|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  13 14 [15] 16 17   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Педијатар
24.10.2012 21:25:57   
Hunny
И ние сме кај Славица и секој преглед ни е 100 денари и два пати за крв по 100. И јас се чудев зошто ни наплаќа. Ние возрасни, па не плаќаме за преглед. Не дека ми е за тие 100 денари, ама не ми е јасно зошто ги даваме.

(Одговор на членот SkCura77)
Непосредна врска до пораките: 351
   RE: Педијатар
24.10.2012 21:27:23   
Ring
kade tocno Dr.Sladjana otvara ordinacija ?
Jas ja nosev malata kaj nea i sum zadovolna...znae da optovaruva so nepotrebni medicinski raboti t.e da tupi user posted image pa te odalecuva od toa za sto navistina si otisol , ama dobra e kako doktorka

Ako raboti so sini kartoni moze da se prefrlam kaj nea, Kaj dr.nabil e mnogu guzva...i na zakazano cekas najmalku po pola saat user posted image

ИЗВОРНА ПОРАКА: mami2

Има ли некој искуство со др. Слаѓана Ристовска, до сега работела во Неуромедика.
Отвара ординација, ептен блиску до мене. Јас ги носам децава кај Старковска во Идадија. Се мислам дали да ги префрлам поради близината, а и Старковска е постара, па да не се пензионира во блиско време...

user posted image user posted image

(Одговор на членот mami2)
Непосредна врска до пораките: 352
   RE: Педијатар
24.10.2012 22:51:59   
raklav
Mamicki, moze li nekoj da mi predlozi dobar pedijatar vo okolinata na Gjorche, Vlae, eventualno Karposh? Bebeto mi ima 2 nedeli i nekoj den i sakame da si odbereme ovde blisku nekoj dobar pedijatar. Do sega odevme vo Remedika, zadovolni sme, ama mnogu ni e daleku. Fala mnogu odnapred!



da jas odam kaj Svetlana Zotovska vo poliklinika gorce i zadovolna sum posvetuva vnimanie i super objasnuva so i da ne ti e jasno prasaj ke ti objasni i ne e onaka nabrzinkatuku salam zena

(Одговор на членот SkCura77)
Непосредна врска до пораките: 353
   RE: Педијатар
27.10.2012 22:31:53   
Felly RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: radovanovic

Sakam da ja zapocnam temava poradi edna odlicna i edna losa doktorka.
Stefan se rodi na 25.1. ovaa god. i jas vo Re medika sa zapoznav so poveke lekari pediatri. Dr jadranka e neverovata, pred se kako covek, a potoa odlicen strucnjsk, a pri toa e i neverovaten dokor. Veruvajte mi, mi se javila na sekoj poziv vo sabota ili nedela i mi pomognala i pokeke od sto sum barala.
Od druga strana, od strana na familijata na soprugot mi bese preporacan pediatar vo Idadija koj e niven rodnina - dr Roza Lakinska Netkjova. Greska koja sto posakuvam nikoj da ne e povtori. Mojot suprug znae deka go pisuvam ova, a za mene e neminovnost, bidejki ne sakam na nikogo da mu se sluci ova niz sto nie poninuvame!
Pred dva dena dojovme kaj doktorkata Roza poradi belo potkozno podignuvanje na kozata na kureto sin ni Stefan od 9 meseci. Gospogjata, koja sto e nazalost doktorka, mu ja povlece kozickata na kureto na naseto bebe taka sto ja iskina na tri mesta, totlno nepravilo, crveno, i so uzasen izgled. Potoa ne praiti na sistematski preglad za bebe od 9 meseci. Koga slednata dokorka mu go pogledna kureto ostana shokirana. Pocna da ne kritikikuva kako sme mozele da mu napravive takvo nesto na naseto deto!
Jas, priznavam, pocnav da panicam. Ne mozev da poveruvam deka kureto na moeto dete za koe jas non srtop se grizam moze da e teka divjacki iskinato!
Doktorkata ne prasa kako ova se slulci i koga i kazavme daka nejzina koleska go storila toa, dr. pocna da ja vrti glavata vo neveruvanje.
Se vrativeme potoa kaj maticnata doktorka, jas go prativ soprugot vnatre, zato sto bev premnogu luta da vlezam vnatre. Dr.Roza pocna da mu objasnuva na mojot sopug deka toa sto go napavila e najdobro za Stefan, nie da sme imale hrabrost do sega inace bi mu ja povlekle kozat na kureto i bi ja zavrsile rabotata, vo toj moment i jas vlegov vo ordinacijata i dr, rece deka ke ne prati kaj hirurg da mu ja skine kozata do kraj zatoa sto taka treba! I sto toa ke zarane i toa e ispravno!
So upat za hirurg vo Drzavna bolinica ne primi (mene, Stefan i svekrva mi) mlad doktor, koi sto mi deluvase deka ima pojma sto zboruva, dr.Risto Simenov, koj sto ni posveti makimalno vnimanie. Dr. bese sokiran deka bilo koe medicinsko lice mozelo toa da mu go napravi toa na malo dete, so ogled deka koga povtono ke zazdravi kozta na trite skinati mest ke stvori tkivo luzna koe ne e elasticno, ne se povlekuva, doveduva do fimoza, i trebada se operira. Sovetot na doktorot bese da ne pravime nisto, da ne odime poveke kaj maticnata doktorka i da go posetime za dve nedeli.
Jas ke se otkazam od dr. Roza i s uste se rasprasuvam kade mozam da ja prijavam za pogresno lecenje, zatoa sto veruvam deka mora da e zlocin zdravo dete da se odnese na lekar a da se iznese so golema verovatnost za operacija.
Baram maticen pdijatar! Ako mozaete da ni preporacate ke bideme srekni, no i ako sum vi pomognala d ane posetite los covek i losa dokktorka, pisete!
Stefan, A & A



