|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  15 16 17 18 [19]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Педијатар
16.11.2013 12:31:39   
Mihaela 2010
Vo vtornikot ideme na lekar,prethosniot den se javiv mi rekoa deka mojot pedijatar e na smena,i ideme toj na bolovanje e znaci zeludnikov mi se prevrti,sve ideme kaj nekoi novi,opsti lekari na zamena staeni i posledniot pat nisto skoro ne i bese a toj vednas antibiotik...i mrcam pred vrata vikam si go zimam kartonot vednas ,ama srekja nov pedijatar vo Neuromedika,ama od mnoguu prasanja i pregledi zaboraviv da prasam kako se vika....epten zadovolna iskociv,ubavo pominavme,strucna e,i pred se insistrira na prirodna baza da e...bas ke prasam za ime i prezime pa ke vi soopstamuser posted image

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 451
   RE: Педијатар
22.11.2013 22:19:04   
mommy_angels RR
Нашата матична си продолжува кариерата во Козле user posted image
Викаат замената и била достојна,ама јас си ја сакам неа! Ни беше достапна на телефон,антивиотик ако мора,фина и насмеана со детето. Тешко дека ќе најдеме друг матичен како неа

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 452
   RE: Педијатар
29.11.2013 15:17:17   
gogo2011
Здраво на сите,нова сум на форумов и барам помош од Вас,имав педијатар прекрасен за синчето,но морам да барам нов педијатар.
Живеам во Црниче и би ми одговарал некој во близина.
Пишете доколку имате сознанија за добар педијатар во мојата околина.
Поздрав

(Одговор на членот mommy_angels RR)
Непосредна врска до пораките: 453
   RE: Педијатар
3.1.2014 18:51:57   
Mimi33
Нашиот педијатар е Др.Маргарита Камбовска од Плодност во Битола....прегрижлива,и со многу знаење и му ја препорачувам на сите мајки кои го сакаат најдоброто за своите деца...Значи стварно не е фалење ама многу сум задоволна и што е најважно достапна ми е во секое време.....И за ништо не би ја менувалаuser posted image

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 454
   RE: Педијатар
20.1.2014 16:32:24   
Melanija RR
Важен е педијатарот,близината,достапноста но важно ми е да има нормална чекална,тајминг за бебиња и деца и по можност дали има некаде да се закажува преглед???
Мислам на матичен педијатар

Во ова време секој го цени своето време user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Mimi33)
Непосредна врска до пораките: 455
   RE: Педијатар
19.3.2014 18:00:08   
tnade
moze li da midadete predlog za perijatar vo poliklinika cair ili vo okolinata, da raboti so fzo

(Одговор на членот Gaia)
Непосредна врска до пораките: 456
   RE: Педијатар
16.5.2014 21:46:26   
Tanjat7880
Devojki,ima li nekoj iskustvo ili slushnato za Dr.Monika Topuzovska od Promedika?!Na misla sum da ja menuvam segashnata doktorka na sin mi,poshto vo Aerodromov nemozam da najdam nekoj soodveten lekar se mislam da go nosam tamu,pa morav da pobaram poddrshka I mislenje od vasuser posted image user posted image

(Одговор на членот tnade)
Непосредна врска до пораките: 457
   RE: Педијатар
3.6.2014 16:20:38   
Melanija RR
Навистина кај нас во Аеродром јас знам две ординации и Јане Сандански,мислам толкава населена населба плус во ек на многу градби мислам дека е невидено нештоuser posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Tanjat7880)
Непосредна врска до пораките: 458
   RE: Педијатар
25.7.2014 16:20:07   
light
Pozdrav dali znae nekoja da mi pomogne kako da kontaktiram so dr.Sofjanov falavi mnogu

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 459
   RE: Педијатар
27.7.2014 23:29:00   
mommy_angels RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: Tanjat7880

Devojki,ima li nekoj iskustvo ili slushnato za Dr.Monika Topuzovska od Promedika?!Na misla sum da ja menuvam segashnata doktorka na sin mi,poshto vo Aerodromov nemozam da najdam nekoj soodveten lekar se mislam da go nosam tamu,pa morav da pobaram poddrshka I mislenje od vasuser posted image user posted image

Monika e dobar doktor,navistina se trudi so decata ,a i ima dolgi godini iskustvo pozadi nea.Jas licno ti ja preporacuvam,iako uste si taguvam user posted image po njzinata prethodnicka dr.Adrijana.Inaku osven toa sto doktorkata e dobra mi se dopagaat i higienskite uslovi vo ambulantata.E sega edinstvena maana e sto ponekogas ima premnogu guzva i ti treba da se naoruzas so baagi zivci duri dojdes na red user posted image

Lele Tanja sega vidov uste od koga si pisala user posted image ,ama aj moze ke ti bide od nekakva korist ova sto go napisav user posted image

< Поракaта ја уредил mommy_angels RR -- 27.7.2014 23:30:32 >

(Одговор на членот Tanjat7880)
Непосредна врска до пораките: 460
   RE: Педијатар
29.7.2014 10:11:57   
Tatsi
Sofijanov ordinira vo Promedika. Tamu treba da se javis da za zakazuvanje za pregled. Znam deka ima guzva, megjutoa imaat nekoi megju-termincinja koga pravat snimanja ili drugi ispituvanja kaj nekoi decinja, pa togas gi "butkaat" pregledite.

