центар за странски јазици?

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 315
   RE: Педијатар
5.4.2012 9:27:11   
Sandric
Jas pa bas za Davceva imam slusnato deka ne dava bas lesno antibiotici.
Inaku da znaes deka site imaat dogovor so labaratoriive bez isklucok zimaat procent.
Za D-r Zlatko, jas go nosev sin mi tamu ama go otpisav, nekako izguben mi e, se nekako na brzinka ne pregleduva, so znam ne me bendisa bas.
Sreka ne sme ni imale nekoja pogolema potreba

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 316
   RE: Педијатар
5.4.2012 9:44:12   
vanessa30
I jas za Davceva imam slusnato deka lesno ne dava antibiotic, i toa so sigurnost bidejki moja koleska od rab i sestrai odat kaj nea bas bidejki poveke e nakloneta kon lecenje po priroden pat i ne prepisuva antibiotici onaka od rakav.
Jas bas za mojotuser posted image se mislev kade da odam i Idadija i mene mi e mnogu blisku bidejki ziveam kaj katolicka, ama bidejki mi rekoa deka kaj Davceva bilo mnogu guzva,resiv da se zapiseme kaj taa mladata doktorka koja raboti kaj Smokovska, bidejki se konsultirala koga imalo potreba so Smokovska,a koga e bolen bebuskoi onaka ke go nosime tamu privatno. A i nekolku mamicki moja drugarka, doktorkata sto raboti kaj maz mi isto mi preporacaa i taka napravivme.

< Поракaта ја уредил vanessa30 -- 5.4.2012 9:46:01 >

(Одговор на членот Sandric)
Непосредна врска до пораките: 317
   RE: Педијатар
5.4.2012 17:19:23   
Џесика

ИЗВОРНА ПОРАКА: Mimushka

а дали некој слушнал за ДР Златко Апостолски кај центар за странски јазици?

Јас се лечам кај Златко и син ми исто. Не е педијатар, општ лекар е. Лично за мене не ми мења, пошто од дете се лечам во таа амбуланта. За син ми можеби нема ист настап како педијатар, меѓутоа во работата е темелен, работи со факти и докази, никогаш не ни препишал антибиотик без да испита убаво. Е сеа некогаш се случува, како што кажа Сандрич дека е ко изгубен, некогаш е онака краток и отсечен, а некогаш до сабајле муабет ќе ти прави, ама тоа не го прави воопшто непрофесионален и нестручен. На мобилен го добивам секогаш, празник, викенд, навечер, буквално во било кое време. Единствено што ми шкрипи е што сега ми е далеку откако се преселив, и дека не е педијатар.

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот Mimushka)
Непосредна врска до пораките: 318
   RE: Педијатар
5.4.2012 22:44:05   
Andriance

ИЗВОРНА ПОРАКА: vanessa30

I jas za Davceva imam slusnato deka lesno ne dava antibiotic, i toa so sigurnost bidejki moja koleska od rab i sestrai odat kaj nea bas bidejki poveke e nakloneta kon lecenje po priroden pat i ne prepisuva antibiotici onaka od rakav.
Jas bas za mojotuser posted image se mislev kade da odam i Idadija i mene mi e mnogu blisku bidejki ziveam kaj katolicka, ama bidejki mi rekoa deka kaj Davceva bilo mnogu guzva,resiv da se zapiseme kaj taa mladata doktorka koja raboti kaj Smokovska, bidejki se konsultirala koga imalo potreba so Smokovska,a koga e bolen bebuskoi onaka ke go nosime tamu privatno. A i nekolku mamicki moja drugarka, doktorkata sto raboti kaj maz mi isto mi preporacaa i taka napravivme.


I nie isto...inade da, najcesto i Maja I Zvezda ja konsultiraat Nada...dostapni se, rabotata vo dve smeni..ic ne mi se blisku ama za user posted image nije problem

_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот vanessa30)
Непосредна врска до пораките: 319
   RE: Педијатар
6.4.2012 10:08:14   
dostickage
ИЗВОРНА ПОРАКА: Ikana

Еве јас решив или кај Илија Тимовски во Воена болница, или исто таму кај Ангеловска. Може и да се сретнеме а женски?user posted image


Ikance aj pls kazi mi sto napravi so doktorive?
Jas sakam da go nosam sin mi vo Voena kaj eden od ovie ama nemam nitu telefon nitu nisto.Ne znam nitu kako rabotat , dali rabotat popladne , dali primaat pacienti i sl.

Mozes slobodno po pp :-)

Fala

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 320
   RE: Педијатар
6.4.2012 10:15:19   
Ikana
Не сум отишла уште Достичкагеuser posted image
Здравје понеделник, не можев да излезам од домче.

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 321
   RE: Педијатар
6.4.2012 10:17:58   
dostickage
Aj kje te cekam da mi pises :-)

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 322
   RE: Педијатар
11.4.2012 10:27:14   
Maca25
Вчера снаа ми го носеше внук ми кај Лазеска. Не е точно дека докторката нема веќе да работи со фондот, туку само додека е суспендирана од фондот таа ќе работи приватно, а после се си се враќа на старо. Суспензијата ќе и трае или до крајот на месецов или до септември, и таа не знае, чека одговор од фондот. Можете да потпишете бланко пријава/одјава, и да си се лечите приватно кај неа, со тоа што од ново се внесуваат пациенти, нови броеви, картони, се.
Во случај да ви треба упат или рецепта, може веднаш да се префрите кај некоја од колешките што се на детско во Румунска. Или пак да се префрите кај друг доктор веднаш, па да се вратите кај неа после суспензијата. Јас уште немам ништо одлучено.

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 323
   RE: Педијатар
11.4.2012 22:05:46   
riba79

ИЗВОРНА ПОРАКА: vanessa30

Maca vo Idadija ti e d-r Sonja Davceva, ja smetaat za edna od posolidnite pedijatri, ama kaj nea ima mnogu guzva.

zenata e super ,nie sme kaj nea ..sin mi sega pred 3 ned.bese bolen..antibiotik bez krvna slika i mokraca ne dava...pominavme bez antibiotik sto e super za 13 mes..bebe..a da ima guzva kaj nea..verojatno zatoa sto zenata si e strucna i si ja znae rabotata..

a maca zosto vasata d-rka e suspendirana?

(Одговор на членот vanessa30)
Непосредна врска до пораките: 324
   RE: Педијатар
11.4.2012 22:12:11   
Viktori
До крајот на месецов и е суспензијата. Прво и била 6 месеци изгледа, па и ја намалиле на еден.

Колку што разбрав, имале контрола за боловања и некој немал покритие за да има боловање..

< Поракaта ја уредил Viktori RR -- 11.4.2012 22:19:49 >


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот riba79)
Непосредна врска до пораките: 325
Страница:   <<   < Претходна страница  11 12 [13] 14 15   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  11 12 [13] 14 15   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?