|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  10 11 [12] 13 14   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Педијатар
16.3.2012 17:42:30   
Ikana
Sarah ne me sfakjaj pogreshno, znaci nemam zavist sprema nikogo, ako imam problem za kaj taa doktorka utre prva pred ordinacija kje i se nacrtam. Ama posto nekoi tuka se mnogu 'jaki' i bas znaat koj pedijatar koja specijalnost ja ima, se povlekuvam i se nadevam od moite postovi, kako i postovite na dostickage i jovana kje izvlecete nesto pametno i mudro a ne koj na kogo e ljubomoren. Pozdravce!

(Одговор на членот Sarah)
Непосредна врска до пораките: 276
   RE: Педијатар
16.3.2012 17:45:11   
Ikana
Sarah ne me sfakjaj pogreshno, znaci nemam zavist sprema nikogo, ako imam problem za kaj taa doktorka utre prva pred ordinacija kje i se nacrtam. Ama posto nekoi tuka se mnogu 'jaki' i bas znaat koj pedijatar koja specijalnost ja ima, se povlekuvam i se nadevam od moite postovi, kako i postovite na dostickage i jovana kje izvlecete nesto pametno i mudro a ne koj na kogo e ljubomoren. Pozdravce!

(Одговор на членот Sarah)
Непосредна врска до пораките: 277
   RE: Педијатар
16.3.2012 17:47:01   
Andriance
ИЗВОРНА ПОРАКА: Ikana

Mianke, so ili bez antibiotik ako e virus 7 dena MORA da gi odlezi.....Ako ima bakterija onda antibiotik kje ti prepishat spored antibiogram, spored toa bakterijata na sto e senzibilna.
A ako ni toa ne pomaga, Luci kaza deka homeopat mnogu i pomognal, i homeopatski lekovi. Taka da i taa opcija da si ja imash predvid.


Taka e.,,ama znaes kolku pedijatri za VIRUS prepishuvaat antibiotik... i davaat bez antibiogram .samo da klukas bebe i da mu namaluvas imunitet..bas taka..eve nie sme 8 - mi den so jaka viroza,...i da cuknam vo drvo pominavme bez antibiotik...a da otidev drzavno znaes sto kje me cekase.,..KOZLE ne daj boze....nikoj ne te tintra 8 dena - dva pati na den za disi disi user posted image samo za da bide siguren deka ne se slealo nadole.. ( cist primer deka ne raboti samo za pari ) nie pominavme so sinomarin kapki...tapkanje po grce so polusvitkana raka..masaza na nose..vit C i inhalacija...ete da cuknam vo drvo denes pravevme i krvna slika i CRP i dobri sme..

< Поракaта ја уредил Andriance -- 16.3.2012 17:48:30 >


_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 278
   RE: Педијатар
16.3.2012 17:53:29   
miana

ИЗВОРНА ПОРАКА: arh_diz RR

Miana so sto leci tvojot pedijatar koga nedava antibiotik?

ne me svativte ,ama nema veze!!!!!!

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 279
   RE: Педијатар
16.3.2012 17:53:58   
Andriance

ИЗВОРНА ПОРАКА: Ikana

Sarah ne me sfakjaj pogreshno, znaci nemam zavist sprema nikogo, ako imam problem za kaj taa doktorka utre prva pred ordinacija kje i se nacrtam. Ama posto nekoi tuka se mnogu 'jaki' i bas znaat koj pedijatar koja specijalnost ja ima, se povlekuvam i se nadevam od moite postovi, kako i postovite na dostickage i jovana kje izvlecete nesto pametno i mudro a ne koj na kogo e ljubomoren. Pozdravce!