_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот raklav)
Непосредна врска до пораките: 354
   RE: Педијатар
27.10.2012 22:33:43   
sitalia
Draga Radovanovic, navistina socustvuvam za vaseto loso iskustvo i mozam da zamislam kolku Ve boli seto ova. Vi posakuvam se dobro da zavrsi. Neznam kade mozete da se pozalite, a za pedijatar mozam da ja preporacam ordinacijata dr Smokovska.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 355
   RE: Педијатар
27.10.2012 22:38:33   
kremco
I jas imam pozitivno iskustvo za doktorkata Jadranka (mislam deka e Zivkovic) mnogu e dobra istotaka strucna,ednostavno ja biva,za se znae sto kako,kakov sovet da dade.Inaku moeto sin e istotaka na 2 god imase fimoza i toa bese uzas,nego hirurg od re medika mu go otvOri kureto i bukvalno kozicka iskina ispadna nekoja siresta masa,mnogu placese mislev kje umram od maka ama samo eden den bese taka pobolnp za nego ama moram da priznaam go spasi i od operacija i od fimoza totalna.Na tvoeto since izgleda mnogu mu ja skinala kozickata?user posted image
Nasata pedijatarka ne sakase bez hirurg ni da go pipne.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 356
   RE: Педијатар
27.10.2012 23:09:35   
cleo
Znaci stvarno nmozam da se nacudam sto doktori kje bea user posted image Abe aman luge ako ne ve biva ili ne znaete da go rabotite toa za sto ste plateno odete si ima luge koi ZNAAT da rabotat. Znaci od takt me izvadi postot na radovanovic user posted image Mila moja, mnogu socustvuvam so vas, navistina mi e zal za toa sto mu se slucilo na vaseto malecko! Mi doaga da ja obesam zimi se user posted image Moj sovet odete samo kaj Dr. Jadranka od Remedika, znam deka ne moze da bide maticna, no dokolku imate sredstva podobro odete samo kaj ne, zenata e top. Mene mi bese na poragaj, prekrasna zena, profesionalna i mnogu strucna. Koga i da sme se obratile za bilo sto ni odgovorila najstrucno i najdetalno. Ednostavno e odlicna, samo pofalni zborovi za doktorkata! Vi posakuvam najbrz oporavok za bebushko!

(Одговор на членот kremco)
Непосредна врска до пораките: 357
   RE: Педијатар
28.10.2012 0:16:05   
mami2
ИЗВОРНА ПОРАКА: Ring
kade tocno Dr.Sladjana otvara ordinacija ?


