Педијатар (Целосна верзија)

Форум >> [Дете] >> ДецаПорака


mis. -> Педијатар (21.3.2009 14:42:39)

Koj e vasiot pedijatar?Imate li preporaka?kakvo e vaseto iskustvo?Nasiot pedijatar e Dr.Radmila Stojanovik,raboti vo singelik i e za pofalba.
anedespo -> RE: Педијатар (24.4.2009 10:55:15)

Nie odime kaj Kartalova Violeta vo Intermed. Odlicen doktor
biljanaM -> RE: Педијатар (7.5.2009 14:58:05)

ние одиме тука во Радовиш на педијатар, а на контрола го носам во Државна во Скопје кај д-р Анета, и го заборавив презимето..[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/zmeden.gif[/image]
Tanja K. -> RE: Педијатар (24.3.2010 19:50:07)

Дали некој знае или уште подобро има телефонче од докторката Давчева.Има приватна ординација значи педијатар за деца е.Се наогала кај зоолошка,матично.Толку знам за неа.Кој има некоја информација нека каже,ми треба за матичен лекар за Ева.
Палешка РР -> RE: Педијатар (24.3.2010 19:56:28)

На сите прилепчанки им ја препорачувам Др. Ирена Москов [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/bravo.gif[/image]
April -> RE: Педијатар (24.3.2010 20:05:01)

ИЗВОРНА ПОРАКА: Tanja K.

Дали некој знае или уште подобро има телефонче од докторката Давчева.Има приватна ординација значи педијатар за деца е.Се наогала кај зоолошка,матично.Толку знам за неа.Кој има некоја информација нека каже,ми треба за матичен лекар за Ева.


баш ќе прашам...во тој дел има Давчева, ама гинеколог, не сум чула за педијатар...

јас на сите топло ја препорачувам д-р Снежана Лазеска од Букурешт [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/bravo.gif[/image]
Maca25 -> RE: Педијатар (24.3.2010 20:28:34)

Давчева кај зоолошка е гинеколог, не е педијатар. Се наоѓа точно на аголот кај Идадија

ЛАзеска и е педијатар на Нина и е феноменална. Ја препорачувам. Дури од куманово има луѓе кои доаѓаат кај неа. јас на сите мои пријателки им ја препорачав.
April -> RE: Педијатар (24.3.2010 20:33:46)

ИЗВОРНА ПОРАКА: Maca25

Давчева кај зоолошка е гинеколог, не е педијатар. Се наоѓа точно на аголот кај Идадија

ЛАзеска и е педијатар на Нина и е феноменална. Ја препорачувам. Дури од куманово има луѓе кои доаѓаат кај неа. јас на сите мои пријателки им ја препорачав.да, на таа Давчева мислев...Билјана...

Лазеска е и наш педијатар од бебе и ја обожаваме [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/bravo.gif[/image]
Tanja K. -> RE: Педијатар (24.3.2010 20:49:40)

Ok fala,znaci mi dale gresna informacija za doktorkata [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley19.gif[/image][image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley19.gif[/image][image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley19.gif[/image][image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley19.gif[/image][image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley19.gif[/image]
No,moze da e doktorka so toa prezime a da ne se naoga tamu?????Sega bas se slusnav so edna prijatelka i taa mi spomna nesto nekoja ordinacija "Srekno dete".Neznam kade da ja nosam.Inaku dobar doktor isto taka e i Dr.Cekic,nakaj Micurin vednas posle noviot Tineks.No neprimaat novi pacienti .Otkako e Eva rodena jas tamu sekoj mesec prasuvam i za zal nisto.[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley19.gif[/image][image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley19.gif[/image][image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley19.gif[/image][image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley19.gif[/image]
April -> RE: Педијатар (24.3.2010 20:55:27)

и д-р Старковска од Идадија е супер

еве јас и Маца сме презадоволни од Лазеска, не би ја менувала за ништо...ама Букурешт ви е далеку, нели?
Annabel -> RE: Педијатар (24.3.2010 21:00:09)


ИЗВОРНА ПОРАКА: Tanja K.

Ok fala,znaci mi dale gresna informacija za doktorkata [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley19.gif[/image][image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley19.gif[/image][image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley19.gif[/image][image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley19.gif[/image][image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley19.gif[/image]
No,moze da e doktorka so toa prezime a da ne se naoga tamu?????Sega bas se slusnav so edna prijatelka i taa mi spomna nesto nekoja ordinacija "Srekno dete".Neznam kade da ja nosam.


Јас ја носам Ива во Среќно дете кај доктор Соња Давчева во Млин Балкан (Идадија). Докторката е прекрасна, и ние се префрливме кај нејзе и не зажаливме. Ќе ти пратам број на ПП.
Tanja K. -> RE: Педијатар (24.3.2010 21:00:55)

Da ,zatoa baram nekoja vo blizina,a nesakam vo Jane Sandanski.Bidejki dobrata doktorka e preblokirana.Treba da cekas po1-2saata za pregled.A toa i bas ne mi se dopaga.
Tanja K. -> RE: Педијатар (24.3.2010 21:03:54)

Daaaaaaaaaaaaaaa Annabel.Fala ti mnogu,kazimi kako stojat tamu so guzvite,mnogui mi e vazno toa.
Edno gooooooooooolemo bravo[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/bravo.gif[/image][image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/bravo.gif[/image][image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/bravo.gif[/image][image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/bravo.gif[/image][image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/bravo.gif[/image][image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/bravo.gif[/image][image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/bravo.gif[/image] za tebe
jovanka -> RE: Педијатар (24.3.2010 22:01:50)

Dr.Mitka Trenceva vo poliklinika Jane Sandanski prezadovolna sum kerka mi od samoto raganje eve celi devet godini a sega i sin mi nemam zborovi ama nekogas ako ima guzva ke si pocekas ama toa e ako sakas kvaliteten sovet vredi [sm=bravo.gif
Annabel -> RE: Педијатар (24.3.2010 22:04:31)

Релативно сме нови и ние кај нејзе, ама досега не сме начекале преголема гужва (2-3 деца пред нас).