(Одговор на членот mommy_angels RR)
Непосредна врска до пораките: 461
   RE: Педијатар
30.9.2014 12:29:34   
Gwendolin
Гледам никој одамна нема пишувано на темата, ама ми треба педијатар, матичен за детето. Имаме, бев многу задоволна од неа на почетокот, ама сега нешто мнооогу се излошиле (во смисла нељубезни, некултурни, неуслужливи). Не дека очекувам третмани не знам какви, ама кога ме праќаат да се инхалира болно дете задолжително барем еднаш дневно кај матичен, очекувам исполнување на нивната обврска а не - гужва е нешто, ај утре или другиден не може денес. И апарат кој не функционира и не превземаат ништо туку чекаат да си одам затоа што гледам дека не им чини апаратурата. Ај да не објаснувам, не е првпат, 2-3 пати мислев дека едноставно не им е денот и на сестрата и на докторката, ама веќе и картонот не можат да ми го најдат (ги мрзи ли, појма немам) и ќе ве молам кажете предлог добар педијатар ако може во близина на Ѓорче, Влае, Хром...

_____________________________

Само Вселената и човечката глупост се бескрајни. Всушност, за Вселената и не сум толку сигурен. - Ајнштајн

(Одговор на членот Tatsi)
Непосредна врска до пораките: 462
   RE: Педијатар
23.12.2014 22:41:13   
Dilina
Големиот прашакник повторно со прашање user posted image

Има ли некоја мајка што го носи детето во јане сандански на педијатар, и какво искуство имате? Ве молам за одговор утре сакам да ја однесам на преглед, а несакам кај матичната.

(Одговор на членот Gwendolin)
Непосредна врска до пораките: 463
   RE: Педијатар
23.12.2014 22:58:49   
lukajana RR
Jas sinko go nosev kaj Sonja Guleska a zamena I e Seizova isto vo jane.Dvete mi se ok.Sum slusnala deka najdobra e Mitka ama od guzva ne mozes da vlezes

(Одговор на членот Dilina)
Непосредна врска до пораките: 464
   RE: Педијатар
27.12.2014 9:01:06   
Dilina
Бевме кај др. Соња, не ме импресионираше нешто многу многу... на 9ти јануари закажав во ремедика по препорака на пријателна, кај др. Милка. Пофални зборови имам слушнато за нејзе па ќе видиме. 400 ден бил преглед, па планирам од месец на месец да си ја носам таму, а во ј. сандански за недај боже....

(Одговор на членот lukajana RR)
Непосредна врска до пораките: 465
   RE: Педијатар
11.7.2015 11:44:27   
nina
педијатар Ѓорѓе Јованов во Козле го препорачувам ептен искусен доктор и што ми е најважно не дава веднаш антибиотик за без врска супер доктор е ние ја носиме таму нашата керкичка и сме многу задоволни ако треба број и може да биде матичен а е таму кај бензиската Макпетрол кај угрничката ке ви дадам веднаш поздрав

< Поракaта ја уредил nina -- 11.7.2015 11:45:53 >

(Одговор на членот Gwendolin)
Непосредна врска до пораките: 466
   RE: Педијатар
9.2.2016 10:24:56   
TeaM
Dali znaete nekoj pedijatar koj doagja doma da go pregleda deteto?
I uste edno prasanje, dali imate kontakt od ordinacijata na dr. Smokovska?

(Одговор на членот nina)
Непосредна врска до пораките: 467
   RE: Педијатар
14.3.2016 15:10:39   
lolla RR
Жени, кој им е педијатар на бебушите? Нашиот е Паскалов, не би го менувала ни за Клуни.

< Поракaта ја уредил lolla RR -- 14.3.2016 15:12:23 >

(Одговор на членот TeaM)
Непосредна врска до пораките: 468
   RE: Педијатар
24.3.2017 19:43:28   
Х А Ј Д И
Moze li da mi dadete predlog i preporaka za dobar pedijatar?
Sakame pedijatar koj ne e fan na antibiotici (sega nedaj Boze za seriozni raboti).
I da raboti so plavi kartoni? Okolu Centar bi mi odgovaralo ili Cair moze Butel isto...
Blagodarna odnapred :-)

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 469
   RE: Педијатар
7.4.2017 16:47:05   
miana
Doktor Slavica Todorovska od PZU Pantelejmon. Se naoagja kaj MVR gore. Ne dava antibiotici, epten vo krajni slucaevi. Pravi brisevi na lice mesto so test za streptokoka ( rezultat za 5 min ) crp isto. Neznam dali prima novj pacienti, prasajte ja. Raboti so sini kartoni.

_____________________________

Животот е краток. Крши ги правилата, простувај брзо, бакнувај бавно, сакај вистински, смеј се неконтролирано и никогаш не жали за нешто што те насмеало.

(Одговор на членот Х А Ј Д И)
Непосредна врска до пораките: 470
   RE: Педијатар
7.4.2017 17:04:31   
Х А Ј Д И

ИЗВОРНА ПОРАКА: miana

Doktor Slavica Todorovska od PZU Pantelejmon. Se naoagja kaj MVR gore. Ne dava antibiotici, epten vo krajni slucaevi. Pravi brisevi na lice mesto so test za streptokoka ( rezultat za 5 min ) crp isto. Neznam dali prima novj pacienti, prasajte ja. Raboti so sini kartoni.


Miana ti blagoradam mnogu. Ke se javam ke prashame obavezno. Prvin neka se rodi bebe, sekoj moment go ocekuvame :-)

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 471
Страница:   <<   < Претходна страница  15 16 17 18 [19]
Страница: <<   < Претходна страница  15 16 17 18 [19]
Оди на:


Анкета

najubavo ime
malarusinka

najubavo masko ime

Тимофеj (8%)

Виталиj (3%)

Jан (15%)

Стефан (55%)

Jаков (19%)


Број на сите гласови: 272

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!