|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  12 13 [14] 15 16   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Педијатар
11.4.2012 22:41:44   
amateuress
Еј, супер вести за Лазеска, значи ќе продолжи по некое време да работи како матичен. јупи!
ништо битно постов, само да си се порадувам user posted image , се утепав мислење кој да го барам за матичен.

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 326
   RE: Педијатар
11.4.2012 23:01:33   
Maca25
само мора да се отиде до кај неа и да се запишат податоци во нов картон и да се потполни таму некој документ. снаа ми сега на приватно била, и наплатиле 350 денари за преглед.

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот amateuress)
Непосредна врска до пораките: 327
   RE: Педијатар
11.4.2012 23:25:09   
amateuress
ok, thanks za info Maca user posted image

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 328
   RE: Педијатар
13.4.2012 15:40:57   
Felly RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Millie

Dragi mamicki, bi sakala da ve prasam dali nekoja od vas ima kontakt od dr. Marija Hristova. Fala odnapred!




ИЗВОРНА ПОРАКА: Marija_L

na zlatna kniga mozes da i go najdes brojot mediko marija ima dve ordinacii vo cair i vo karpos:)



_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот amateuress)
Непосредна врска до пораките: 329
   RE: Педијатар
16.4.2012 7:29:37   
Mimushka
do krajot na mesecot i e suspenzijata?sigurni ste?Jas veke morav da go prefrlam kartonot mi trebaa upati.Bez problem mozampak da se vratam kaj nea vo maj, iako vo april sum izbrala drug maticen?Znae li nekoj?Kolku cesto mozes da menuvas maticen doktor?

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 330
   RE: Педијатар
16.4.2012 10:08:22   
Maca25
Можеш веќе во мај да ја избереш пак за матичен, доколку во мај и заврши суспензијата. Јас утре ќе одам кај неа, треба прво да видам која смена е, да ја префрлам ќерка ми кај друг докрот затоа што и на мене ми требаат упати. Ќе ја префрлам кај некоја од нејзините колешки во Румунска, па после пак ќе си се префрлиме кај Лазеска.

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Mimushka)
Непосредна врска до пораките: 331
   RE: Педијатар
16.4.2012 19:18:53   
tinush
Барам нов матичен за Дамјан. Да работи со сини картони, блиску до Пинтија, задоволни пациенти. Има некој таков да ми препорачате?

_____________________________

Највредниот накит околу мојот врат се рацете на мојот Син

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 332
   RE: Педијатар
12.5.2012 20:42:40   
natus
RR-ki da ve zamolam za odgovor...od se do sega procitano resiv da odime kaj Nade, ama za maticen da ja izberam Maja mislam bese, sto raboti kaj nea, e sega, dali pregledot go plakam tolku samo koga odam kaj Nade? specijalno se najavuvam za tamu, a kaj Maja si odi so sini kartoni? t.e pregledot e bez pari??? i uste ako moze nekoj da mi pise brojce za zakazuvanje kaj Nade, a ne eloso i ako nekoj ima info za Davceva dali prodolzila veke po staro, i brojce od nea. Vi blagodaram mnogu, itno mi treba. POzdrav

(Одговор на членот tinush)
Непосредна врска до пораките: 333
   RE: Педијатар
12.5.2012 23:04:42   
Andriance
ИЗВОРНА ПОРАКА: natus

RR-ki da ve zamolam za odgovor...od se do sega procitano resiv da odime kaj Nade, ama za maticen da ja izberam Maja mislam bese, sto raboti kaj nea, e sega, dali pregledot go plakam tolku samo koga odam kaj Nade? specijalno se najavuvam za tamu, a kaj Maja si odi so sini kartoni? t.e pregledot e bez pari??? i uste ako moze nekoj da mi pise brojce za zakazuvanje kaj Nade, a ne eloso i ako nekoj ima info za Davceva dali prodolzila veke po staro, i brojce od nea. Vi blagodaram mnogu, itno mi treba. POzdrav


natus ako se najavis i zakazes za kaj Nada si plakjas privatno...kaj maja ako tie maticen ne plakjas i ne zakazuvas...brojce od nada vo pp

< Поракaта ја уредил Andriance -- 12.5.2012 23:08:52 >


_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот natus)
Непосредна врска до пораките: 334
   RE: Педијатар
12.5.2012 23:52:51   
natus
Fala ti mnogu Andrianceuser posted image

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 335
   RE: Педијатар
4.8.2012 14:42:53   
cleo
Mamicki, moze li nekoj da mi predlozi dobar pedijatar vo okolinata na Gjorche, Vlae, eventualno Karposh? Bebeto mi ima 2 nedeli i nekoj den i sakame da si odbereme ovde blisku nekoj dobar pedijatar. Do sega odevme vo Remedika, zadovolni sme, ama mnogu ni e daleku. Fala mnogu odnapred!

(Одговор на членот natus)
Непосредна врска до пораките: 336
   RE: Педијатар
4.8.2012 18:43:55   
Maca25
Докторка Снежана Лазеска во Букурешт. На сите ја препорачувам.

