|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  8 9 [10] 11 12   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Педијатар
8.3.2012 14:40:32   
blue_blue
Зошто и се може user posted image  Шала на страна - жената има 63 години, цел живот е педијатар, работела и во две смени и дежурства, реално може комотно да се пензионира, па не и е потребно да работи сега во две смени и да се јавува на телефон на секоја мајка на детенце што ќе ја побара. И повеќе од доволно и што работи една смена, а пациенти има колку сакаш стврно сите ја препорачуваат оти е навистина добра....

ИЗВОРНА ПОРАКА: lilicka

И јас се мислам да одиме деновиве кај Смоковска...се убаво што ја фалите но зошто работи само 1смена а ако ни е потребна и попладне???Баш не е реално секој др.треба да биде достапен за било каква консултација-информација сепка се работи за мали дечиња!!!

(Одговор на членот lilicka)
Непосредна врска до пораките: 226
   RE: Педијатар
8.3.2012 18:29:10   
Sandric
Mislam deka doktorot ne treba da bide dostapen 24 casa, sepak i tie se luge i si imaat svoj zivot. Nie kako roditeli mnogu cesto zamarame so nepotrebni prasanja i se kreva panika bez potreba. Sepak od denes do utre ne moze da se sluci nisto sto doktorkata bi go resila po telefon.

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 227
   RE: Педијатар
8.3.2012 20:16:15   
lilicka

ИЗВОРНА ПОРАКА: blue_blue

Зошто и се може user posted image  Шала на страна - жената има 63 години, цел живот е педијатар, работела и во две смени и дежурства, реално може комотно да се пензионира, па не и е потребно да работи сега во две смени и да се јавува на телефон на секоја мајка на детенце што ќе ја побара. И повеќе од доволно и што работи една смена, а пациенти има колку сакаш стврно сите ја препорачуваат оти е навистина добра....

ИЗВОРНА ПОРАКА: lilicka

И јас се мислам да одиме деновиве кај Смоковска...се убаво што ја фалите но зошто работи само 1смена а ако ни е потребна и попладне???Баш не е реално секој др.треба да биде достапен за било каква консултација-информација сепка се работи за мали дечиња!!!


Ххахаха...е па незнаев дека е пред пензијаuser posted image

(Одговор на членот blue_blue)
Непосредна врска до пораките: 228
   RE: Педијатар
8.3.2012 22:35:45   
Sarah
Eh site doktori da se kako Smokovska ke ni procveta zdravstvoto. Gi saka decata i ima trpenie so roditelite....prekrasna zena. user posted image user posted image Si vikam samo Gospod neka i dava zdravje da moze da raboti zatoa sto po tolku lutanja sega konecno se stacioniravme. I ne ja menjam za nisto. MOeto bebe pred mesec dena da bevme kaj drug dr komotno nemase da se zamara i ke zavrsevme vo kozle kako sto stalno zavrsuvav so pogolemite deca. A ona ja izgura rabotata do kraj i fala na Bog se opraivme. Stvarno ja pocituvam zenata. I ic ne gi zalam parite. Neka bide za zdravje na decata. A toa mi e najvazno. I jas koga mi stigne plata si imam poseben fond za medicina i taka imame koga treba. A nekoj pat treba poveke a nekojpat pomalce. I da vi kazam deka iako ona raboti samo do 14:00h Maja sto raboti tamu ni e maticna, a Zvezda raboti popladne do 20:00h. Taka da ako imam nekoe prasanje se javuvam i dobivam stucen odgovor ili pregled. Sepak oni se nejzina skola. taka si ja imame naredeno i nas mnogu dobro ni funkcionira.

(Одговор на членот lilicka)
Непосредна врска до пораките: 229
   RE: Педијатар
8.3.2012 22:37:29   
Sarah
Eh site doktori da se kako Smokovska ke ni procveta zdravstvoto. Gi saka decata i ima trpenie so roditelite....prekrasna zena. user posted image user posted image Si vikam samo Gospod neka i dava zdravje da moze da raboti zatoa sto po tolku lutanja sega konecno se stacioniravme. I ne ja menjam za nisto. MOeto bebe pred mesec dena da bevme kaj drug dr komotno nemase da se zamara i ke zavrsevme vo kozle kako sto stalno zavrsuvav so pogolemite deca. A ona ja izgura rabotata do kraj i fala na Bog se opraivme. Stvarno ja pocituvam zenata. I ic ne gi zalam parite. Neka bide za zdravje na decata. A toa mi e najvazno. I jas koga mi stigne plata si imam poseben fond za medicina i taka imame koga treba. A nekoj pat treba poveke a nekojpat pomalce. I da vi kazam deka iako ona raboti samo do 14:00h Maja sto raboti tamu ni e maticna, a Zvezda raboti popladne do 20:00h. Taka da ako imam nekoe prasanje se javuvam i dobivam stucen odgovor ili pregled. Sepak oni se nejzina skola. taka si ja imame naredeno i nas mnogu dobro ni funkcionira.

