RE: Педијатар (Целосна верзија)

Форум >> [Дете] >> Деца



Порака


Annabel -> RE: Педијатар (25.3.2010 10:10:30)

А може ли приватен пеијатар кој што не е матичен да препише антибиотик или други лекови на рецепта и дали тие се плаќаат приватно или може да се купат со плави картони?




lila30 -> RE: Педијатар (25.3.2010 10:37:08)

Da moze da ti prepise antibiotik no go plakas privatno,samo recept od maticen e so plavi kartoni.Sto se odnesuva za dr. Slavica odlicna e jas ja nosam Nina kaj nea.




Bibi_S -> RE: Педијатар (25.3.2010 11:21:23)

А кога се оди првпат на педијатар, и дали е можно ако отидам кај оваа докторка Славица, да ме врати и да ми рече да си барам друг матичен. Ви се има ли случено такво нешто? Ако е така, да знам да имам и втора, ако не и трета алтернатива за матичен педијатар. [sm=zmeden.gif]




Bile -> RE: Педијатар (25.3.2010 11:34:36)

ИЗВОРНА ПОРАКА: Annabel

А може ли приватен пеијатар кој што не е матичен да препише антибиотик или други лекови на рецепта и дали тие се плаќаат приватно или може да се купат со плави картони?




Annabel jas imam maticen pedijatar ama decata gi nosam na privaten. Antibiotic ili bilo sto da e potrebno moze da ti prepise privaten pedijatar no si go kupuvam lekot nemoze so sini kartoni bidejki e prepisano od privaten pedijatar.




Viktori -> RE: Педијатар (25.3.2010 12:44:23)

Ако немате матичен лекар нема шанси да те врати.  Син ми имаше матична, па го префрлив кај Славица. Никаков проблем немаше. Само што јас и ја побарав одјавата на старата докторка. 




mother 29 -> RE: Педијатар (25.3.2010 12:47:14)

сега дури и не мора да се бара одјава од старата,веднаш во фондот средуваат,штом добијат известие од новата која ја имаш изберено дека сега си кај неа!
така јас направив со мене,си ја ставив за мене ,матичната на Марко[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/jezicek.gif[/image]да сме на исто место




dostickage -> RE: Педијатар (25.3.2010 12:58:42)

nekoj ja spomna smokovska,ona mene me lecese kako dete vo idadija se sekjavam duri malce na nea.
mi vikase ako od ova ne ti pomine togas inekcii,i sekogas mi pominuvase :)))

ne e zenata malku vozrasna,jas uste bev mnogu mala a ona bese vo godini ne znamev deka uste rabotela




TRANSTAR -> RE: Педијатар (31.3.2010 10:52:05)

 
Д-р Карталова си замина од Интермед знае ли некој дали работи некаде или не?




Mila na mama -> RE: Педијатар (31.3.2010 10:59:59)

Транстар прво добредојде на рингерја. Би сакала да те информирам дека според правилата на форумот големи букви значат викање па понатаму не постирај само со големи букви. Истотака доклоку си во можност настојувај да пишуваш кирилица и на македонски. 
Пријатна дружба




Leonida -> RE: Педијатар (31.3.2010 11:15:45)

ИЗВОРНА ПОРАКА: TRANSTAR


Д-р Карталова си замина од Интермед знае ли некој дали работи некаде или не?


Мислам дека не, незнам. И ние идевме кај неа, но сега се префрливме во Неуромедика.




sinolicka -> RE: Педијатар (31.3.2010 16:51:43)

dr.vesna dimcoska-trajkova ord. kapestec e nasiot maticen lekar i sme prezadovolni sekoj den doaga od 17 do 19 casot prim.dr. lidija spasovska od remedika.raboti so sini kartoni a za pregled naplaka po 200 den, aza kontrola 100den.




April -> RE: Педијатар (31.3.2010 16:54:46)

ИЗВОРНА ПОРАКА: sinolicka

dr.vesna dimcoska-trajkova ord. kapestec e nasiot maticen lekar i sme prezadovolni sekoj den doaga od 17 do 19 casot prim.dr. lidija spasovska od remedika.raboti so sini kartoni a za pregled naplaka po 200 den, aza kontrola 100den.


синоличка, поздрав

плаќате кај матичниот доктор или јас погрешно разбрав?




sinolicka -> RE: Педијатар (31.3.2010 16:57:27)

da plakame 200 den za pregled 




MamaOhrid -> RE: Педијатар (31.3.2010 17:01:57)

Ние кај матичниот ништо не плаќаме, ниту пак ни зема сино картонче. 