Srce..abe ti neshto si mi zbuneta...pa ti si taa koja prva ocna da gi sporeduva Smokovska so Sofijanov i sli...ti barem znaes koj sto raboti...ja ete poima nemav ama doznav...i ubavo ti pisala dosticage...i JovanaJ - toa na tvoite postovi se odnesuva

_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 280
   RE: Педијатар
16.3.2012 18:00:11   
Ikana
E pa ve utepav od prashuenje sto lekar e ima li specijalnost i uste ne mi kazavte po sto e specijalist i predloziv nekoj sto e daleku i se citiram sebe nesporedlivo pokvaliteten....znaci jas koga zboram nesto Andriance, i prasuvam, prasuvam za mene sto me interesira, a ne site sto gi interesira....
I za praenje ko sto pisa pojaki, site sme jaki, ako pominese niz toa jas sto pominav, znaes kakva kje bese?!?!?! Eheeeeeuser posted image
Znaci muabetot za nosenje na lekar bese.....mamo koja e taa smokovska...majka mi mi vika, ostaj ti sea smokovska, ne e ona za tebe, pokvaliteten nekoj ti treba tebe. Tolku.

< Поракaта ја уредил Ikana -- 16.3.2012 18:05:44 >

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 281
   RE: Педијатар
16.3.2012 18:07:00   
Andriance
ИЗВОРНА ПОРАКА: Ikana

ne e ona za tebe, pokvaliteten nekoj ti treba tebe. Tolku.


ete tuka ti e tebe greshkata....pak...ne se razboti za pokvalitetten be Ikana...dva razlicni doktori se....razlicno raboti lekuvaat....znachi tebe ti treba doktor od drug rang bransha kako da go narecam...

izvini ama jas uste prviot pat pisav sto e smokovska ..i ne samo jas.....

< Поракaта ја уредил Andriance -- 16.3.2012 18:08:00 >


_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 282
   RE: Педијатар
16.3.2012 18:09:01   
Andriance

ИЗВОРНА ПОРАКА: miana


ИЗВОРНА ПОРАКА: arh_diz RR

Miana so sto leci tvojot pedijatar koga nedava antibiotik?

ne me svativte ,ama nema veze!!!!!!


miana dusho...ete ja te3 svativ i ti pisav...

_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 283
   RE: Педијатар
16.3.2012 18:11:34   
Ikana
pedijatar specijalist primarius doktor taka? Specijalist za sto konkretno? Neonatolog? Imunolog? Kardiolog...? Ili internist? Vo pedijatrija isto kako i regular medicina za vozrasni ima specijalnost...Lele nemozam vise, na kraj nisto ne sme se razbrale ko sto treba. Mene ne mi e jasno zasto od perspektiv ana zavist mora ad bide se gledano....zasto ne moze da bide od perspektiva na ednostavno ne e toa sto ti treba tebe!


< Поракaта ја уредил Ikana -- 16.3.2012 18:14:46 >

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 284
   RE: Педијатар
16.3.2012 18:22:58   
Andriance

ИЗВОРНА ПОРАКА: Ikana

.zasto ne moze da bide od perspektiva na ednostavno ne e toa sto ti treba tebe!



moze...ama ti ne se izrazi vaka...znachi za tvojot problem nemoze da ti pomogne Nada,..ama toa ne ja pravi nekvalitetna kako shto se izrazi ti...ednostavno ti treba dottor sto leci poinakvi raboti...

sega pojasno e?? a moral li da bide sprecijalist po neshto??? nemoze da bide samo pedijatar???

_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 285
   RE: Педијатар
16.3.2012 18:26:06   
Ikana
E pa sega sto e? Pedijatar specijalist ili samo pedijatar? Ili primarius doktor specijalist? Znaci ic nisto ne se razbravme, ajde neka bide taka, samo da znaete po milioniti pat kazuvam ne ja ocrniv zenata! tuku site se nafrlija na majka mi posto rekov deka taka mi kazala, za nesto sto ocigledno taa doktorka ne e ni kompetentna. Sto se ne procitav, zavist, ljubomora, malogragjanshtina....mnogu turski serii gleate!
user posted image

< Поракaта ја уредил Ikana -- 16.3.2012 18:33:39 >

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 286
   RE: Педијатар
16.3.2012 18:38:15   
Popce
Prim. Dr. Nada Smokovska
Pedijatar
34325 reg. broj

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 287
   RE: Педијатар
16.3.2012 18:43:02   
Ikana
Fala sega znam, i gleam deka za skroz razlicna rabota sum pravela muabet, mea culpa!
ИЗВОРНА ПОРАКА: Popce

Prim. Dr. Nada Smokovska
Pedijatar
34325 reg. broj



(Одговор на членот Popce)
Непосредна врска до пораките: 288
   RE: Педијатар
16.3.2012 18:48:34   
kikicka
АМИН!!