(Одговор на членот lilicka)
Непосредна врска до пораките: 230
   RE: Педијатар
9.3.2012 9:11:12   
blue_blue
Ззвезда што работи кај Смоковска не ја знам,ама Маја не ми се допаѓа. Прво не е педијатар, второ од сите три пати кога бев кај неа ни еднаш не ми кажа што му е на детето...па може му е ова, може она.. Ќерка ми имаше црвено и потечено око немавме поима од што и е - легнала да спие и така станала...Маја прво крена паника - па како, па што, па може да и од ова од она...зема ми дае капки Тобрадекс кои се антибитоски. од кога не и помина ништо после 3 дена ставање капки ја однесов на очен лекар и тој ми рече ова е „модрица„ на око настаната од механички удар. Нема никакви оштетивања на окото и не треба никаква терапија, само ќе се повлече, а капките немаат никаков ефект пошто не се работи за инфекција....За Смоковска сум сигурна дена нема шанси да утне дијагноза, скроз друга прикаска е она...И колку е фина со децата, трпелива со родителите - цар е стварно! Само што, ко што пишав погоре со две деца кои идат во градинка мене ми е  тоа преголем трошок, далеку ми е, и не ми е достапна што страшно ми значеше лани кога прв пат почнаа да ми се разболуваат децава од стандарни болести од градинка...Пошто нас Радица Маџоска супер не тинтра и пошто она е потполно иста во ставови, стручност и темелност како Смоковска, јас сум си супер задоволна што децата она ми ги лечи, а кога ќе се пензионира она снашка и Данче се надевам дека ќе наследи ординација, а и она е ептен на место, така да децава ми се решени со доктор

(Одговор на членот Sarah)
Непосредна врска до пораките: 231
   RE: Педијатар
11.3.2012 18:25:11   
Beatris
ИЗВОРНА ПОРАКА: Mihaela 2010

Izvinete sto sum malku daleku od temava ama ve citam i gledam ja zatvorile Neuromedika,prv pat slusam pa ke mi kazete sto e rabotava,posto malata ja nosime na pedijatar tamo???



ИЗВОРНА ПОРАКА: temjana


ИЗВОРНА ПОРАКА: Mihaela 2010

Izvinete sto sum malku daleku od temava ama ve citam i gledam ja zatvorile Neuromedika,prv pat slusam pa ke mi kazete sto e rabotava,posto malata ja nosime na pedijatar tamo???


Затворена е на 15 дена од ујп мислам. Јавете се во Влае ќе ви објаснат убаво, колку што знам дел од докторите се таму префрлени а дел се на принуден одмор. Сепак да не шпекулираме јавете се најдобро еuser posted image


_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот blue_blue)
Непосредна врска до пораките: 232
   RE: Педијатар
11.3.2012 18:28:24   
Beatris
ИЗВОРНА ПОРАКА: Mihaela 2010

Izvinete sto sum malku daleku od temava ama ve citam i gledam ja zatvorile Neuromedika,prv pat slusam pa ke mi kazete sto e rabotava,posto malata ja nosime na pedijatar tamo???



Михаела и јас ја носам ќерка ми кај д-р Набил, преместен е во поликлиниката во Влае овие 15тина дена, исто и д-р Слаѓана Ристовска

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 233
   RE: Педијатар
11.3.2012 19:21:59   
taisa
i nie sme kaj dr.nabil i bas treba denovive da odime

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 234
   RE: Педијатар
13.3.2012 16:46:02   
Andriance

ИЗВОРНА ПОРАКА: Natuska85 RR

Завчера бевме на преглед кај Смоковска. Докторката ми е ВРВ !!!!. Сите работи што се погоре пишувани за неа и што ги имав читано и слушано да сега се точни. Значи си плаќаш приватно ама знаеш дека за тие пари си имаш пола саат само за тебе,без да ти влегуваат триста луѓе за рецепти и слични работи и без да чекаш 2 саати во чекална со 20 други болни деца. Презадоволна сум.. user posted image user posted image user posted image


Ја мислам Рингерајки треба да имаат попуст кај неа а?