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот cleo)
Непосредна врска до пораките: 337
   RE: Педијатар
4.8.2012 23:05:59   
Natuska85

ИЗВОРНА ПОРАКА: cleo

Mamicki, moze li nekoj da mi predlozi dobar pedijatar vo okolinata na Gjorche, Vlae, eventualno Karposh? Bebeto mi ima 2 nedeli i nekoj den i sakame da si odbereme ovde blisku nekoj dobar pedijatar. Do sega odevme vo Remedika, zadovolni sme, ama mnogu ni e daleku. Fala mnogu odnapred!


Клео нас матична ни е Радица Маџоска од Поликлиниката во Ѓорче ама не ти ја препорачувам имам многу пациенти и не обрнува внимание доволно.Тука во Ѓорче се и др.Ленче и др.Светлана и кај двете сме биле на замена кога работеле и од двете сум презадоволна...
Кај живееш ти,дај да ги прошетаме бебулињава заедно во паркчето во Ѓорче некој денuser posted image

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот cleo)
Непосредна врска до пораките: 338
   RE: Педијатар
4.8.2012 23:27:38   
cleo

ИЗВОРНА ПОРАКА: Natuska85 RR


ИЗВОРНА ПОРАКА: cleo

Mamicki, moze li nekoj da mi predlozi dobar pedijatar vo okolinata na Gjorche, Vlae, eventualno Karposh? Bebeto mi ima 2 nedeli i nekoj den i sakame da si odbereme ovde blisku nekoj dobar pedijatar. Do sega odevme vo Remedika, zadovolni sme, ama mnogu ni e daleku. Fala mnogu odnapred!


Клео нас матична ни е Радица Маџоска од Поликлиниката во Ѓорче ама не ти ја препорачувам имам многу пациенти и не обрнува внимание доволно.Тука во Ѓорче се и др.Ленче и др.Светлана и кај двете сме биле на замена кога работеле и од двете сум презадоволна...
Кај живееш ти,дај да ги прошетаме бебулињава заедно во паркчето во Ѓорче некој денuser posted image


Da, sum slusnala za Radica, i pretpostavuvav deka ima eden kup pacienti, a takva ne mi treba bas zasto definitvno nema da obrne vnimanie kako sto treba. Iskreno, non-stop birame so soprugot nekoj si "iminja" od doktorskata fela od site oblasti i da ti kazam pravo nikogas ne sme usluzeni kako sto treba zaradi pregolemiot broj na pacienti. Taka da podobro da izbereme nekoj nepoznat. A kade da gi najdeme Dr. Lence ili Svetlana? Isto vo Poliklinikata vo Gjorche ili?
Za setkanje sme prvi user posted image ama uste sme mnogu mali, uste nemame ni tri nedeli user posted image Uste malku da prkneme i ke ve pobarame obavezno za druzba po pp. Pozdrav i backi do bebuska user posted image

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 339
   RE: Педијатар
4.8.2012 23:32:52   
Natuska85
Да во поликлиниката имаат ординации и они.Ве чекаме за дружбаuser posted image

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот cleo)
Непосредна врска до пораките: 340
   RE: Педијатар
14.8.2012 17:39:32   
Novtato
Здраво горди мамички. Мојата сакана е со вас подоло време, го пратиме сајтот и советите кои се споделуваат. Ќе ве замолам за ваш предлог околу матичниот лекар.

Живееме во капиштец близина на - Идадија, Медика+, Железничар, и како што дознав од пишаното во форумот, стара амбуланта во капиштец. Не е проблем дали педијатарот е приватен, но одлично би било да работи со плави картони. Се потрудив да ја прочитам темава, но е премногу долга и непотребни информации тон. Ќе ве замолам за прецизни информации за педијатарот. Комуникативен, добар пристап со детето, да е достапен со други зборови user friendly.

Досега имавме искуство со педијатрите во ре-медика, од едната бевме задоволни, вторатан не разочара. Денеска бевме на вакцинација и запознавме една од докторките во идадија, но некако не сме задоволни со пристапот. Се прашувам дали е до тинтрањето на родителите или до децата. Треба да избереме матичен лекар, па ако имате искуство со педијатрите од идадија, ве молам споделете. Искуството со било која здравствена установа во близна на капиштец е исто така добредојдено.

Благодарам, поздрав.

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 341
   RE: Педијатар
16.8.2012 18:16:14   
malenaa
zdravo mamicki!!!!
Dali imate nekoj preporaki za dobar pedijatar nekade vo kisela voda ili blizina na kisela voda ....da e dobar, usluzliv, dostapen ....znaete li nekoj..treba da izberam maticen za Leonid......fala vi mamicki
pozdrav

(Одговор на членот Novtato)
Непосредна врска до пораките: 342
   RE: Педијатар
20.8.2012 21:46:12   
malenaa
mamicki ...
kazte mi za d-r Slaica Todorovska kakov pedijatar e, od pedij.ordinac.Pantelejmon e, kaj crven krst kaj socijalno se naogala, pa nekako mi e poblisku, kaze te mi za neze nekoe iskustvo, kakov pedijatar e??????