во Кисела Вода во новите згради во Расадник. Уште нема отворено, ординацијата е опремена, ама веројатно има други пречки.

(Одговор на членот Ring)
Непосредна врска до пораките: 358
   RE: Педијатар
28.10.2012 0:29:16   
radovanovic
Vi blagodaram mnogu za ubavite zelbi
I da, se raboii za Jadranka Zivkovic od Re Medika - prekrasn doktor i covek.
Ke ja pobaram Sladjana vo Rasadnik, no dali go imas nejziniot br. kako da ja nadam?
I prifakam bilo koe drugo pozitivno mislenje za lekar, ako nekoj moze da preporaca.
fala, fala...

(Одговор на членот kremco)
Непосредна врска до пораките: 359
   RE: Педијатар
28.10.2012 9:49:10   
Maca25
Докторката не ќерка ми на секого ја препорачувам, постар лекар, со огромно искуство. Се вика Снежана Лазеска и работи во Поликлиника Букурешт.

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот radovanovic)
Непосредна врска до пораките: 360
   RE: Педијатар
7.11.2012 14:44:03   
vesnab
mamicki jas moram da se nadovrzam na temava. MARIJA HRISTOVA , nema ni P od pedijatar i treba da i ja odzemat licencata ODMA, zenata mi go skrati zivotot za 10 godini so nejzinata dijagnoza za moeto bebe, a posle nea cela preplasena normalno bev kaj povekje doktori i site kazaa sprotivno na ona shto taa go kaza.Kako i da e , posle ovie nekolku dena koi jas gi preziveav dojdov do zaklucok deka deteto treba da se nosi kaj eden ortoped-moja preporaka e VIDOEVSKI i eden pedijatar, jas kako strucen sum zadovolna od SOFIJANOV  bidejki kaj 5 doktori da go odneses site razlicno kje ti kazat i kj se ispovadish od pamet. No ako nekoj vi ja preporacal HRISTOVA, NIKAKO,ako nekoj e 100% nestrucen i nema nikakov odnos toa e taa.
I da ne zaboravam da ja pofalam JADRANKA ZIVKOVIC od remedika, prekrasen doktor i pred se covek.


< Поракaта ја уредил vesnab -- 7.11.2012 14:45:34 >

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 361
   RE: Педијатар
7.11.2012 16:56:05   
Sandric
Moze da ni kazes sto potocno vi zgresi Hristova, zatoa sto jas go nosam deteto tamu i do sega sum zadovolna barem vo pogled na strucnosta. Jas malku od drugi raboti se iritiram od kaj nejze ama ne i od strucnosta, barem sega za sega....