_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 235
   RE: Педијатар
15.3.2012 0:48:18   
Ikana
Jas iskreno ne slushnav dobar muabet za Smokovska, kao mnogu fama za nisto...se napunila so pari i ne bila tolku kvalitetna i posvetena...i sto e vprocem, opsht lekar, pedijatar specijalist?!
Ako navistina pomaga, alal neka i se parite, ama koga e nekoj kvaliteten, kvaliteten e kaj site. Posebno kaj drugi doktori. A za Smokovska toj muabet ne go slushnav. Sepak, sekoj so svojot izbor, i bravo ako leci deca i pomaga na roditeli, i alal vera na parite, ako e taka. Za mene pedijatar e coek od tipot na dr. Sofijanov postariot i dr. Sofijanova(sto sega e direktor na Detska klinika) i uste nekolku eksperti sto na prsti se brojat, a doktor so nagagjanje dijagnoza ne se stanuva. Moe mislenje!

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 236
   RE: Педијатар
15.3.2012 9:49:08   
Popce
Za mene Smokovska e zakon! Dve deca imam i uste 20 da imam kaj nejze ke gi nosam.

Moiete deca na prsti se broi kolku pati piele antibiotik a golemoto mi e vo gradinka. I ne deka ne se razboluvaat tuku se so prirodni metodi gi lecime user posted image  i super se fala bogu.

A sto se odnesuva do toa koj sto slusnal, ne ni ocekuvam deka drugite doktori ke zboruvaat ubavo za nea, zatoa sto toa bi bilo golema doblest a kaj nas toa go nema. Baska i zavist, strav od konkurencijauser posted image .

Maja i Zvezda ne se uste tolku ispeceni vo zanaetot kako nea, megjutoa, sekogas koga ima potreba ja konsultiraat... Sreka sto ke poraboti uste 2-3 godini dodeka da mi porasne malata.
Gospod da ja blagoslovi taa zenauser posted image .

Kaj pedijatar bitno e da odite postojano kaj istiot, na toj nacin doktorot go znae deteto, go prati i ima poveke uvid vo razvojot na deteto.

Inace, dodeka stignavme kaj Smokovska, pominavme 5 pedijatri, taka da mozam da kazam deka imam ogromno iskustvo so pedijatrite vo Skopje.

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 237
   RE: Педијатар
15.3.2012 19:00:57   
Sarah
Ikana jas ne znam od kade ne si cula dobar muabet za Smokovska. Od licno pacienti sto i bile pa im utnala dijgnoza????? Ili od forumi sto si citala kolku e losa??????? Ili nekoj lekar kako sto kaza Popce. KAko i da e, i jas kako Popce smeniv ne znam kolku pedijatri i konecno ja najdov zenava i ne mrdam od tamu. Ne e ubavo toa da se vika deka se napunila so pari. Pa privatna e i ako na nekoj mu odgovara toa ok a na nekoj sto ne mu odgovra ne mora da ja napaga za toa kolku bila alcna za pari. A vo sistina i remedika kade pregledot e duplo poskap so ke kazete deka se zanikade lugeto sto se punat so pari????? Ne drzi voda toa. nego sekoj si odi kaj so mu odgovara, Iskreno sum davala i po sistina pari za pedijatrija za decava i ne sum bila zadovolna.
JAs ja najdov na forumive i samo za nea se zborese deka e strasen dijgnosticar i deka ne dava antibiotici za dobro utro. I zatoa se resiv kaj nea da idam. Zdravjeto na moite deca pred se. I si plakam i alal neka i se parite. Kolku igracki od jumpoto sum kupila i kolku pari sum frlila taka vo veter ama za ova ne smetam deka se frleni pari. I da vi kazam deka i zenata e svesna za se sto se pisuva. Jas prv pat koga otidov kaj nea i vikam jas ve najdov od forum. i vikam: samo pofalni zborovi slusam. Ona mi vika: aaaa pa dobro tamu se se pisuva, nekoj dobro nekoj loso. mi se sviga sto ne se zamara so rekla kazala. ona si ima iskustvo. i si go znae toa.
Ama pak ke kazam na koj kako mu odgovara. jas se molam da poraboti uste za da gi izrasnam decava. Posto mi e bitno toa. Se nadevam deka i poveke od 2-3 godini ke raboti. A za MAja i Zvezda i jas ne znam mnogu ama maja ni e maticna i ako nesto treba a smokovska ne e tamu jas se obrakam na niv dve. I sekogas mi bile tuka. Ama retko bilo toa iskreno kazano.
Eeee aj se rasprikazav jas. Aj da ni se decata zdravi i zivi. toa e najvazno, gospod neka im dade na site nasi decinja dobar imunitet.