(Одговор на членот malenaa)
Непосредна врска до пораките: 343
   RE: Педијатар
20.8.2012 22:37:23   
Maca25
маленаа прочитај неколку страни уназад и ќе прочиташ искуства од педјатрите. Знам дека има некој пишувано за оваа докторка.

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот malenaa)
Непосредна врска до пораките: 344
   RE: Педијатар
29.8.2012 15:04:08   
Bilence2
Nie sme kaj Snezana Lazeska, vo Bukuresht. Prezadovolni sme i nie a i sin mi koga ke.spomnevme doktor vikase jas kaj dr. Zane sakam. I toj ja obozava:) ne znam dali e do nea ili do negoviot imunitet no navistina za ovie 6 godini dali 3 pati piel antibiotik, pretezno faka slabi nastinki i virozi bez dopolnitelni komplikacii kade bi imalo potreba od.antibiotik. David odese vo gradinka od 2 godini i toa isto nemase vlijanie na negovata zdravstvena sostojba. Mislam deka.zaslugata e nejzina, bidejki nejzinite soveti i dijagnozi se.pokazaa tocni i delotvorni. Blagodarna sum i neizmerno za zdravjeto na mojot sin. Toplo ja preporacuvam na site koi imaat potreba.

_____________________________

A baby makes love stronger, the days shorter, the nights longer, savings smaller and a home happier.

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 345
   RE: Педијатар
11.9.2012 12:16:30   
mami2
Има ли некој искуство со др. Слаѓана Ристовска, до сега работела во Неуромедика.
Отвара ординација, ептен блиску до мене. Јас ги носам децава кај Старковска во Идадија. Се мислам дали да ги префрлам поради близината, а и Старковска е постара, па да не се пензионира во блиско време...

(Одговор на членот Bilence2)
Непосредна врска до пораките: 346
   RE: Педијатар
11.9.2012 13:43:20   
Beatris
За Слаѓана немам ни лош коментар а ни некој ВАУ! Сме биле неколку пати додека беше во Неуромедика (матичен ни е Набил), пр. кога не бил он на смена, и докторкава вака е ок, објаснува убаво, достапна е, можеш да ја добиеш на мобилен, само мислам дека повеќе форсира лекарства (барем повеќе од колку што мислам ја дека треба, а и во споредба со нашиов доктор). Се на се жената е ок, барем по мое мислење

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот mami2)
Непосредна врска до пораките: 347
   RE: Педијатар
24.10.2012 18:59:25   
Octavia
Јас сум малку збунета, па да си побарам помош на РР user posted image . Матична на малава и е др. Славица од Св. Пантелејмон. Работи со сини картони. ОК лекарка е, не дава антибиотици лесно, не е многу пристапна, ама не се сомневам во стручноста. That being said user posted image , да поминам на главното. Секое одење ни наплаќа по нешто, и тоа прилично. На пример минатиот пат брис од грло (прават таму некој брис од грло само за стрептокока со резултати готови за 5-6 мин) ни наплати 450 ден, АСТ 250 ден, инхалација 250 денари, знаци 1000 ден преглед кај матичен кој работи со сини картони... Некако ми е премногу. Читам на друга тема, матичен не смее да наплати мед. потврда за дете, а нас ни ја наплаќа 250 ден. Еднаш дури само реков да ни напише наод, бевме на лекар, беше болничка малку малава, а требаше на вакцина да одиме, викам не мора потврда, доволно е наод, тоа ќе им го однесам, за да одложиме, па ми наплати 250 ден. Во секој случај, еднаш или двапати дали сме отишле, а да не ни е ништо наплатено. И само тоа ме буни, сите познати ми кажуваат дека тоа е премногу, а јас сум цела user posted image ... Има некој слично искуство?

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 348
   RE: Педијатар
24.10.2012 19:36:13   
SkCura77
Искрено, Октавиа, премногу е! Многу плаќаш! До 1 година возраст за дете е све бесплатно, преглед, анализа на крв и урина со син картон, контрола, а ако правиш специфични наоди на крв, во ред е да се платат или во приватна лабораторија секако дека се плаќа. Потврдата исто така треба да биде бесплатна. Консултирај се со други нејзини пациенти, да видиш за што конкретно плаќаш.

(Одговор на членот Octavia)
Непосредна врска до пораките: 349
   RE: Педијатар
24.10.2012 19:38:12   
SkCura77
За над 1 година дете, прегледот е бесплатен, инхалациите не треба да бидат повеќе од 100-150 денари максимум, контрола бесплатна, наоди од крв и урина со син картон ќе имаат симболична цена...

(Одговор на членот SkCura77)
Непосредна врска до пораките: 350
Страница:   <<   < Претходна страница  12 13 [14] 15 16   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  12 13 [14] 15 16   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?