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 289
   RE: Педијатар
16.3.2012 19:03:04   
Ina11
cccccc devojki ne mi se veruva deka tolku vreme izgubivte za da si dokazete edna na druga koj doktor e podobar....gi iscitav postovite od sto jas stvarno ne mozam da poveruvam kakvi debati se vodele, znaete, duri na momenti se gubevte vo komentarite, sorry morav da kazam pa i po cena da bidam lincuvana od vasa stranauser posted image  Ajde videte ide prolet, zimava izgleda na site malku im vlijaela na raspolozenie!
E sega za temata, jas bev mnogu zadovolna od rabotata na dr. Pehcevska na Klinika, dodeka lezev otkako se porodiv. Za mene licno dosta stabilen doktor. A inaku kako maticen pedijatar za redovni kontroli i dvete deca mi gi vodi dr. Violeta od Voena Bolnica user posted image

_____________________________

17.01.2008
26.11.2011

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 290
   RE: Педијатар
16.3.2012 19:23:26   
Sarah
Hahah stvarno zabegavme. Eve jas konkretno ke si kazam za sebe. Zabegav user posted image user posted image
Ajde zenski no hard feelings. Jas sum zadovolna od mojata doktorka i kako Adrijance i jas minatiot mesec sekoj den bev tamu na inhalacii i cuda ama ne zavrsivme vo bolnica. Inace porano sekoja zima bevme gosti vo kozle i drzavna. I mozda zatoa malce zabi pokazav ama aj sekoja majkicka si znae najdobro. Fala na Bog ima doktori pa moze i da birame. A Ikana izgleda turskive serii ni vlijaat i da ne gledame gi fakame reklamite user posted image user posted image

(Одговор на членот Ina11)
Непосредна врска до пораките: 291
   RE: Педијатар
17.3.2012 0:11:03   
Viktori
Јас Б го носам кај Славица Тодоровска. Има поделени мислења за неа, не за стручноста, туку за односот. Читав некаде постови демек ладна била, не и се објаснувало многу. Мене искрено не ми ни треба некоја да ми тупи 3 саати. Добро, можеби за бебиња треба да се има помек став, ама па јас Б го префрлив кај неа откако наполни 2 години, баш затоа што никој не знаеше што му е, а и таа само се сомневаше дека има шанса да е алергија. Неа ми ја препорача доктор Јани Враготеров од Систина.

Славица ми е супер. Жената работела на клиника, ама си излегла, сите испитувања на клиника ги прави, ти не се малтретираш, знае точно кај кого да те прати и кога, ако има потреба нели.

Од 100 пати на лекар, 0 антибиотици препишала. Се инхалира, па се тапка, па се преслушува и така 100 пати ако треба.

Јас сум презадоволна.

_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Sarah)
Непосредна врска до пораките: 292
   RE: Педијатар
17.3.2012 9:56:34   
Felly RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Natasa981

Felly, jas pa mislam deka i treba da se rangiraat doktorite.. Zosto da ne se znae koj e dobar a koj podobar? Nasite iskustva go rangiraat doktorot a ne muabetite rekla-kazala ili nasite falbi .. Jas veruvam deka ima i dobri i losi doktori.Ne se site doktori najdobri ; iskreno ako slusnam deka nekoj ne e zadovolen od konkreten pedijatar moeto bebe ne bi go nosela tamu. Eve ovde na forumov procitav nekolku stranici nanazad i site ja falat d-r Smokovska. Tamu bi go odnela bebevo na nareden rutinski pregled.