(Одговор на членот Popce)
Непосредна врска до пораките: 238
   RE: Педијатар
15.3.2012 19:48:53   
Ljubovce
Vaka sto pisuvate deka moze da se penzionira me faka strav :) se nadevam deka nema,i jas kaj se ne oditov od koga mi se rodi Andrej,isto i remedika i na drzavni i kaj maticna sto mi e sega pa na klinika edno vreme so samo 2 nedeli na Andrej zavrsivme,jas kako nea dr ne sretnav i zatoa se odluciv kaj nea da go nosam bez razlika sto sekoj pregled go plakame.

(Одговор на членот Sarah)
Непосредна врска до пораките: 239
   RE: Педијатар
15.3.2012 20:09:09   
Ikana
Sarah i Popce, ako tolku gi poznavate rabotite, togas sigurno gi poznavate i tie dvajca doktori sto gi navedov sto se BEZ PRESEDAN najdobri pedijatri vo drzavata, parasajte si ja i Smokovska, sigurno Sofijanov ja ucel kako da dade dijagnoza.
Vtora rabota, jas kjerka mi ja nosam na privaten pedijatar, i iskreno razocarana sum maksimalno od drzavnoto zdravstvo, od pricina sto edvaj ziva izlegov so bebeto od GAK, greshka sto nema da si ja prostam. Taka da toj muabet vas ne vi drzi voda. Treto, mojata majka e isto taka pedijatar, doktor na nauki, i primarius doktor koj vo momentov raboti na Detska klinika, poradi toa sto ceka da dobie titula profesor, ili daj boze akademik ponatamu, i e edna od pionerite, naucnik koj napravi revolucionerno otkritie vo stranska drzava kade sto bese izbrana od cela Jugoistocna Evropa poradi svoite dotogashni dostignuvanja vo svojata struka, koja sto voopshto ne se presretnuva so strukata na Smokovska, osven vo opshtite nacela, za koja sto ne daj boze da mi zatreba mene ili na bilo koj drug, begaj podaleku jas velam. Taka da i muabetot za zavist ne vi drzi voda. I jas da sum doktor kje odam kaj najkvalitetniot doktor sto postoi za svoeto dete, pravel toj pari ili ne. Jas sepak kje se zadrzam na dr. Sofijanov kako doajen vo Pedijatrijata vo Makedonija, a i na Balkanot, na koj bezrezervno mu veruvam.
A muabetot za Smokovska mi e, svaka cas_t, ama ima i pokvalitetni.

< Поракaта ја уредил Ikana -- 15.3.2012 20:12:04 >

(Одговор на членот Ljubovce)
Непосредна врска до пораките: 240
   RE: Педијатар
15.3.2012 20:18:11   
Ljubovce
Ikana jas ne sum cula za toj doktor,ama bi sakala da znam raboti privatno ili e na detska klinika ne svativ,veruvam deka e dobar pedijatar stom ste go odbrale nego.

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 241
   RE: Педијатар
15.3.2012 20:22:37   
Ikana
Vo penzija e Ljubovce, megjutoa si raboti privatno vo Promedika karshi Ramstor i e doktor koj bi sakala da si pozivee uste minimum 100 godini, ima toj uste dobrini da pravi. Negovata kjerka mi go spasi bebeto, i vecno kje i bidam blagodarna......nejse imavme tri teshki infekcii, napadi, konvulzii..... i ne ni sakam da se potset_uvam na tie teshki teshki mrachni vreminja...oni dvajca se zasluzni sto jas moeto bebe go gushkam sega doma. Kaj Sofijanov mozes da si zakazes vo Promedika, pregled e 1200 den, si imas 1 saat za tebe i veruvaj e eden od najdobrite.