(Одговор на членот Hunny)
Непосредна врска до пораките: 362
   RE: Педијатар
7.11.2012 18:10:34   
vesnab
sekako deka kje vi kazam.Moeto dete ima nepolna godina, seushte ne odi, ne e bash strabilen no pravi cekorcinja so pomosh ( ako go drzime za race ) , se drzi za masa i stoi i sedi nepotpren na nishto bez problem.Od zborovi kazuva:mama, tata, baba, tete, dada, da, ajde, ete i ace :), ( toa e se sega za sega). Mnogu e temperamenten i ne e bash skoncentriran, toa znaci deka malku potesko mu se privlekuva vnimanie i iskazuva emocii so toa shto koga e srekjen se smee mnogu i piska, a isto i koga nesaka da jade ili mu se spie vrishti ( sekako razlicno od ona koga e srekjen no sepak vriska ). E sega doktorkata kaza: deteto na edna godina treba da odi, zatoa odma treba da pocnete so fizikalna terapija (sekako preporaca nejzin fizioterapevt) i toa go definirase so zborovite FIZICKA RETARDACIJA, potoa kaza deka toa shto ne reagira odma na povik, ne e bash skoncentriran i mnogu vriska e rezultat na PSIHICKA RETARDACIJA i plus ima mnogu zatnato nose ( a nosot ne mu ni tece ) i nema dovolen protok na vozduh od nosot do mozoceto i ni prepisa lekovi koi treba da odime da gi zememe od strikno opredelena apteka. Znaci zenata mi skrati 10 godini od zivotot i normalno zakazav pregledi kaj drugi doktori.Najprvo kaj VIDOEVSKI i toj koga go vide sin mi rece deka deteto nema potreba od fizikalna terapija deka normalno treba da se raboti i deka odlicno se razviva i za mesec ipol dva kje proodi i pocna da se smee za toa FIZICKA RETARDACIJA, potoa negovata sopruga ( pulmolog ) mu go vide noseto i rece deka nema potreba od nikakvi lekarstva i deka e se vo red. Od tamu pravec kaj doktor SOFIJANOV ( nevropedijatar ) go pregleda i rece: nema da ja komentiram koleskata no detevo nema nikakov znak na bilo kakva anomalija, normalno kako so sekoe dete treba da se raboti, da se vezba, da mu se davaat igracki, da mu se zbori no sosema e vo red, znaci nema PSIHICKA RETARDACIJA. i za da bideme ushte pomirni otidovme vo detska klinika, doktor duma bil na pat, go menjase NATALIJA ANGELKOVSKA-mislam deka taka se prezivase no ne sum najsigurna.Zenata mu napravi eho na glavceto, rezultatite uredni, go pregleda i rece deka deteto e vo red . I shto da kazam jas za HRISTOVA ??? kaj neprofesionlna pa i podrzok odnos nemam videno, i tolku bev iritirana shto sakav da ja tuzam no fala mu na boga deteto mi e super pa nesakam da se zamaram so lica kako nea za koja slobodno mozam da kazam deka ima PROFESIONALNA RETADACIJA. Ne posakuvam niedna mamicka da dozivee neshto slicno na mene zatoa morav javno da ja iskritikuvam i se izvinuvam na dolgiot post no ednostavno morav se da kazam

(Одговор на членот Sandric)
Непосредна врска до пораките: 363
   RE: Педијатар
7.11.2012 18:18:34   
kikicka
user posted image user posted image Искрено да сум на твое место волице ке и кажам се што мислам за неа! Па она нека се испотресува после.

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот vesnab)
Непосредна врска до пораките: 364
   RE: Педијатар
7.11.2012 18:37:48   
lilicka

ИЗВОРНА ПОРАКА: vesnab

sekako deka kje vi kazam.Moeto dete ima nepolna godina, seushte ne odi, ne e bash strabilen no pravi cekorcinja so pomosh ( ako go drzime za race ) , se drzi za masa i stoi i sedi nepotpren na nishto bez problem.Od zborovi kazuva:mama, tata, baba, tete, dada, da, ajde, ete i ace :), ( toa e se sega za sega). Mnogu e temperamenten i ne e bash skoncentriran, toa znaci deka malku potesko mu se privlekuva vnimanie i iskazuva emocii so toa shto koga e srekjen se smee mnogu i piska, a isto i koga nesaka da jade ili mu se spie vrishti ( sekako razlicno od ona koga e srekjen no sepak vriska ). E sega doktorkata kaza: deteto na edna godina treba da odi, zatoa odma treba da pocnete so fizikalna terapija (sekako preporaca nejzin fizioterapevt) i toa go definirase so zborovite FIZICKA RETARDACIJA, potoa kaza deka toa shto ne reagira odma na povik, ne e bash skoncentriran i mnogu vriska e rezultat na PSIHICKA RETARDACIJA i plus ima mnogu zatnato nose ( a nosot ne mu ni tece ) i nema dovolen protok na vozduh od nosot do mozoceto i ni prepisa lekovi koi treba da odime da gi zememe od strikno opredelena apteka. Znaci zenata mi skrati 10 godini od zivotot i normalno zakazav pregledi kaj drugi doktori.Najprvo kaj VIDOEVSKI i toj koga go vide sin mi rece deka deteto nema potreba od fizikalna terapija deka normalno treba da se raboti i deka odlicno se razviva i za mesec ipol dva kje proodi i pocna da se smee za toa FIZICKA RETARDACIJA, potoa negovata sopruga ( pulmolog ) mu go vide noseto i rece deka nema potreba od nikakvi lekarstva i deka e se vo red. Od tamu pravec kaj doktor SOFIJANOV ( nevropedijatar ) go pregleda i rece: nema da ja komentiram koleskata no detevo nema nikakov znak na bilo kakva anomalija, normalno kako so sekoe dete treba da se raboti, da se vezba, da mu se davaat igracki, da mu se zbori no sosema e vo red, znaci nema PSIHICKA RETARDACIJA. i za da bideme ushte pomirni otidovme vo detska klinika, doktor duma bil na pat, go menjase NATALIJA ANGELKOVSKA-mislam deka taka se prezivase no ne sum najsigurna.Zenata mu napravi eho na glavceto, rezultatite uredni, go pregleda i rece deka deteto e vo red . I shto da kazam jas za HRISTOVA ??? kaj neprofesionlna pa i podrzok odnos nemam videno, i tolku bev iritirana shto sakav da ja tuzam no fala mu na boga deteto mi e super pa nesakam da se zamaram so lica kako nea za koja slobodno mozam da kazam deka ima PROFESIONALNA RETADACIJA. Ne posakuvam niedna mamicka da dozivee neshto slicno na mene zatoa morav javno da ja iskritikuvam i se izvinuvam na dolgiot post no ednostavno morav se da kazam