Natasa981, не си ме сфатила што сакав да кажам. Реков да не ги рангираме - мојот е подобар од твојот. А инаку разменувањето на искуства е сосема во ред, и секако дека може да ни помогне да се одлучиме кај кој доктор ќе одиме. Ако не сме имале можност за лично искуство со некој педијатар, секако дека би ни помогнале искуствата на другите за да си оформиме некоја слика за тој педијатар. За тоа е и форумов - за да разменуваме мислења и искуства, ама па не да се натпреваруваме кој оди кај подобар педијатар.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Natasa981)
Непосредна врска до пораките: 293
   RE: Педијатар
3.4.2012 15:07:03   
dostickage
Najnovo e sto Dr Sneze Lazeska od Bukurest povekje ne raboti so sini kartoni. Se skarale so fondot.
Super si e zenata , koj kje mu misli za nov maticen da mu se snevidiuser posted image
A jbg mora da ima deteto maticen lekar bez razlika kade kje go nosam na privatno

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 294
   RE: Педијатар
3.4.2012 21:03:30   
Maca25
Озбилно ова?!?! Од кога не работи со сини картони??!
Кај да барам сега друга матична докторка!?!?!

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 295
   RE: Педијатар
4.4.2012 12:23:19   
Mimushka
Др Лазеска не работи со сини картони изгледаи направиле некоја намештаљка.
И ние бевме кај неа а сега не занм.
ЗА Смоковска да ви кажам дека не спаси од Козле , барем за сега така изгледа. Два дена одиме на инхалации веке сме многу подобри.Инаку во Козле самат потпишав дека не остануваме,и на никој во животот не му посакавума да треба да оди таму.Викам како Министерот не отиде со неговите камери кај ценетите арогантни докторици кои треба да ги лекуваат нашите дечиња, а се однесуваат со нив како да сепредмети(рекламата на владата не ги третирајте вашите деца како стока user posted image user posted image user posted image )
Забегав од темава-СМОКОВСКА беше единствената која ми рече не грожи се мајка се ке биде добро.ВЕЧНО КЕ и бидам благодарна-Дететето ми е МНОГУ ПОДОБРО!

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 296
   RE: Педијатар
4.4.2012 12:29:56   
Maca25
Добро, а ако не работи со сини картони, може да биде матичен лекар? Или и она како Смоковска ќе биде?

Значи ако не може повеќе да и биде на ќерка ми матичен лекар, треба да си го земам картонот од кај неа така? и да го однесам кај докторот кој ќе го одбереме за матичен?! Треба нешто како пројава/ одјава да се однесе?

И сега не дај Боже, детето да ти се разболи и ти треба упат за нешто или рецепта, немаш доктор?!?!?

Мимушка сте биле кај Лазеска сега брзо? Го наплаќа приватно прегледот?

< Поракaта ја уредил Maca RR -- 4.4.2012 12:31:51 >


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Mimushka)
Непосредна врска до пораките: 297
   RE: Педијатар
4.4.2012 12:34:31   
Mimushka
Да прегледот се наплака 300 денари, но и тоа не е проблем.Проблемот е штоне може да издава рецепти, упати, ништо.
За нов матичен не треба одјава зошто дефакто немате матичен.

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 298
   RE: Педијатар
4.4.2012 12:45:25   
Ikana
Ајде сега кај да и најдам нов матичен??? Како тргна со документи неделава уште понеделнички реков јас ќе се замараме со документи цела недела пихххх!!!

(Одговор на членот Mimushka)
Непосредна врска до пораките: 299
   RE: Педијатар
4.4.2012 12:47:33   
rina13

ИЗВОРНА ПОРАКА: Maca RR

Добро, а ако не работи со сини картони, може да биде матичен лекар? Или и она како Смоковска ќе биде?

Значи ако не може повеќе да и биде на ќерка ми матичен лекар, треба да си го земам картонот од кај неа така? и да го однесам кај докторот кој ќе го одбереме за матичен?! Треба нешто како пројава/ одјава да се однесе?

И сега не дај Боже, детето да ти се разболи и ти треба упат за нешто или рецепта, немаш доктор?!?!?

Мимушка сте биле кај Лазеска сега брзо? Го наплаќа приватно прегледот?

maco za da se odjavis od kaj nekogo treba da ti potpolnat odjava od ordinacijata I so taa odjava da go odnesete kartonot kaj drug maticen lekar oni ke ve prijavat.
Jas mojava ja nosam kaj Todorovska vo Kapistec I mnogu sum zadovolna I od odnos I od strucnost taka da toplo bi vi ja preporacala.

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 300
Страница:   <<   < Претходна страница  10 11 [12] 13 14   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  10 11 [12] 13 14   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?