< Поракaта ја уредил Ikana -- 15.3.2012 20:23:05 >

(Одговор на членот Ljubovce)
Непосредна врска до пораките: 242
   RE: Педијатар
15.3.2012 22:50:56   
Andriance
ИЗВОРНА ПОРАКА: Ikana

Jas iskreno ne slushnav dobar muabet za Smokovska, kao mnogu fama za nisto...se napunila so pari i ne bila tolku kvalitetna i posvetena...i sto e vprocem, opsht lekar, pedijatar specijalist?!
Ako navistina pomaga, alal neka i se parite, ama koga e nekoj kvaliteten, kvaliteten e kaj site. Posebno kaj drugi doktori. A za Smokovska toj muabet ne go slushnav. Sepak, sekoj so svojot izbor, i bravo ako leci deca i pomaga na roditeli, i alal vera na parite, ako e taka. Za mene pedijatar e coek od tipot na dr. Sofijanov postariot i dr. Sofijanova(sto sega e direktor na Detska klinika) i uste nekolku eksperti sto na prsti se brojat, a doktor so nagagjanje dijagnoza ne se stanuva. Moe mislenje!


Eve srce ovde na pravo mesto ( za da ne bidme off topic) da ti odgovoram na tvoite dilemi i prashanja..

1. Jas iskreno ne slushnav dobar muabet za Smokovska - ako se vratis nanazad na temava kje vidis deka ti si edinstvenata koja ima vakvo mislenje odnosno ne slushnala dobar muabet....btw...a sto sme nie iljada i kusur??? user posted image

2. i sto e vprocem, opsht lekar, pedijatar specijalist?! - tuka najubavo ti odgovorila blue_blue *жената има 63 години, цел живот е педијатар, работела и во две смени и дежурства, a ja kje dodadam deka e primarius doktor..predijatar specijalist...

3. ama koga e nekoj kvaliteten, kvaliteten e kaj site. - ova ne ti drzi...Vidoevski e kvaliteten....ama 90% od doktori nema da ti go kazat ova...dali ljubomora, zavist, nestrucbnost ili samo neprofesioanlizam ne navleguvam...

4. a doktor so nagagjanje dijagnoza ne se stanuva. - ova od Smokovska nema da go cues NIKOGAS...kaj nea nema MOZE E OVA MOZE E ONA... zatoa i leci bez antibiotici...(najcesto)

5. nemam namera da te ubeduvam vo nisto...pocituvam shto sekoj si ima stav...ama obicno ne sakam koga istiot se formira od "muabeti" - barem ti taka pisa..deka im veruvas na muabetite...drugo e koga zaklucokot kje go donesam od sopstveno iskustvo...

kako sto rekov eden ist ginekolog za edni e car i zakon..za drugi koshmar...ama za Nada..barem na forumov nema losh zbor user posted image


backi i gushki od mene i Andrej za tebe i tvojata lepojka...bez ljutish neli,?


< Поракaта ја уредил Andriance -- 15.3.2012 22:51:35 >


_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 243
   RE: Педијатар
15.3.2012 23:02:04   
Andriance

ИЗВОРНА ПОРАКА: Ikana

Sarah i Popce, ako tolku gi poznavate rabotite, togas sigurno gi poznavate i tie dvajca doktori sto gi navedov sto se BEZ PRESEDAN najdobri pedijatri vo drzavata, parasajte si ja i Smokovska, sigurno Sofijanov ja ucel kako da dade dijagnoza.
Vtora rabota, jas kjerka mi ja nosam na privaten pedijatar, i iskreno razocarana sum maksimalno od drzavnoto zdravstvo, od pricina sto edvaj ziva izlegov so bebeto od GAK, greshka sto nema da si ja prostam. Taka da toj muabet vas ne vi drzi voda. Treto, mojata majka e isto taka pedijatar, doktor na nauki, i primarius doktor koj vo momentov raboti na Detska klinika, poradi toa sto ceka da dobie titula profesor, ili daj boze akademik ponatamu, i e edna od pionerite, naucnik koj napravi revolucionerno otkritie vo stranska drzava kade sto bese izbrana od cela Jugoistocna Evropa poradi svoite dotogashni dostignuvanja vo svojata struka, koja sto voopshto ne se presretnuva so strukata na Smokovska, osven vo opshtite nacela, za koja sto ne daj boze da mi zatreba mene ili na bilo koj drug, begaj podaleku jas velam. Taka da i muabetot za zavist ne vi drzi voda. I jas da sum doktor kje odam kaj najkvalitetniot doktor sto postoi za svoeto dete, pravel toj pari ili ne. Jas sepak kje se zadrzam na dr. Sofijanov kako doajen vo Pedijatrijata vo Makedonija, a i na Balkanot, na koj bezrezervno mu veruvam.
A muabetot za Smokovska mi e, svaka cas_t, ama ima i pokvalitetni.