Ма тужија кокошна ни еднаа.....ви извадила од памет!!!

(Одговор на членот vesnab)
Непосредна врска до пораките: 365
   RE: Педијатар
8.11.2012 13:41:19   
miana
Jas da sum na tvoe mesto ne bi sedela mirna...Ako nitso drugo,odi kaj nea so rezultatite i tresni i gi na masa i kazi i - bidejki me izvadivte od pamet,dojdov da vi ja dokazam vasata nestrucnost,mozevte i na poinakov nacin da zarabotite pari a ne na tuga maka... Bi i se razvikala pred site sto cekaat tamu red i bi i rekla - a za ova ke ve tuzam...( od rezultatite odnesi kopii ) tresni i ja vratata - ludaca niedna!!!!user posted image

(Одговор на членот lilicka)
Непосредна врска до пораките: 366
   RE: Педијатар
8.11.2012 13:51:13   
Bjanka
sekako deka kje vi kazam.Moeto dete ima nepolna godina, seushte ne odi, ne e bash strabilen no pravi cekorcinja so pomosh ( ako go drzime za race ) , se drzi za masa i stoi i sedi nepotpren na nishto bez problem.Od zborovi kazuva:mama, tata, baba, tete, dada, da, ajde, ete i ace :), ( toa e se sega za sega). Mnogu e temperamenten i ne e bash skoncentriran, toa znaci deka malku potesko mu se privlekuva vnimanie i iskazuva emocii so toa shto koga e srekjen se smee mnogu i piska, a isto i koga nesaka da jade ili mu se spie vrishti ( sekako razlicno od ona koga e srekjen no sepak vriska ). E sega doktorkata kaza: deteto na edna godina treba da odi, zatoa odma treba da pocnete so fizikalna terapija (sekako preporaca nejzin fizioterapevt) i toa go definirase so zborovite FIZICKA RETARDACIJA, potoa kaza deka toa shto ne reagira odma na povik, ne e bash skoncentriran i mnogu vriska e rezultat na PSIHICKA RETARDACIJA i plus ima mnogu zatnato nose ( a nosot ne mu ni tece ) i nema dovolen protok na vozduh od nosot do mozoceto i ni prepisa lekovi koi treba da odime da gi zememe od strikno opredelena apteka. Znaci zenata mi skrati 10 godini od zivotot i normalno zakazav pregledi kaj drugi doktori.Najprvo kaj VIDOEVSKI i toj koga go vide sin mi rece deka deteto nema potreba od fizikalna terapija deka normalno treba da se raboti i deka odlicno se razviva i za mesec ipol dva kje proodi i pocna da se smee za toa FIZICKA RETARDACIJA, potoa negovata sopruga ( pulmolog ) mu go vide noseto i rece deka nema potreba od nikakvi lekarstva i deka e se vo red. Od tamu pravec kaj doktor SOFIJANOV ( nevropedijatar ) go pregleda i rece: nema da ja komentiram koleskata no detevo nema nikakov znak na bilo kakva anomalija, normalno kako so sekoe dete treba da se raboti, da se vezba, da mu se davaat igracki, da mu se zbori no sosema e vo red, znaci nema PSIHICKA RETARDACIJA. i za da bideme ushte pomirni otidovme vo detska klinika, doktor duma bil na pat, go menjase NATALIJA ANGELKOVSKA-mislam deka taka se prezivase no ne sum najsigurna.Zenata mu napravi eho na glavceto, rezultatite uredni, go pregleda i rece deka deteto e vo red . I shto da kazam jas za HRISTOVA ??? kaj neprofesionlna pa i podrzok odnos nemam videno, i tolku bev iritirana shto sakav da ja tuzam no fala mu na boga deteto mi e super pa nesakam da se zamaram so lica kako nea za koja slobodno mozam da kazam deka ima PROFESIONALNA RETADACIJA. Ne posakuvam niedna mamicka da dozivee neshto slicno na mene zatoa morav javno da ja iskritikuvam i se izvinuvam na dolgiot post no ednostavno morav se da kazam