April -> RE: Педијатар (31.3.2010 17:04:02)

ИЗВОРНА ПОРАКА: sinolicka

da plakame 200 den za pregled 


[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/zmeden.gif[/image] а зошто наплаќаат ако се ваши матични?

најверојатно е така кај сите приватни...по амбулантите не се плаќа




sinolicka -> RE: Педијатар (31.3.2010 17:17:55)

mislam deka naplaka zatoa sto doaga dr. od remedika ama ne sum sigurna. pa dr. lidija spasova da ve preglada vo remedika se naplaka 800den. i plus ne se ceka se zakazuva jas sum mnogu zadovolna pred toa odev vo sistina a tamu 1 mesecno naplatuvaat 1000den. a ovde spored mene se podobri pozdrav




blue_blue -> RE: Педијатар (1.4.2010 10:10:21)

Здраво,

Бидејки ја познавам Д-р Карталова приватно и имам нејзин мобилен и домашен телефонски број ќе и се јавам и ќе ти кажам дали работи некаде.


ИЗВОРНА ПОРАКА: TRANSTAR


Д-р Карталова си замина од Интермед знае ли некој дали работи некаде или не?




Cacko -> RE: Педијатар (1.4.2010 10:36:50)

Jas Elena ja nosam kaj Sonja Davceva vo Idadija i mislam deka e najprekrasnata i najpozitivna doktorka na svet,toplo vi ja preporacuvam na site.inace da,ima premnogu pacienti ali sve ti e ksmet kako ke nacekas guzva,kako i za sekade,neli?[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image]inace bebinja vleguvaat preku red od druga vrata,taka da tie ne cekaat




Annabel -> RE: Педијатар (1.4.2010 10:38:21)

ИЗВОРНА ПОРАКА: Cacko

Jas Elena ja nosam kaj Sonja Davceva vo Idadija i mislam deka e najprekrasnata i najpozitivna doktorka na svet,toplo vi ja preporacuvam na site.inace da,ima premnogu pacienti ali sve ti e ksmet kako ke nacekas guzva,kako i za sekade,neli?[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image] inace bebinja vleguvaat preku red od druga vrata,taka da tie ne cekaat


Потпис




blue_blue -> RE: Педијатар (22.4.2010 15:39:17)

Dr. Kartalova ne raboti poveke i momentalno ne e vo Skopje, na podolg period e otidena vo Belgrad privatno.




Весна -> RE: Педијатар (22.4.2010 16:05:32)

ИЗВОРНА ПОРАКА: April

ИЗВОРНА ПОРАКА: sinolicka

da plakame 200 den za pregled 


[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/zmeden.gif[/image] а зошто наплаќаат ако се ваши матични?

најверојатно е така кај сите приватни...по амбулантите не се плаќа



Хм, и на Јана матичната работи приватно, но до сега ни денар немаме платено за преглед.




kitty -> RE: Педијатар (30.6.2010 19:56:04)

Znae li nekoj dobar privaten pedijatar da mi preporaca?




Viktori -> RE: Педијатар (30.6.2010 20:06:55)

Славица Тодоровска
„Пантелејмон„ тел. 3233-067
супер тетка! Не труе деца со антибиотици, бара причина а не лечи симптоми. Никогаш не дава лекови превентивно. Супер е.
+ работи со плави картони!

п.с добредојде на форумов!!! [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley31.gif[/image]




blue_blue -> RE: Педијатар (20.7.2010 14:16:20)

Dr Nada Smokovska. Raboti samo privatno - 600 denari pregled. raboti od 8:00 do 14:00. Ordinacija vo star aerodrom. Ne dava antibiotik, mnogu e fina so decata, en gi true so bez veze lekovi. tel 2468141




anedespo -> RE: Педијатар (23.7.2010 14:40:00)

Моите долго време ги лекуваше Карталова од Интермед ама сега веќе не работи во пензија е . Продолжив да ги носам исто во Интермед кај Филип Чкрипески.Млад доктор, кој знае и да комуницира со Вас и да ви објасни конкретно и детално. Задоволна сум. А имам лошо искуство од диспанзерот во Карпош 1 . Бегајте и од двајцата доктори. Ми го упропастија првото, пред да го префрлам во Интермед, заради нивното несовесно лекување, 5 пати лежевме во болница




Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>