Jas iskreno...prv pat slusham za niv....a bogami cepkav i bev na 3 pedijatri pred da ja najdam Nada...ama ete fino e da znam za opcija.

A zavist../.te molam...i te kako go ima i retko koj kje ti kaze dobar zbor za drug koje uspeshen...

Ne vikam deka nada e najkvalitetna i deka e samo ona ili neshto slicno...site velime deka e mnogu kvalitetna...za razlika od tebe koja velis deka ne si slushnala dobri muabet????

ajde nema veze....kje se raspirkazeme vaka kako vo temana za " vo koja bolnica se porodivte" ihiihihh

_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 244
   RE: Педијатар
15.3.2012 23:34:09   
Ikana
E pa ok jas ti kazuvam kade da se obratis ako imas realen problem, a za sistematski, ima sto polikliniki, privatni drzavni i tako dalje....A ako imas realen problem, i doktor ko smokovska ke ti rece idi kaj Sofijanov, a ako ne ti rece, ete ti ja zavista user posted image
Andriance, ne swi imala problem zatoa vaka zborish...ne daj boze da ti treba doktor ko Sofijanov, daj boze cel zivot kaj smokovska so paracetamolce da si pomines, a ne ko mene krajot da ne mozes da si go fatish...!

I razni doktori pa i lugje imaat razni nocii za uspeh....za nekoj e iljadarka u dzeb od pregled, a za nekoj e titula i istrazuvanje!
I cel svet i ima priznaeno na majka mi deka e ekspert, ti se najde najpametna, od doktori i profesori i iminja renomirani svetski, sto ja sitiraat u sekoj casopis za medicina, i u knigi za fakultet i milijarda predavanja po seminari i kongresi kade sto se sobiraat site svetski eksperti. Majka mi e aloooo! Normalno deka mi misli najdobro i na mene i na kjerka mi!


< Поракaта ја уредил Ikana -- 15.3.2012 23:40:13 >

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 245
   RE: Педијатар
15.3.2012 23:52:03   
Ikana
Ustvari sho trosham energija, uzivaj Andriance, top si e Smokovska! Malce bev ostra, ali mama si e mamauser posted image
Viktori slobodno neka izbrise sto bev offtopic, se podzanesovuser posted image

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 246
   RE: Педијатар
16.3.2012 0:44:46   
Ikana
I da Andriance, ti seriozno me ubeduvas za koj e podobar pedijatar, sto izrasnav vo takvi krugovi i ziveam den denes so toa? Najseriozno? Sto smenila nekoja 5 pedijatri i znae sto e najdobro? Znaci ne preogjaj vo licni raboti so niski muabeti, muabetot e pedijatar, koj za sto go biva, koj kaj se leci a ne koj ima zavist ili da mi gi nabrojuvas ti na mene argumentite........i na kogo najdov ja oci da otvaram, muabetov iskreno totalno ne te zasegashe, i apropo meshanje u tugj muabet, ova e forum, se e muabet, rekla kazala i tako dalje....
Znaci kaj sakash idi rekov toa e moe mislenje i predloziv nekoj sto e znaci nesporedlivo pokvaliteten od taa doktorka.
Bez ljutish!