Deteto meze da proodi i do godina i pol! Ne se sekiraj IC!!

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 367
   RE: Педијатар
8.11.2012 14:05:53   
Luci

ИЗВОРНА ПОРАКА: miana

Jas da sum na tvoe mesto ne bi sedela mirna...Ako nitso drugo,odi kaj nea so rezultatite i tresni i gi na masa i kazi i - bidejki me izvadivte od pamet,dojdov da vi ja dokazam vasata nestrucnost,mozevte i na poinakov nacin da zarabotite pari a ne na tuga maka... Bi i se razvikala pred site sto cekaat tamu red i bi i rekla - a za ova ke ve tuzam...( od rezultatite odnesi kopii ) tresni i ja vratata - ludaca niedna!!!!user posted image

Потпис, истово би го направила!

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 368
   RE: Педијатар
9.11.2012 23:21:44   
Pepelaska *
ИЗВОРНА ПОРАКА: Julie RR

Се со цел да го олесниме изборот на педијатар за новите родители, напишете кај кој педијатар одите, адреса, како сте задоволни?


ИЗВОРНА ПОРАКА: mis.

Jas moite deca gi nosam kaj Dr Radmila Stojanovik pedijatar vo naselba singelik i sum prezadovolna.Od prvo viduvanje znae da mu ja pogodi dijagnozata.Znae dali e za antibiotik a koga ne e.Nekogas kasla no taa ne mu dava nisto i navistina so c vit ke pomine.


ИЗВОРНА ПОРАКА: Mammy

Некој да напише нешто за др. Марина Поп Лазарова - педијатар од Ре Медика..

И дали е точно тоа дека доколку се породиш во Систина, имаш бесплатни педијатарски услуги во период од една година?




ИЗВОРНА ПОРАКА: Боцко

марина поп-лазарова ни беше педијатар на породување на стефан. за нејзе имам многу позитивно мислење. мислам дека специјализирала нешто во америка и нејзините педијатарски погледи и дискусии ми имаа многу логика. накусо, ја почитувам и би ја препорачал.
што се однесува до бесплатните услуги, мислам дека има вистина во тоа. ремедика на пример ни наплаќаше се. секој преглед, чистење на папоче, итн. во систина се породи 1 наша пријателка и мислам и таа рече дека е бесплатно. сепак, провери си. едноставно јави им се и прашај ги.




ИЗВОРНА ПОРАКА: Mammy

ПЗО Пантелејмон Др. Славица Тодоровска
Има ли некој информации околу оваа докторка? Ординацијата и е кај Зелено пазарче.
Дали работи со сини картони?