Ама докторката си посветува време на секое детенце.

Е сега се има случено мајка да ми каже дека тоа не е гужва за кај нејзе, дека имало денови кога имало многу повеќе деца (најверојатно зависи дали е сезона на вируси)...сепак тоа кажува дека е добар педијатар и заради тоа има доста пациенти...
Mila na mama -> RE: Педијатар (24.3.2010 22:43:24)

Ние сме кај Славица Тодоровска ординација Пантелејмон кај Црвен крст. Задоволна сум затоа што не трча со сирупи, антибиотици, може да следи состојба и по 2 пати дневно не дава терапија без проверка крвна слика, ЦРП, мокрача и ако си со здраво дете за контролен систематски преглед закажува посебен термин за да нема други деца да не се мешате со болни. Бидејќи обично секогаш се јавувам ретко се случило да почекам 5-6 мин ако има 1 пациент пред мене.
Tanja K. -> RE: Педијатар (24.3.2010 22:45:26)

Nate a ,dr.raboti so kartoni neli,posto mi treba za maticen i kazimi kade potocno se naoga i ako moze telefonce.
Mila na mama -> RE: Педијатар (24.3.2010 22:48:59)

Да, работи со картони ама прима само деца кои досега немале матичен лекар значи трансфер од еден матичен кај друг не прави. Се наоѓа во зградата пред зелено пазарче на раскрсницата кај Црвен крст на Македонија. 3 233067
Tanja K. -> RE: Педијатар (24.3.2010 22:51:16)

Mene mi treba pred se za Eva ,veke detevo napolni 7 meseci a nie nemame maticen.Znaci ke ni bide prva.No ako e dobra sakam i Ena da ja prefrlam .A zosto nepravi transfer.Pa ako ne sum od nekade zadovolna i slusnam za nea,zosto da ne me primi.??
Mila na mama -> RE: Педијатар (24.3.2010 22:54:25)

Не знам зошто ама така е баш една комшика сакаше да го префрли нејзиното девојче и и рече дека не може освен ако некој не си земел одјава па на негово место да влета таа. Не ми е јасна политиката ама така работи што да правам.
Viktori -> RE: Педијатар (24.3.2010 23:48:48)

исто и на син ми Славица Тодоровска му е матичен лекар. И навистина е супер. Сим ми имаше алергија на млеко, јајца и бело брашно што му предизвикуваше пневмонија. Го отруја детето во Козле и по болницине додека еден ден не отидов во Систина кај доктор Јани и тој ми ја препорача.
Значи во последниве 3 години син ми има пиено еден антибиотик и тоа затоа што се удри во градинка и го шиеја. Секогаш кога го фаќаше алергија идевме кај неа секој ден на инхалации. Нема сируп за црвено грло, не вика имате бронхитис само затоа што и се слуша така на стетоскоп. А и сестрата и е прекрасна... колку само го тапкаше син ми да го исфрли шлајмот.

baby mama -> RE: Педијатар (25.3.2010 9:23:31)

Јас Јана ја носам кај др.Јасна Јермилова во К.Вода. Нејзината ординација е позади Борис.
blue_blue -> RE: Педијатар (25.3.2010 10:02:38)

Tanja K. tocno e deka postoi pedijatar Davceva. Kolku sto znam raboti vo ambulantata vo Idadija, postara e - ja poznavam kerka. Ako ti treba broj mozam da ti najdam.

Inaku podobra doktorka od D-r Smokovska nema. Raboti samo privatno, pregled e 600 den. ama se isplati. Raboti samo sabajle od 8 do 14:00. Telefon 2468-141. Toa sto ke vi go kaze e zakon. Ne prepisuva bez-vrska antibiotici i ima ogromno iskustvo, so decata e epten nezna i trpeliva. Mene maticna mi e Dr. Kartalova vo Intemed posto raboti so plavi kartoni i ja znam cel zivot, domasna prijatelka ni e i me lecese i mene i sestra mi i decata na sestra mi, ama veke e stara i nema tolku interes i trpenie kako porano. Sakase ednas na kerka mi da i dade antibiotik bez nikakva krvna slika. Smokovska mi rece nikako - nema spimptomi drugi osven pokacena temperatura, ova e endemski virus site deca na vozrast do 2 godini vo Skopje go fakaat ke ima temperatura 3 dena i posle ke i pomine. Ke se isfrli tretiot den i tolku...Taka i bese i so ednoto i so drugoto devojce (bliznacki se).
blue_blue -> RE: Педијатар (25.3.2010 10:06:01)

Sto se odnesuva do Dr. Slavica imam za nea cueno mnogu pofalni zborovi i mislam deka ne e tocno deka ne prima transferi, moja prijatelka gi prefrli dvata sina kaj nea od koga ne bese zadovolna od prethodniot doktor
majka 79 -> RE: Педијатар (25.3.2010 10:07:53)

ИЗВОРНА ПОРАКА: Палешка

На сите прилепчанки им ја препорачувам Др. Ирена Москов [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/bravo.gif[/image]


nasata doktorka, cista 5
Страница: [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>