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 247
   RE: Педијатар
16.3.2012 8:27:47   
rina13
sekoj ima pravo da kaze koj kakov pedijatar e ali za Smokovska alal neka I se parite se osekjam kako kaj majka mi da sum vlegla vo kancelarija ko doma da sum od sto e prijatna a baska na strana I profesionalnosta,nemam zborovi.Ama ima edno nesto sto me nervira, da si vrabotat edna sekretarka da diga tel,nemoze u privatna ordinacija da dzvonis 10 pati I koga ke dobies da ti recat javi se za 10min.Maticen ni e Todorovska vo kapistec I zadovolni sme I od nea.pozz zenicki I bez tenziiuser posted image

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 248
   RE: Педијатар
16.3.2012 8:30:36   
Sarah
I da Andriance, ti seriozno me ubeduvas za koj e podobar pedijatar, sto izrasnav vo takvi krugovi i ziveam den denes so toa? Najseriozno? Sto smenila nekoja 5 pedijatri i znae sto e najdobro? Znaci ne preogjaj vo licni raboti so niski muabeti, muabetot e pedijatar, koj za sto go biva, koj kaj se leci a ne koj ima zavist ili da mi gi nabrojuvas ti na mene argumentite....


Lele pak ne mozev da kutam. JAs iskreno smetam deka ova sto ti go zboruvas se niski muabeti i licni raboti. Site nie tuka zborevme od koj lekar sme najzadovolni a od koj ne po licno iskustvo. Kako moze nekoj koj nemal iskustvo od nekoj lekar da go ocrnuva kolku e los toj lekar-konkretno dokor NAda. Ti pocna so muabetot deka si cula muabeti kolku ona ne e dobar lekar. Ako toa ne se niski muabeti ne znam sto e. Pa kako bez iskustvo zboruvas za nekogo i go ocrnuvas? JAs mozam da kazam imav iskustvo so toj i toj i zaradi ova i ova ne mi ostavi ili mi ostavi dobar vpecatok. Konkretno smetam deka majka ti ima nesto protiv zenava stom pocna so takov muabet. Celo vreme ja falis majka ti. Normalno majka ti e ama gledam deka ima zavist. Zosto ne znam ama iako sega ke reces deka ne e taka sepak mene ova mi ja pokazuva zavista na nasite doktori. Ke zborat za drugiot loso za da se izdignat sebesi. Ne svakal licno, ova e praksa koa se povtoruva postojano vo nasava drzava za zal. Namesto doktorite da si ja gledaat rabotata oni ke si gi ocrnuvaat svoite kolegi. Sofijanov svaka cast za nego. Ne deka nema dobri doktori vo drzavava. Ama namesto da kazes od tvoe iskustvo koj e dobar i kaj kogo go nosis deteto ti pocna da ja napagas zenata i da ja ocrnuvas kako doktor. I isto ke kazam deka dr NAda ne se pravi deka e seznajna sto sepak mi pokazuva deka e vnimatelen doktor. Jas imam problemi so kerkickata i me ima prateno na klinika i mi ima kazano: ke odis tamu i tamu zasto ova i ova iskreno ne go znam. Ne e naduvana od tipot jas se znam pa ke ti pogagam dijagnozi. Taka da zatoa i veruvam mnogu. I toa deka ne se zamara so rekla kazala i definitivno ne si gi ocrnuva kolegite kako sto e slicaj so poveketo doktori koi smetale deka treba da postignat nesto pa ne postignale pa frlaat kamenja po strucnosta na kolegte. Eh malograganstini. Znaci vo celiov ovoj slucaj ne go potcenuvam Sofijanov da znaes. Smetam deka ima dobri doktori koi si ja znaat rabotata samo sakav da potenciram nekoi raboti so koi ja napadna doktorkata bez da imas licno iskustvo so nea.
Ako smetate deka pisav off topic brisete me so da kazam.

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 249
   RE: Педијатар
16.3.2012 8:59:45   
Felly RR
Јас овде не видов некој да оцрнува некого, туку секој со своето искуство. А дека може да се стави на кантар кој доктор е подобар, тоа тешко. Јас иако не ги познавам докторите кои се споменати, можам да заклучам од муабетиве дека сите се добри, никој не се пожали, туку ги фалите и едните и другите. Е сега кој е подобар, не можеже да измериме и да кажеме, ама па впрочем и нема потреба така да ги рангираме докторите, јас во нашиот педијатар имам доверба, мене ми е добар, и тоа ми е доволно. Може ме интересира како работат другите , чисто за споредба, ама нема што - мојот е подобар, твојот е подобар. Ова испадна, не да ги фалиме докторите, туку да се пофалиме ние кој оди кај подобар доктор.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Sarah)
Непосредна врска до пораките: 250
Страница:   <<   < Претходна страница  8 9 [10] 11 12   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  8 9 [10] 11 12   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?