ИЗВОРНА ПОРАКА: big_mama817

jas go imama ednas noseno maliot tamu i solidna doktorka e i mislam deka raboti so kartoni pozdrav user posted image



ИЗВОРНА ПОРАКА: Ljubovce

Ако има некој уште активен на темава,дали др славица дава моб тел да е достапна во секој момент,бебчето ми е неполни три месеци,го носам на приватно ама сакам сега матичен да му пишам.
читам дека работела со плави картони дали важи уште тоа?
поздрав


ИЗВОРНА ПОРАКА: sandriana

Дечки,
препорака за педијатар околу Аеродром и Лисиче-некој кој достојно и професионално си ја врши работата? И работи како матичен, со сини картони. На ниет сум да ја менувам матичната од Јане Сандански...Кај Кармен-Цекич не примаат веќе нови дечиња...некој со позитивно искуство ако има, кажувајте...

ИЗВОРНА ПОРАКА: raklav

vlae-gorce i okolina ja preporacuvam Svetlana Zotovska vo poliklinika gorce petrov super e
ali ima mn.guzva pa sea videte





< Поракaта ја уредил Pepelaska RR -- 9.11.2012 23:36:14 >


_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 369
   RE: Педијатар
9.11.2012 23:49:19   
Andriance

ИЗВОРНА ПОРАКА: sandriana

Дечки,
препорака за педијатар околу Аеродром и Лисиче-некој кој достојно и професионално си ја врши работата? И работи како матичен, со сини картони. На ниет сум да ја менувам матичната од Јане Сандански...Кај Кармен-Цекич не примаат веќе нови дечиња...некој со позитивно искуство ако има, кажувајте...



Сандриана....кај ПЗУ Смоковска ги имаш Маја и Звезда...достапни на моб...не се врв..ама се меѓу подобрите

< Поракaта ја уредил Pepelaska RR -- 10.11.2012 9:27:56 >


_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 370
   RE: Педијатар
11.11.2012 21:59:56   
eli07
Moze li nekoj da mi kaze zbor dva za dr.Nabil Simrin vo poliklinika Neuromedika...Maticen pedijatar ni e a ama nekako mi e malku cuden.Eden pregled ok, drug pregled totalno nezainteresiran :( Dali deka ne go vladee seuste dobro makedonskiotuser posted image user posted image pa takov vpecatok mi ostaviuser posted image Blagodaram

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 371
   RE: Педијатар
12.11.2012 10:09:14   
Mihaela 2010
Moze li nekoj da mi kaze zbor dva za dr.Nabil Simrin vo poliklinika Neuromedika...Maticen pedijatar ni e a ama nekako mi e malku cuden.Eden pregled ok, drug pregled totalno nezainteresiran :( Dali deka ne go vladee seuste dobro makedonskiot pa takov vpecatok mi ostavi Blagodaram



Eli07,i nie se lecime kaj nego...sto znam porano i jas imav takov vpecatok,ke go prasam nesto nema da mi odgovori,ama vo princip sum zadovolna,i mislam deka e dobar doktor,a baska sega e sam,pa moze se mu se sobralouser posted image
go odbarme nego bidejki ne e od onie doktori vednas da ti tupne antibiotik i da go resi problemot,sekogas gleda prvo na prirodna baza,pa epten ako e losa rabotava da dade antibiotik... i vo sekoe vreme e dostapen na mob..

(Одговор на членот eli07)
Непосредна врска до пораките: 372
   RE: Педијатар
12.11.2012 10:38:30   
Beatris
Јас имам пишувано за доктор Набил погоре. Презадоволна сум. Не би го менувала ни за 10 други доктори. Објективен, информиран, со големо искуство, благодарение на него имаме изграден, јак имунитет, никогаш не сме пиеле никаков лек, антибиотик, освен парацетамол. Ќерка ми има 18 месеци.

А, да, и како што кажа Михаела секогаш е достапен на мобилен, што ми е многу важно

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 373
   RE: Педијатар
12.11.2012 10:45:11   
eli07
Ok togas....ne si go menuvame.Fala za informaciite user posted image

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 374
   RE: Педијатар
7.12.2012 15:18:13   
Malecka23
decki ima nekoj da mi piss PP brojce od Smokovska i da mi kaze dali rab vo 2smeni i kade tocno se naoga
thx odnapred

(Одговор на членот eli07)
Непосредна врска до пораките: 375
Страница:   <<   < Претходна страница  13 14 [15] 16 17   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  13 14 [15] 16 17   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Што да дознаете.
пеперутка16

Кога би носеле тројки, што би направиле?